Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ERLIS MARKU All 270,000.00 7 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Burgu Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 48,000 2014-12-17 2014-12-19 21010140082014 Sherbime te tjera BURGU LEZHE LIK FAT.02 DT.17.12.2014
  Komuna Kallmet I Madh (2020) ERLIS MARKU Lezhe 10,000 2014-10-09 2014-10-13 16325750012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj KOM KALLMET PAG FAT NR 31 DT 06.10.2014
  Burgu Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 48,000 2014-09-01 2014-09-02 15310140082014 Sherbime te tjera BURGU LEZHE PAG FAT NR 40 DT 31.08.2014
  Komuna Kallmet I Madh (2020) ERLIS MARKU Lezhe 10,000 2014-06-09 2014-06-12 8125750012014 Sherbime te tjera KOM KALLMET PAG FAT NR 26 DT 03.06.2014
  Burgu Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 48,000 2014-04-28 2014-04-30 6910140052014 Sherbime te tjera BURGU LEZHE LIK FAT.28,29,30,31 SHERBIM INTERNETI
  Komuna Kallmet I Madh (2020) ERLIS MARKU Lezhe 10,000 2014-04-08 2014-04-09 4725750012014 Sherbime te tjera KOM KALLMET PAG FAT NR 25 DT 31.03.2014
  Burgu Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 96,000 2014-01-21 2014-01-22 24310140082013 Unspecified BURGU LEZHE PAG FAT NR 7 DT 01.01.2013,FAT NR 8 DT 01.12.13,FAT NR 9 DT 01.03.13,FAT 10 DT 01.04.13,FAT 15 DT 02.09.13,FAT NR 16 DT 01.10.2013,FAT NR 17 DT 01.11.2013 DHE FAT 18 DT 01.12.13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >