Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ERALD-G (K36306784K) All 33,985,533.00 54 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Mat (0625) ERALD-G (K36306784K) Mat 50,245 2014-12-16 2014-12-30 55921320012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Bashk. Burrel (2132001) Lik. Superv. per Objektin "Rik. Fasadave te Rruges Kuvendi i Dukagjinit".Fat.Nr.22 Dt.04.12.2014 Urdh. Prok. Nr.114 Dt.11.09.2014.
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ERALD-G (K36306784K) Tirane 821,679 2014-12-29 2014-12-30 165410060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa nr. 9186/1 dt 24.12.14 Sit Nr3 Fat Nr. 30 dt 16.12.14 ser 06949430 Kontrata Nr. 1751/6 Dt 17.06.2013
  Komuna Klos (0625) ERALD-G (K36306784K) Mat 16,200 2014-12-26 2014-12-29 36926540012014 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr. V.'13 Superv. Punime Objekti "Lyerje te Shk. ne varesi te Bashk. Klos" Fat.Nr.26 Dt.12.12.2013 Urdh. Prok. Nr.13 Dt.05.06.2013.
  Komuna Klos (0625) ERALD-G (K36306784K) Mat 30,000 2014-12-26 2014-12-29 37026540012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr. V.'13 Superv. Punime Objekti "Ndert. muri Verbar Benje,Shengjun" Fat.Nr.16 Dt.21.10.2013 Urdh. Prok. Nr.07 Dt.14.05.2013.
  Bordi i Kullimit Diber - Mat (0625) ERALD-G (K36306784K) Mat 150,000 2014-12-26 2014-12-26 18810050752014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bordi Kullimit Diber (1005075) Lik.Shpenz. te tjera matr.(rregjistrim Pasurie,Plan Rilevimi Objekte).Fat.Nr.34 Dt.22.12.14. Urdh.Prok.Nr.23 Dt.02.12.14
  Komuna Klos (0625) ERALD-G (K36306784K) Mat 42,617 2014-12-17 2014-12-26 34326540012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashk. Klos (2654001) Lik. Superv. punime Objekti "Ndert. rruge rurale ne Fsh. e Bashk.".Fat.Nr.23 Dt.04.12.2014 Urdh. Prok. Nr.28 Dt.09.10.2014.
  Komuna Kastriot (0606) ERALD-G (K36306784K) Diber 191,520 2014-01-24 2014-12-26 2542347001 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime komuna kastriot lik fat nr 25dt 19.09.12
  Komuna Xiber (0625) ERALD-G (K36306784K) Mat 344,396 2014-12-23 2014-12-24 21826550012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Komuna Xiber (2655001) Lik. Pagese supervizori Objekti"Nd.Shkoll. e Bashkuar Xiber". Fat.Nr.28 Dt.12.12.2014. Urdh.Prok.Nr.11 Dt.29.09.14. Kontra.Nr.04 Dt.29.10.14.
  Komuna Xiber (0625) ERALD-G (K36306784K) Mat 636,000 2014-12-23 2014-12-24 2126550012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Komuna Xiber(2655001) Lik. Projekt per rruge.shkolla.qend.shend. fat.nr.27 dt.12.12.2014 urdh.prok.nr.14 dt.05.09.2013
  Komuna Ishem (0707) ERALD-G (K36306784K) Durres 321,600 2014-12-23 2014-12-24 25323720012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala TDO 0707/KOM. ISHEM /KOD 2372001/CBLLOKIM GARAN.PER PROJ ASFAL RRUGA LALEZ,LIKM.
  Komuna Gjorice (0603) ERALD-G (K36306784K) Bulqize 120,000 2014-12-24 2014-12-24 16523190012014 Sherbime te tjera KOMUNA GJORICE (2319001) likujdim furnitorin ERALD-G per PO numer 4040.
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Bulqize (0603) ERALD-G (K36306784K) Bulqize 242,400 2014-12-24 2014-12-24 0421030072014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve SH.A. Ujesjellesi Bulqize (2103007) likujdim furnitorin ERALD-G per PO 4044
  Spitali Ushtarak (3535) ERALD-G (K36306784K) Tirane 62,856 2014-12-23 2014-12-24 62910131042014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime SUT PROJEKT uP. 104/6 DT. 20.10.2014 FAT.14 DT. 12.11.2014 SERI 06949414 PVMD DT. 06.11.2014
  Komuna Derjan (0625) ERALD-G (K36306784K) Mat 200,000 2014-12-23 2014-12-23 18126490012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Komuna Derjan(2649001) Lik. Mbikqyerje Punimesh,Objekti"Rikons.Shk.9-Vjecare Kuvendi i Dukagjinit".Lik.Pjesor Fat.Nr.24 Dt.09.12.2014. Urdh.Prok.Nr.3 Dt.16.06.2013.Kont.Nr.1 Dt.20.06.13.
  Reparti Ushtarak Nr.4401 Tirane (3535) ERALD-G (K36306784K) Tirane 30,000 2014-12-22 2014-12-23 8210170892014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Reparti 6630 koalidim punimesh up 106 dt 14.11.14 kontrata 118 dt 4.12.14 nj.fit. 114 dt 2.12.14 ft 26 dt 10.12.14 seri 106949426
  Komuna Klenje (0603) ERALD-G (K36306784K) Bulqize 157,200 2014-12-22 2014-12-23 11223160012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore KOMUNA TREBISHT (2316001) likujdim furnitorin ERALD G per PO nr. 4014.
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ERALD-G (K36306784K) Tirane 6,000,000 2014-12-17 2014-12-22 144010060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 8554/1 Dt 09.12.2014 Sit Nr. 4 Fat Nr. 20 dt 01.12.14 ser 06949420 Kontrata Nr. 8802/5 dt 31.01.11
  Bashkia Peshkopi (0606) ERALD-G (K36306784K) Diber 2,000,000 2014-12-17 2014-12-17 43821060012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime BASHKIA PESHKOPI lik fat nr 25 dt 9.12.14
  Spitali Ushtarak (3535) ERALD-G (K36306784K) Tirane 462,000 2014-12-15 2014-12-16 53610131042014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime SUT Projekt preventiv Up. 101/1 dt. 08.10.2014 njft. 21.10.2014 fat.13(06949413) dt. 12.11.2014 pv dt. 06.11.2014
  Drejtoria e shendetit publik Bulqize (0603) ERALD-G (K36306784K) Bulqize 594,000 2014-12-10 2014-12-11 11710130252014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime DREJTORIA E SHENDETIT PUBLIK (1013025) likujdim furnitorin ERALD-G per PO nr.3944.