Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ERALD All 191,088,228.00 30 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 2,097,108 2014-12-29 2014-12-30 59910110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl mobileri ft 305 dt 15.5.2012 s 02830406 fh 27 dt 15.8.2014 shk 8754/9 dt 20.6.2014 up 11 dt 20.4.12 kontr v 2537/8 dt 17.7.12 akt verifik 15.8.14
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 14,512,140 2014-12-24 2014-12-29 59410110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl paisje mobileri kontr vazhd 19.10.2014 ft 819 dt 19.12.2014 s 02830382 fh 10 dt 09.12.2014 pv Shkoder09.12.2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 29,260,680 2014-12-24 2014-12-29 59710110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl paisje mobileri kontr vazhd 19.10.2014 ft 841 dt 17.12.2014 s 12621304 fh 25 dt 17.12.201413 dt 05.12.2014 pv Puke 15.12.2014 ft 82 dt 15.12.2014s 02830385
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 5,257,260 2014-12-24 2014-12-29 59810110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl paisje mobileri kontr vazhd 19.10.2014 ft 829 dt 18.12.2014 s 02830392 fh 28 dt 18.12.2014 pv Vlore 18.12.2014 ft 830 dt 18.12.20414 s 02830393
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 6,553,140 2014-12-24 2014-12-29 59610110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl paisje mobileri kontr vazhd 19.10.2014 ft 821 dt 15.12.2014 s 02830384 fh 13 dt 05.12.2014 pv Puke 15.12.2014 ft 82 dt 15.12.2014s 02830385
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 2,533,800 2014-12-24 2014-12-29 59510110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl paisje mobileri kontr vazhd 19.10.2014 ft 828 dt 10.12.2014 s 02830391 fh 10 dt 10.12.2014 pv Kukes10.12.2014 ft 795 dt 25.11.2014 s 02830358 fh 8 dt 25.1.2014
  Universiteti "I.Qemali", Vlore (3737) ERALD Vlore 6,143,460 2014-12-24 2014-12-26 34410111362014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre BLERJE MOBILJESHPER SALLEN E KONFERENCAVE UNIVERSITETI 1011136 FATURA NR.770 DT.12.11.2014 SERIA 02830333
  Garda e Republike Tirane (3535) ERALD Tirane 2,371,320 2014-12-22 2014-12-23 74910160042014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre 1016004 Garda e Republikes pagese orendi e paisje, kontrate 37 dt 11.12.14, up 55 dt 3.10.14, fitues55/6 dt 24.11.14, ft 846 dt 18.12.14 sr 12621309, fh 24 dt 18.12.14
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 1,336,200 2014-12-19 2014-12-23 57110110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl paisje mobileri kontr vazhd 19.10.2014 ft 785 dt 21.11.2014 s 02830348 fh 29 dt 21.11..2014 pv Korce 21.11.2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 6,467,520 2014-12-19 2014-12-23 57210110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl paisje mobileri kontr vazhd 19.10.2014 ft 794 dt 25.11.2014 s 02830357 fh 8 dt 25.11.2014 pv Mat 25.11.2014 ft 795 dt 25.11.2014 s 02830358 fh 8 dt 25.1.2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 16,482,540 2014-12-19 2014-12-23 57410110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl paisje mobileri kontr vazhd 19.10.2014 ft825 dt 12.12.2014 s 02830388 fh 14 dt 12.12..2014 pv Kurbin 12.12.20 ft 823 dt 12.12.20114 s 02830386 fh 27 dt 12.12.2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 1,413,120 2014-12-19 2014-12-23 57310110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl paisje mobileri kontr vazhd 19.10.2014 ft 815 dt 2.12.2014 s 02830378 fh 11 dt 2.12..2014 pv M madhe 2.12.2014 ft 816 dt 2.12.2014 s 02830379 fh11 dt 2.12.2014
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ERALD Tirane 1,107,840 2014-12-17 2014-12-19 64710140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre MINISTRIA E DREJTESISE pajisje zyre,aut lidhje kontrate nr 55/7 dt 01.12.2014,kont nr 8949/1 dt 09.12.2014 fat nr 832 dt 12.12.2014 fh nr 16.12.2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 2,215,500 2014-12-15 2014-12-16 54010110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl paisje mobileri kontr vazhd 29.10.2014 ft799 dt 30.11.2014 s 02830362 fh 11 dt 30.11.2014 pv md 30.11.2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 15,146,280 2014-12-15 2014-12-16 53610110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl paisje mobileri kontr vazhd 29.10.2014 ft 796 dt 24.11.2014 s 02830359 fh 14 dt 24.11.2014 pv md 25.11.2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 1,245,720 2014-12-15 2014-12-16 53310110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl paisje mobileri up 7 dt 4.6.2014 njf 23.10.2014 kontr 19.10.2014 ft 780 dt 19.11.2014 s 02830343 fh 18 dt 19.11.2014 pv Berat 19.11.2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 6,418,680 2014-12-15 2014-12-16 53510110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl paisje mobileri kontr vazhd 29.10.2014 ft 783 dt 21.11.2014 s 02830346 fh 17 dt 21.11.2014 pv md 21.11.2014
  Autoriteti Shteteror per Informacionin Gjeohapsinor (ASIG) (3535) ERALD Tirane 608,400 2014-12-15 2014-12-16 8810870132014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre 602 ASIG pajisje aut 1.12.2014 k 9.12.2014 fat 12.12.214 fh 12.12.2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 1,100,400 2014-12-15 2014-12-16 53710110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl paisje mobileri kontr vazhd 29.10.2014 ft 798 dt 25.11.2014 s 02830361 fh 13 dt 25.11.2014 pv md 25.11.2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 8,121,240 2014-12-15 2014-12-16 53810110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl paisje mobileri kontr vazhd 29.10.2014 ft805 dt 26.11.2014 s 02830368 fh 13 dt 26.11.2014 pv md 26.11.2014