Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ENGJELLUSHE HYSA All 1,913,800.00 16 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Mat (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 185,000 2014-12-23 2014-12-23 58721320012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashk. Burrel (2132001) Lik. Shpenz. per Objektin "Hani i Skulptoreve dhe Piktoreve ,si dhe hapje Galeri Arti".Fat.Nr.33 Dt.10.10.2014 Urdh. Prok. Nr.126 Dt.09.10.2014.
  Dega e Thesarit Mat (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 92,000 2014-12-03 2014-12-03 8610100252014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Thesari (1010025) Lik.Kancelari dhe Mater. te tjera zyre e te pergjithshm.Fat.Nr.38,38/1,38/2 Dt.01.12.2014.Urdh.Prok.Nr.9 Dt.24.11.2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Diber (0606) ENGJELLUSHE HYSA Diber 21,800 2014-11-05 2014-11-05 6310251072014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres I SH PUNESlik fat nr 35dt 21.10.14
  Inspektoriati Shteteror i Punes Diber (0606) ENGJELLUSHE HYSA Diber 12,800 2014-11-05 2014-11-05 6210251072014 Kancelari I SH PUNES lik fat nr 34dt 8.10.14
  Burgu Burrel (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 43,000 2014-09-24 2014-09-25 14210140062014 Blerje dokumentacioni Burgu Burrel (1014006) Lik. Blerje dokumentacioni.Fat.Nr.31 Dt.23.09.2014 Urdh. Prok. Nr.25 Dt.15.09.2014.
  Komuna Macukull (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 39,800 2014-08-14 2014-08-14 11326500012014 Kancelari Komuna Macukull (2650001) Lik.Blerje Kancelari. Fat.Nr.28,28/1 Dt.18.07.2014. Urdh.Prok.Nr.7 Dt.11.07.2014
  Komuna Rukaj (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 239,900 2014-08-12 2014-08-13 13626480012014 Shpenzime per pritje e percjellje Komuna Rukaj (2648001) Lik. Shpenz. per pritje dhe percjellje me rastin e festes lokale te "Kuvendit te Brucit Rukaj".Fat.Nr.29 Dt.25.07.2014 & Fat.Nr.30,30/1 Dt.27.07.2014 Urdh. Prok. Nr.08 Dt.07.07.2014 Situac. sherbimi.
  Bashkia Mat (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 44,900 2014-07-29 2014-07-30 31721320012014 Kancelari Bashk. Burrel (2132001) Lik. Blerje kancelari per Q.K.R-ne.Fat.Nr.10 Dt.25.07.2014 Urdh. Prok. Nr.92 Dt.22.07.2014.
  Komuna Ulez (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 30,000 2014-07-08 2014-07-08 9426460012014 Kancelari Komuna Ulez (2646001) Lik. Blerje Kancelarish. Fat.Nr.25,25/1,25/2 Dt.03.07.2014 Urdh.Prok. Nr.5 Dt.16.06.2014
  Komuna Ulez (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 15,200 2014-07-08 2014-07-08 9326460012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Komuna Ulez (2646001) Lik. Blerje Materiale Pastrimi. Fat.Nr.26,26/1 Dt.03.07.2014 Urdh.Prok. Nr.3 Dt.16.06.2014
  Sp. Mat (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 792,700 2014-06-19 2014-06-20 10010130782014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Spitali Mat (1013078) Lik. Furniz. dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjithshme.Fat.Nr.11,11/1,11/2,11/3 Dt.09.04.2014 Urdh.Prok.Nr.6 Dt.07.03.2014
  Drejtoria e shendetit publik Mat (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 42,000 2014-06-20 2014-06-20 8810130372014 Kancelari Drejt. e Shend. Publik Mat (1013037) Lik. Kancelari Fat.Nr.18 Dt.20.05.2014 Urdh. Prok. Nr.10 Dt.02.05.2014.
  Bashkia Mat (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 18,500 2014-06-09 2014-06-09 24421320012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Bashk. Burrel (2132001) Lik. Sherbime te printimit dhe publikimit.Fat.Nr.20 Dt.29.05.2014 Urdh. Prok. Nr.69 Dt.27.05.2014.
  Inspektoriati Shteteror i Punes Diber (0606) ENGJELLUSHE HYSA Diber 45,000 2014-06-05 2014-06-06 3110251072014 Sherbime te printimit dhe publikimit I SH PUNES lik fat nr 19.dt.28.05.14
  Bordi i Kullimit Diber - Mat (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 37,200 2014-04-17 2014-04-21 4110050752014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Bordi i Kullimit Mat (1005075) Lik. Materiale per funks. e paisjeve te zyres.Fat.Nr.12 Dt.09.04.2014 Urdh. Prok. Nr.04 Dt.02.04.2014.
  Drejtoria e shendetit publik Mat (0625) ENGJELLUSHE HYSA Mat 254,000 2014-04-04 2014-04-08 5210130372014 Kancelari Drejt. e Shend. Publik Mat (1013037) Lik. Kancelari (Tonera te ndryshme).Fat.Nr.09,09/1,09/2,09/3,09/4 Dt.13.03.2014.Urdh. Prok. Nr.04 Dt.27.02.2014.
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >