Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ENDRIT ULIGAJ All 3,605,010.00 49 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder ENDRIT ULIGAJ Shkoder 28,680 2014-12-29 2014-12-30 13710290472014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme GJYKATA ADMINISTRATIVE FAT. 186666265 DT. 19.12.2014
  Agjensia e Prokurimit Publik (3535) ENDRIT ULIGAJ Tirane 50,040 2014-12-27 2014-12-29 15610870012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Agjen.Prok. Publik lik boje printeri,urdh prok nr 22 dt 16.12.2014,ftese 16.12.2014,njoft fit 17.12.20104,fat 167 dt 22.12.2014 seri 17282967,fl hyr nr 45 dt 25.12.2014
  Prokurori Apeli Shkoder (3333) ENDRIT ULIGAJ Shkoder 23,880 2014-12-23 2014-12-23 15910280362014 Kancelari PROKURORIA APELIT SHKODER FAT 18666262 DT. 17.12.2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Shkoder (3333) ENDRIT ULIGAJ Shkoder 23,280 2014-12-22 2014-12-23 12810250922014 Kancelari DREJTORIA RAJ I.SH.PUNES SHKODER FAT. 18666260 DT. 18.12.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder ENDRIT ULIGAJ Shkoder 9,500 2014-12-22 2014-12-23 13410290472014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes GJYKATA ADMINISTRATIVE FAT. 18666263 DT. 17.12.2014
  Shkolla "Preng Jakova" Shkoder (3333) ENDRIT ULIGAJ Shkoder 54,927 2014-12-22 2014-12-23 8310111522014 Kancelari SHKOLLA ARTISTIKE "PRENGE JAKOVA" FAT 17282965 DT 15.12.2014
  Drejtoria Rajonale AKU Shkoder (3333) ENDRIT ULIGAJ Shkoder 10,000 2014-12-18 2014-12-19 13910051282014 Sherbime telefonike AKU SHKODER FAT 17282949 DT 01.12.2014
  Gjykata e rrethit Shkoder (3333) ENDRIT ULIGAJ Shkoder 19,080 2014-12-16 2014-12-17 23010290372014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes GJYKATA RRETHIT SHKODER FATURE NR 18666256 DATE 1012.2014
  Drejtoria e Bujqesise Lushnje (0922) ENDRIT ULIGAJ Lushnje 32,400 2014-12-10 2014-12-16 7510050222014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres DREJT.BUJQESISE LUSHNJE 1005022 SA XH.PER LIK.BL.BOJERA E TONERA SIPAS DOKUMENTACIONIT NENTOR 2014
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) ENDRIT ULIGAJ Tirane 60,776 2014-12-12 2014-12-15 72610170512014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale 602-REP 4001 mater.zyre up 3941 dt 22.9.14 ft.of 3941/2 d 22.9.14 nj.fit 3941/3 dt 30.10.14 ft 157 d 30.12.14 seri 17282957, fh 8 dt 3.10.14
  Gjykata e rrethit Shkoder (3333) ENDRIT ULIGAJ Shkoder 30,000 2014-12-15 2014-12-15 22510290372014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes GJYKATA RRETHIT SHKODER FATURE NR 18666256 DATE 1012.2014
  Spitali Shkoder (3333) ENDRIT ULIGAJ Shkoder 309,399 2014-12-12 2014-12-15 46910130232014 Shpenz. per rritjen e AQT - fotokopje spitali shkoder likuj fat nr 17282935 dt 17.11.2014
  Komisariati i Policise NSH Shkoder (3333) ENDRIT ULIGAJ Shkoder 34,080 2014-12-12 2014-12-15 26910160132014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres KOMISARIATI I POLICISE NSH SHKODER FAT.7282947 DT. 01.12.2014
  Prefektura e qarkut Lezhe (2020) ENDRIT ULIGAJ Lezhe 207,282 2014-12-11 2014-12-12 26310160702014 Blerje dokumentacioni PREFEKTURA LEZHE PAG FAT NR 150 DT 01.12.2014
  Bashkia Patos (0909) ENDRIT ULIGAJ Fier 30,000 2014-12-09 2014-12-10 68221120012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashkia Patos 2112001 materiale
  Gjykata e Apelit Shkoder (3333) ENDRIT ULIGAJ Shkoder 26,280 2014-12-09 2014-12-10 20810290062014 Kancelari GJYKATA APELIT SHKODER FAT. 17282938 DT. 21.11.2014
  Drejtorita e Bujqesise Fier (0909) ENDRIT ULIGAJ Fier 16,590 2014-12-05 2014-12-05 19410050092014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres BOJERA+TONERA DREJT E BUJQ DHE USHQIMIT FIER
  Gjykata e Apelit Shkoder (3333) ENDRIT ULIGAJ Shkoder 20,280 2014-12-03 2014-12-03 20210290062014 Kancelari GJYKATA APELIT FAT. 17282948 DT. 02.12.2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) ENDRIT ULIGAJ Shkoder 69,480 2014-11-24 2014-11-24 11910250572014 Kancelari ZYRA RAJONALE SHERBIMIT SOCIAL SHKODER, FAT. 17282931-930 DT 10.11.2014
  Zyra Arsimore Kolonjë (1514) ENDRIT ULIGAJ Kolonje 34,800 2014-11-13 2014-11-14 21810111122014 Elektricitet 1011112 zyra arsimore kolonje shpenz per materiale per funksionimin e pjisjeve speciale lik i fat nr 161 dt 12.11.2014,fh nr 12 dt 12.11.2014,up nr 10 dt 06.11.2014