Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EDNA - FARMA All 89,424,315.00 238 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 938,880 2014-12-30 2014-12-31 355110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KON NE VAZHD 2831/9 dt 19.06.14 fat 864 sr 16706264 dt 10.12.2014 fat 4375 dt 10.12.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 253,011 2014-12-30 2014-12-31 355210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KON NE VAZHD 2831/9 dt 19.06.14 fat 866 sr 16760266 dt 10.12.14 fh 4371 dt 10.12.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 888,512 2014-12-30 2014-12-31 354910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KON NE VAZHD 2616/1 dt 09.06.2014 fat 875 sr 1670275 dt 15.12.14 fh 4418 dt 15.12.2014
  Spitali Gjirokaster (1111) EDNA - FARMA Gjirokaster 5,925 2014-12-30 2014-12-31 57310130182014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013018 SPITALIT CIVIL GJIROKASTER MEDIKAMENTE FAT NR 886 NR SER 16760286 DT 15.12.2014 FH NR 197 DT 15.12.2014 KONTR 369 DT 01.12.2014
  Spitali Kukes (1818) EDNA - FARMA Kukes 30,880 2014-12-30 2014-12-31 70810130202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 medikamente seria 16117291nr481 dt 19.12..2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 782,400 2014-12-30 2014-12-31 355010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KON NE VAZHD 2831/9 dt 19.06.14 fat 876 sr 1670276 dt 15.12.2014 fh 4419 dt 15.12.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 649,689 2014-12-30 2014-12-31 354810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore qsut barna ko 2570/3 dt 04.06.2014 fat 865 sr 1670265 dt 10.12.14 fh 4370 dt 10.12.14
  Spitali Ushtarak (3535) EDNA - FARMA Tirane 296,250 2014-12-27 2014-12-30 66710131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES barna Up. 610 dt. 08.11.2014 njft.6177/20 dt.07.11.2014 fat.801(16760201) dt. 14.11.2014 fh. 220 dt.14.11.2014
  Sp. Tropoje (1836) EDNA - FARMA Tropoje 40,770 2014-12-29 2014-12-30 38010130872014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Sherbimi Spitalor tropoje ilace shtese kontrate dt 23.12.2014 ft 913 dt 24.12.14 fh nr 101 dt 26.12.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 1,176,113 2014-12-27 2014-12-29 337910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna,kon vazh 2616/1 d 9/6/14,fat 846 d 1/12/14 s 16760246,fh 4313 d 1/12/14
  Spitali Ushtarak (3535) EDNA - FARMA Tirane 296,250 2014-12-27 2014-12-29 66710131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES barna Up. 610 dt. 08.11.2014 njft.6177/20 dt.07.11.2014 fat.801(16760201) dt. 14.11.2014 fh. 220 dt.14.11.2014
  Spitali Korce (1515) EDNA - FARMA Korçe 265,250 2014-12-24 2014-12-26 79410130192014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KORCE MEDIKAMENTE FAT.848,889 DT 02.12.14 & 22.12.14
  Maternitet Nr.2T. (3535) EDNA - FARMA Tirane 27,650 2014-12-23 2014-12-24 72910130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ K.GLIOZHENI Barna Autorizim 6177/24 dt. 07.11.2014 kontr.57/8 dt. 20.11.2014 fat.16760280 dt. 15.12.2014 fh. 18 dt. 15.12.2014
  Sp. Laç (2019) EDNA - FARMA Laç 6,720 2014-12-17 2014-12-24 41010130752014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013075 KOD INST 1013075 PAGUAR SHPENZIME PER ILACE KONTRATE NR 433/1 DT 12.11.2014 FT NR 888 SER 16760288 DT 15.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 782,400 2014-12-19 2014-12-23 337810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KONT NE VAZHD 2831/9 DT 19.06.14 FAT 832 DT 26.11.2014 FH 4301 DT 26.11.14
  Spitali Vlore (3737) EDNA - FARMA Vlore 11,850 2014-12-19 2014-12-22 56210130242014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI KONRTATE 4722
  Sp. Sarande (3731) EDNA - FARMA Sarande 5,925 2014-12-18 2014-12-19 50510130842014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SHP MEDIKAMENTE NGA SPITALI SR
  Sp. Mat (0625) EDNA - FARMA Mat 187,000 2014-12-16 2014-12-17 35010130782014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Mat (1013078) Lik. Ilace dhe materiale mjekimi. Fat.Nr.862 Dt.10.12.14 Urdh.Prok.Nr.462 Dt.29.10.14 Kontr.nr.57 dt.03.12.2014
  Spitali Elbasan (0808) EDNA - FARMA Elbasan 238,750 2014-12-16 2014-12-17 72210130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil Elbasan Medikamente
  Sp. Pogradec (1529) EDNA - FARMA Pogradec 64,350 2014-12-15 2014-12-16 68010130822014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 SPITALI POGRADEC LIK NGA BORXHI FAT=10133634 DT 27.09.2013