Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EDMOND KUSHOVA All 64,322.00 7 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Thesarit Fier (0909) EDMOND KUSHOVA Fier 840 2014-12-24 2014-12-24 12210100092014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Thesari Fier 1010009 likujdim fature
  Drejtoria e SHIK Fier (0909) EDMOND KUSHOVA Fier 3,000 2014-12-16 2014-12-17 13710180092014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore SH.I.SH. Fier 1018009 materiale
  Drejtoria e SHIK Fier (0909) EDMOND KUSHOVA Fier 5,000 2014-09-26 2014-09-29 9610180092014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim SH.I.SH. Fier 1018009 materiale
  Dega e Thesarit Fier (0909) EDMOND KUSHOVA Fier 7,500 2014-07-21 2014-07-22 7210100092014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Theasari Fier1010009 sherbime
  Prokuroria e rrethit Fier (0909) EDMOND KUSHOVA Fier 24,000 2014-07-21 2014-07-21 16710280082014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Prokuroria1028008 Shpenzime per mirembajtje godine
  Qendra e fomimit profesiona Fier (0909) EDMOND KUSHOVA Fier 12,000 2014-07-10 2014-07-10 8410250432014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MATERIALE PER DREJT E FORMIMIT PROFESIONAL FIER
  Qendra e fomimit profesiona Fier (0909) EDMOND KUSHOVA Fier 11,982 2014-04-08 2014-04-09 4010250432014 Kancelari D R F P P Fier 1025043 likujdim fature
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >