Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EDMOND CARA All 5,500,449.00 72 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Arsimore Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 42,700 2014-12-30 2014-12-31 26910110202014 Sherbime te tjera DREJT ARSIM LEZHE LIK FAT.11 DT.29.12.2014
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 10,000 2014-12-26 2014-12-29 10510250562014 Sherbime te printimit dhe publikimit ZYRA RAJON E ND EKONOMIKE LIK FAT.148 DT.26.12.2014
  Gjykata e rrethit Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 9,700 2014-12-19 2014-12-23 15910290272014 Blerje dokumentacioni GJYKATA LEZHE PAG FAT NR 42 DT 17.12.2014
  Zyra Arsimore Pukë (3330) EDMOND CARA Puke 120,000 2014-12-22 2014-12-23 14610111252014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore ZYRA ARSIMORE KODI 1011125 riparim solete te godines fat.16 dt.17.12.2014
  Komuna Fierze (3330) EDMOND CARA Puke 127,000 2014-12-18 2014-12-19 18827190012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme komuna fierz puke kodi 2719001 kancelari fat.07 dt.17.11.2014
  Dega e Thesarit Puke (3330) EDMOND CARA Puke 32,000 2014-12-17 2014-12-18 13010100302014 Kancelari dega e thesarit puke kodi 1010030 blerje kancelari fat 71 dt 16.12.2014
  Dega e Thesarit Puke (3330) EDMOND CARA Puke 8,450 2014-12-17 2014-12-18 12910100302014 Sherbime te tjera dega e thesarit puke kodi 1010030 sherbim pastrimi fat.66 dt.16.12.2014
  Drejtoria Rajonale AKU Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 46,560 2014-12-16 2014-12-17 11510051272014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim AUTORIT USHQIM LEZHE LIK FAT.8,8/1,8/2,8/3 DT.17.11.2014
  Drejtoria Arsimore Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 89,900 2014-12-16 2014-12-17 248101120202014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale DREJT ARSIM LEZHE LIK FAT.5 DT.15.12.2014
  Drejtoria e shendetit publik Puke (3330) EDMOND CARA Puke 9,900 2014-12-11 2014-12-15 15710130422014 Sherbime te tjera DREJ.E SHENDETIT PUBLIK PUKE KODI 1013042 sherbimi tjera fat.10 dt04.12.2014
  Dega e rezervave Puke (3330) EDMOND CARA Puke 54,900 2014-12-10 2014-12-11 16010160982014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim dega e rezerve puke kodi 1016098 blerje mat ngrohje + kancelari fat.02 dt.09.12.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 34,300 2014-12-04 2014-12-04 20710100602014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes DREJT TATIMEVE PAG FAT NR 15 DT 24.11.2014
  Komuna Qelez (3330) EDMOND CARA Puke 108,900 2014-12-02 2014-12-03 14527160012014 Kancelari komuna qelez puke kodi 2716001 BLERJE KANCELARI FAT.20 DT.01.12.2014
  Komuna Balldren I Ri (2020) EDMOND CARA Lezhe 10,000 2014-11-25 2014-11-26 16225740012014 Kancelari KOM BALLDRE LIK FAT.24 DT.20.05.2014
  Prefektura e qarkut Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 79,770 2014-11-21 2014-11-21 23310160702014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme PREFEKTURA LEZHE PAG FAT NR 9 DT 17.11.2014
  Dega e rezervave Puke (3330) EDMOND CARA Puke 39,990 2014-11-19 2014-11-21 15110160982014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres dega e rezerve puke kodi 1016098 blerje KANCELARI FAT.10 DT.19.11.2014
  Drejtoria e shendetit publik Puke (3330) EDMOND CARA Puke 9,600 2014-11-19 2014-11-21 14310130422014 Kancelari DREJ.E SHENDETIT PUBLIK PUKE KODI 1013042 blerje KANCELARI F.7 DT.15.11.2014
  Drejtoria e shendetit publik Puke (3330) EDMOND CARA Puke 249,980 2014-11-10 2014-11-12 13610130422014 Libra dhe publikime profesionale DREJ.E SHENDETIT PUBLIK PUKE KODI 1013042 blerje shtypshkrime dhe libra fat.02 dt.07.11.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Lezhe (2020) EDMOND CARA Lezhe 14,300 2014-11-07 2014-11-10 18810100602014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes DREJT TATIMEVE PAG FAT NR 5 DT 29.10.2014
  Komuna Shenkoll (2020) EDMOND CARA Lezhe 89,700 2014-10-29 2014-10-31 15625710012014 Sherbime te printimit dhe publikimit KOM SHENKOLL LIK FAT.6 DT.24.10.2014