Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All DORJAN CANI All 1,664,240.00 22 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Zyra e Punes Diber (0606) DORJAN CANI Diber 9,980 2014-12-23 2014-12-24 19010250062014 Sherbime te tjera ZYRA E PUNES 1025006 riparim printeri dhe fotokopije fat n r 21 date 11.12.14
  Qendra Ekonomike Kultures (0606) DORJAN CANI Diber 32,860 2014-12-18 2014-12-18 14621060012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme qendra e kultures lik fat nr 13,15 dt 24.11.14dhe fat nr 17,20dt 1.12.14. 9.12.14
  Komisariati i Policise Diber (0606) DORJAN CANI Diber 51,400 2014-12-11 2014-12-11 22610160242014 Kancelari kom policise lik fat nr fat 9dt 17.11.14
  Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Diber (0606) DORJAN CANI Diber 12,500 2014-12-10 2014-12-10 17610161042014 Kancelari POLICIA KUFITARE lik fat nr 1 dt 1.12.14
  Komuna Arras (0606) DORJAN CANI Diber 200,000 2014-11-11 2014-11-11 14023570012014 Kancelari KOMUNA ARRAS likfat nr 7/2 dt 3.11.14
  Komuna Arras (0606) DORJAN CANI Diber 59,000 2014-08-11 2014-11-11 140 23570012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim KOMUNA ARRAS lik fat nr 7.2dt3.11.14
  Qendra Ekonomike Kultures (0606) DORJAN CANI Diber 23,000 2014-09-19 2014-09-19 9121060082014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme QENDRA E KULTURES lik fat nr 8dt 12.08.14
  Komuna Zall Dardhe (0606) DORJAN CANI Diber 59,900 2014-08-25 2014-08-25 12323540012014 Sherbime te ISSH per ISKSH 2354001 kzall dardhe karta amc fat nr 19 date 07.08.14
  Spitali Diber (0606) DORJAN CANI Diber 207,250 2014-07-24 2014-07-24 17110130152014 Kancelari 1013015 Spitali1013015blerje ushqimesh fat nr 8date 08.04.14
  Drejtoria Arsimore Diber (0606) DORJAN CANI Diber 194,900 2014-07-24 2014-07-24 32510110062014 Kancelari D A R 1011006 blerje tonera fat nr 38 date 14.07.14
  Dega Rajonale e Inspektoriatit Shteteror te Mjedisit, Pyjeve dhe Ujerave Diber DORJAN CANI Diber 61,100 2014-07-23 2014-07-23 2910260642014 Kancelari DR .R INS. SHTET.M.P.U.DIBER LIK FAT NR 39 DT 2107.14
  Prefektura e qarkut Diber (0606) DORJAN CANI Diber 9,900 2014-07-18 2014-07-18 12710160602014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme PREFEKTURA lik fat nr14 dt30.06.14
  Dega Rajonale e Inspektoriatit Shteteror te Mjedisit, Pyjeve dhe Ujerave Diber DORJAN CANI Diber 9,850 2014-07-10 2014-07-10 2610260642014 Kancelari DR.INS M P U DIBER LIK BLERJE KANCELARI FAT NR 38 DT 9.07.14
  Komuna Zall Dardhe (0606) DORJAN CANI Diber 54,900 2014-07-07 2014-07-08 10123540012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim K.ZALL- DARDHE 2354001 blerje materialesh fat nr 29 date 18.06.14
  Nd-ja Ruget Rurale (0606) DORJAN CANI Diber 58,000 2014-06-23 2014-06-23 4220460122014 Kancelari RR.RURALE 2046012blerje kancelarie fat nr 25 date 04.06.14
  Komisariati i Policise Diber (0606) DORJAN CANI Diber 74,900 2014-06-13 2014-06-19 8810160242014 Kancelari KOM POLICISE lik fat nr 24 dt 5.06.14
  Komuna Zall Dardhe (0606) DORJAN CANI Diber 71,900 2014-06-09 2014-06-09 8623540012014 Kancelari K.ZALL- DARDHE 2354001kancelari fat nr 23 date 30.05.14 2014
  Dega e Kujdesit Paresor Diber (0606) DORJAN CANI Diber 10,000 2014-05-20 2014-05-20 5310130042014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit SHERBIMI PARESOR lik. fat. nr. 14 dt. 06.05.2014
  Komuna Luzni (0606) DORJAN CANI Diber 179,000 2014-04-25 2014-04-25 43 23580012014 Kancelari KOMUNA LUZNI lik. fat. nr. 6 dt. 02.04.2014 kont. nr. 283 dt. 24.04.2014
  Komuna Qender (0606) DORJAN CANI Diber 119,000 2014-04-25 2014-04-25 6523450012014 Kancelari KOMUNA TOMIN lik. fat. nr. 11 kont. nr. 278