Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All DODA NDERTIM All 22,644,445.00 11 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) DODA NDERTIM Shkoder 1,862,610 2014-12-29 2014-12-30 39210060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonit verior likuj fat nr 04822634 dt 03.12.2013
  Nd-ja Ruget Rurale (0606) DODA NDERTIM Diber 10,267 2014-12-24 2014-12-26 13220460122014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala RR RURALELIK.GARANCI PUNIMESH NE AKSIN RRUGOR MUHURR-SELISHT
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) DODA NDERTIM Shkoder 3,191,206 2014-12-18 2014-12-19 32310060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 04822648 DT 18.11.2014
  Komuna Fushe Cidhen (0606) DODA NDERTIM Diber 355,680 2014-12-15 2014-12-15 14323560012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj KOM F CIDHEN lik fat nr 15.dt 15.12.14
  Spitali Diber (0606) DODA NDERTIM Diber 92,402 2014-12-10 2014-12-11 27510130152014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike Spitali1013015 MIRM.GODINE fat nr59date 03.03.13
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) DODA NDERTIM Shkoder 3,166,194 2014-11-13 2014-11-13 25610060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 04822639,04822640,04822641,04822642 DT 02.04.2014,06.05.2014,03.06.2014,03.07.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) DODA NDERTIM Shkoder 4,919,400 2014-11-13 2014-11-13 25710060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 04822643,04822645,04822646 DT 04.08.2014.03.09.2014.03.10.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) DODA NDERTIM Shkoder 3,636,360 2014-06-20 2014-06-20 13010060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RASJONIT VERIOR LIKUJ FAT N R 04822638,04822639 DT 03.03.2014,02.04.2014
  Komuna Arras (0606) DODA NDERTIM Diber 179,500 2014-06-13 2014-06-13 7523570012014 Karburant dhe vaj KOMUNA ARRAS lik fat5 nr 12 dt 10 .06.14
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) DODA NDERTIM Shkoder 4,163,640 2014-04-25 2014-04-25 5610060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonit verior likuj fat nr 04822636 03.01.2014,04822637 03.02.2014
  Spitali Diber (0606) DODA NDERTIM Diber 1,067,186 2014-02-26 2014-02-27 6210130152014 Unspecified Spitali mirm.godine fat nr 60 date 07.03.13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >