Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All D E V I S. All 11,714,474.00 15 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Ushtarak (3535) D E V I S. Tirane 1,057,147 2014-12-23 2014-12-24 60610131042014 Sherbime te tjera SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES larje teshash vazhdim kontr.99/7 dt. 29.10.2014 fat.97(15792297) dt. 02.12.2014
  Spitali Ushtarak (3535) D E V I S. Tirane 662,397 2014-11-25 2014-11-26 48810131042014 Sherbime te tjera SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES, larje teshash vazhdim kontr. 36/1 dt. 09.06.2014 fat.90(15792290) dt. 05.10.2014 akt rakord. 05.11.2014
  Spitali Ushtarak (3535) D E V I S. Tirane 190,070 2014-11-25 2014-11-26 48910131042014 Sherbime te tjera SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES, larje teshash vazhdim kontr. 99/7 dt. 29.10.2014 fat. 91(15792291) dt.05.10.2014 akt rakord.05.11.2014
  Spitali Ushtarak (3535) D E V I S. Tirane 1,375,870 2014-10-17 2014-10-20 42410131042014 Sherbime te tjera SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES, larje teshash kontrate ne vazhdim 36/10 dt. 09.06.2014 fat.84(15792284) dt. 03.10.2014 rakord. 01.10.2014
  Spitali Ushtarak (3535) D E V I S. Tirane 1,523,320 2014-09-09 2014-09-10 35410131042014 Sherbime te tjera SPITALI I TRAUMES Larje teshash kontrate ne vazhdim 36/10 dt. 09.06.2014 fat.77 dt. 02.09.2014 seri 15792277 rakord. 02.09.2014
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) D E V I S. Tirane 60,000 2014-09-09 2014-09-10 36510140012014 Sherbime te tjera MINISTRIA E DREJTESISE sherbim larje perdesh,pv emergj nr 4 dt 01.08.2014,fat nr 70 dt 01.08.2014 sr 15792270
  Spitali Ushtarak (3535) D E V I S. Tirane 1,257,012 2014-08-14 2014-08-15 31810131042014 Sherbime te tjera 1013104 SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES larje teshash Up.36/2 dt.30.04.2014 buletin app 16.06.2014 kontrate 36/10 dt.09.06.2014 fat. 61 dt. 02.07.2014 seria 15792261 akt rakordimi 02.07.2014
  Spitali Ushtarak (3535) D E V I S. Tirane 1,419,559 2014-08-14 2014-08-15 31910131042014 Sherbime te tjera 1013104 SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES larje teshash kontrate 36/10 dt.09.06.2014 ne vazhdim fat. 69 dt. 01.08.2014 seria15792269 akt rak.01.08.2014
  Spitali Ushtarak (3535) D E V I S. Tirane 1,082,900 2014-07-10 2014-07-10 23210131042014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES LARJE RROBASH KONTRATE NE VAZHDIM 33/8 DT. 11.04.2014 FAT. 55 DT. 02.06.2014 SERI 15792255 AKT RAKORDIMI DT.02.06.2014
  Spitali Ushtarak (3535) D E V I S. Tirane 236,050 2014-06-13 2014-06-16 19210131042014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES,LARJE TESHA,KONTR 49/9 dt 10.05.2011 fat 44 dt 30.04.2014 akt rak 30.04.2014
  Spitali Ushtarak (3535) D E V I S. Tirane 914,249 2014-06-12 2014-06-16 19310131042014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 602,SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES,LARJE TESHA,up 33/3 d 4/4/14,njf 26/5/14,kon 33/8 d 11/4/14,fat 45 d 30/4/14 s 08017645,akt rak 30/4/14
  Spitali Ushtarak (3535) D E V I S. Tirane 622,650 2014-06-09 2014-06-10 19010131042014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 602,SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES,larje tesha,kontr vazh 49/9 d 10/5/11,fat 38 d 31/3/14 s 08017638,akt rak 1/4/14
  Spitali Ushtarak (3535) D E V I S. Tirane 529,500 2014-06-09 2014-06-10 18910131042014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 602,SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES,larje tesha,kontr vazh 49/9 d 10/5/11,fat 25 d 28/2/14 s 08017625,akt rak 3/3/14
  Spitali Ushtarak (3535) D E V I S. Tirane 321,000 2014-02-27 2014-02-28 6610131042014 Unspecified 602,SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES,LARJE TESHA,KONTR VAZH 49/9 D 10/5/11,FAT 22 D 31/1/14 S 08017622,AKT RAK 3/2/14
  Spitali Ushtarak (3535) D E V I S. Tirane 462,750 2014-02-07 2014-02-10 2110131042014 Unspecified 602,SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES,larje tesha ,kontr vazh 49/9 d 10/5/11,fat 13 d 31/12/13 s 08017613,akt rak 31/12/13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >