Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All DESARET COMPANY All 22,864,502.00 16 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DESARET COMPANY Tirane 4,977,940 2014-12-28 2014-12-29 350510130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj qsut mirembajtje objekte ko 3183/7 dt 23.05.13 fat 116 sr 02971468 dt 24.06.13 sit 24.06.13 pv 24.06.13
  Bordi i Kullimit Lushnje (0922) DESARET COMPANY Lushnje 1,234,620 2014-12-15 2014-12-17 22610050812014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 1005081 Bordi Kullimit Lu Sa xhirojme lik. rehabilitimi e/pompes KKv-1400 te hidrovorin e Karavastase ne Lushnje fat.21 dt.12.12.2014 seria 02971491,kontr.dt.25.08.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DESARET COMPANY Tirane 476,060 2014-11-27 2014-12-01 165810130492014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore QSUT D.P NDERTIM CATIE UP 50 DT 15.05.12 PV 20.05.12 FAT 99 SR 02971451 DT 04.06.12 PVMD 04.06.12
  Bordi i Kullimit Lushnje (0922) DESARET COMPANY Lushnje 3,393,438 2014-11-18 2014-11-19 20510050812014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 1005081 Bordi Kullimit Lu Sa xhirojme lik. rehabilitimi E/pompes Kkv-1400 te hidrovorit te Karavastase ne Lushnje fat.nr.17 dt.14.11.2014 seria 02971486,kontr.dt.25.08.2014
  Spitali Diber (0606) DESARET COMPANY Diber 449,500 2014-10-22 2014-10-23 24410130152014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala Spitali lik 5% garanci per inst e scanerit ne spitalin diber
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DESARET COMPANY Tirane 1,915,213 2014-05-23 2014-05-26 66910130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602, mirmbajtje,kontr 3452/8 d 7/8/13,fat 119 d 30/9/13 s 02971471,sit 30/9/13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DESARET COMPANY Tirane 961,654 2014-05-23 2014-05-26 67110130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602, mirmbajtje,kontr 3452/8 d 7/8/13,fat 123 d 11/12/13 s 02971475,sit 30/11/13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DESARET COMPANY Tirane 580,757 2014-05-23 2014-05-26 66810130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602, mirmbajtje,kontr 3452/8 d 7/8/13,fat 121 d 18/11/13 s 02971473,sit 31/10/13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DESARET COMPANY Tirane 1,457,056 2014-05-23 2014-05-26 66710130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602, mirmbajtje,kontr 3452/9 d 7/8/13,fat 124 d 31/12/13 s 02971476,sit 4 d 31/12/13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DESARET COMPANY Tirane 1,330,500 2014-05-23 2014-05-26 67010130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602, mirmbajtje,kontr 3452/8 d 7/8/13,fat 125 d 31/12/13 s 02971477,sit 31/12/13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DESARET COMPANY Tirane 805,290 2014-05-23 2014-05-26 66310130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602, mirmbajtje,kontr 3452/9 d 7/8/13,fat 118 d 30/9/13 s 02971468,sit 30/9/13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DESARET COMPANY Tirane 892,165 2014-05-23 2014-05-26 66610130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602, mirmbajtje,kontr 3183/7 d 23/5/13,fat 117 d 4/7/13 s 02971469,sit 24/7/13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DESARET COMPANY Tirane 1,029,980 2014-05-23 2014-05-26 66410130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602, mirmbajtje,kontr 3452/9 d 7/8/13,fat 120 d 18/11/13 s 02971472,sit 2 d 31/10/13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DESARET COMPANY Tirane 863,862 2014-03-21 2014-03-24 12510130492014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013049 QSUT 602 mirmbajte shtesa kontr 163/3 d 10/1/14,fat 3 d 5/3/14 s 02971480,sit 2 d 1/3/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DESARET COMPANY Tirane 366,012 2014-03-19 2014-03-20 14310130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj QSUT 602 ,mirmbajtje,kontr shtes 110/3 d 9/1/14,fat 4 d 5/3/14 s 02971481,sit 2 d 1/3/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DESARET COMPANY Tirane 2,130,455 2014-02-20 2014-02-21 79101304920141 Unspecified 1013049 QSUT 602 barna shte kontr 163/3 dt 10.01.2014 ft 1 dt 5.02.14 ser 02971478 sit 1 dt 31.01.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >