Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All D& C PARTNERS All 2,603,602.00 5 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Gjepalaj (0707) D& C PARTNERS Durres 72,000 2014-12-30 2014-12-31 24023670012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2367001 TDO 0707 KOMUNA GJEPALAJ 2367001/PROJEKT .
  Reparti Ushtarak Nr.6010 Tirane (3535) D& C PARTNERS Tirane 1,808,340 2014-12-30 2014-12-30 16910170792014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime REP 6010(Inst.Gjeogra) hartim projekti up 153/1 dt 22.4.11 autorizim per zhvillim procedure prok.publik MM 3091 dt 8.4.11 kontrate 211/3 dt 4.7.11 ft 78 dt 11.5.12 seri 72162829
  Bashkia Fushe Kruje (0716) D& C PARTNERS Kruje 21,465 2014-09-29 2014-09-30 50921630012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve SA LIK FAT NR 107 DT 23.09.2014 NGA BASHKIA F KRUJE
  Komisariati i Policise NSH Tirane (3535) D& C PARTNERS Tirane 553,797 2014-05-15 2014-05-15 6710160122014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Kom.Pol.NSH-se supervizion punimesh kont vazhd 30.04.2013 urdher 964 23.04.2014 fat 103,106 13.02.2014
  Aparati i Drejtorise se Policise se Shtetit (3535) D& C PARTNERS Tirane 148,000 2013-12-31 2014-01-06 73810160792013 Unspecified Aparat.Drejto.Pergji.Polici supervizor k 7.6.11 sh 7.6.11 f 9.12.13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >