Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All CARA All 114,750,240.00 76 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Pergjithshme e Hekurudhave Durres (0707) CARA Durres 8,734,354 2014-12-30 2014-12-31 616210060952014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) TDO 0707/DRE E PERGJ. E HEKUR. /KOD.1006095/RIAKTIVIZ. I STAC. TE KASHARIT.
  Komuna Rukaj (0625) CARA Mat 174,859 2014-12-30 2014-12-31 23126480012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Rukaj (2648001) Lik. Situac. Punime Objekti "Shpenz. per mirmbajtje rruge".Fat.Nr.262 Dt.26.12.2014 Kontr. Nr.176/1 Dt.14.11.2014.
  Komuna Klos (0625) CARA Mat 798,300 2014-12-26 2014-12-31 37326540012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr. V.13 Situac. Perf. Objekti "Ndert. muri ne rrugen Verbar Benje,Shengjun".Fat.Nr.138 Dt.09.09.2013 Akt - Kolaud. Dt.20.07.2013.
  Komuna Rukaj (0625) CARA Mat 1,053,951 2014-12-30 2014-12-31 23226480012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Komuna Rukaj (2648001) Lik. Situac. Punime Objekti "Shpenz. per mirmbajtje vepra ujore".Fat.Nr.261 Dt.26.12.2014 Kontr. Nr.174/1 Dt.12.11.2014.
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CARA Tirane 73,103 2014-12-30 2014-12-31 72510140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative MINISTRIA E DREJTESISE Rikons zyres arkives,kont vazhdim nr 315/4 dt 11.08.2014 sit perf 30.12.2014 fat nr 264 dt 30.12.14 sr 18954221
  Bashkia Mat (0625) CARA Mat 3,991,254 2014-12-29 2014-12-30 59321320012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk. Burrel (2132001) Lik. Situac. Perf. Objekti "Rik. Blloku Lagj. Pjeter Budi".Fat.Nr.243 Dt.09.12.2014 Kontr. Punime Nr.838 Dt.17.06.2014.
  Burgu 313 Tirane (3535) CARA Tirane 324,000 2014-12-29 2014-12-30 13810140092014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim IEVP Paraburgimi''J.Misja'' Blerje materiale pastrimi,up nr 21 dt 03.12.2014 app dt 20.12.14 fat nr 249 dt 23.14.14 sr 18954216 fh nr 55 dt 23.12.2014
  Burgu 313 Tirane (3535) CARA Tirane 210,000 2014-12-29 2014-12-30 14110140092014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale IEVP Paraburgimi''J.Misja'' Blerje materiale gazermimi up nr 23 dt 03.12.2014 app dt 16.12.14,fat nr 257 dt 23.12.2014 sr 18954214 fh nr 54 dt 23.12.2014
  Burgu 313 Tirane (3535) CARA Tirane 288,000 2014-12-29 2014-12-30 13710140092014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj IEVP Paraburgimi''J.Misja'' Blerje materiale hidraulike dhe elektrike,up nr 22 dt 03.12.2014 app dt 20.12.2014,fat nr 258 dt 23.12.2014 sr 18954215 fh nr 56 dt 23.12.14
  Bashkia Mat (0625) CARA Mat 359,100 2014-12-29 2014-12-30 59121320012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashk. Burrel (2132001) Lik. Situac. Perf. Objekti "Rehabil. i pjesshem e sheshit Ah. Zogu" .Fat.Nr.204 Dt.09.09.2014 Kontr. Dt.21.05.2014.
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CARA Tirane 472,672 2014-12-27 2014-12-29 70110140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative MINISTRIA E DREJTESISE Rikons zyres arkiv prot,kont vazhdim nr 315/4 dt 11.08.14 sit nr 2 dt 24.12.2014 fat nr 250 dt 24.12.2014 sr 18954217
  Komuna Klos (0625) CARA Mat 600,168 2014-12-26 2014-12-29 37226540012014 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr. V.'13 Situac. Perf. Objekti "Sherb. mirmbajtje ne rruge rurale".Fat.Nr.139 Dt.09.09.2013 Akt - Kolaud. Dt.13.08.2013.
  Bordi i KullimitDurres (0707) CARA Durres 1,225,324 2014-12-26 2014-12-29 30810050682014 Shpenzime per mirembajtjen e tokave dhe aktiveve natyrore 1005068 BORDI I KULLIMIT DURRES KRUJE PASTRIM VEPRA ARTI LIK FAT NR 238 DT 18.12.2014
  Komuna Suc (0625) CARA Mat 351,462 2014-12-26 2014-12-26 22926520012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Komuna Suç (2652001) Lik. Shpenz. per Mirembajtjen e rrugeve.Lik.Situac.Perfu. Fat.Nr.249 Dt.15.12.2014 Urdh.Prok. Nr.1 Dt.08.05.2014. Kontr.Shtese Nr.533/1 Dt.17.11.2014
  Komuna Suc (0625) CARA Mat 281,580 2014-12-26 2014-12-26 22826520012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Suç (2652001) Lik. Shpenz. per Mirembajtjen e rrugeve.Lik.Situac.Perfu. Fat.Nr.250 Dt.15.12.2014 Urdh.Prok. Nr.1 Dt.08.05.2014. Kontr.Nr.263 Prot Dt.30.06.2014
  Komuna Macukull (0625) CARA Mat 1,142,515 2014-12-23 2014-12-24 18126500012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Komuna Macukul (2650001) Lik. Situat.Perf. Mirmb.Rruge te Brendshme K .Macukull.Fat.Nr.241 Dt.27.11.2014. Urdh.Prok. Nr.6 Dt.08.07.14 Kontr.Nr.2 Dt.19.08.14
  Rektorati i Universitetit te Mjekesise Tirane (3535) CARA Tirane 2,128,314 2014-12-23 2014-12-23 19910111992014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Rektorati Univ.Mjeksise mIREMBAJTJE TARACE UP 21 DT 8.08.2014 KONTRATE 1464/10 DT .19.09.2014 SERI 05449646
  Drejtoria e SHIK Sarande (3731) CARA Sarande 1,742,274 2014-12-22 2014-12-23 13910180152014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) lik nga shishi fat nr 247 dat 15.12.2014
  Bashkia Vore (3535) CARA Tirane 2,936,775 2014-12-19 2014-12-22 27221650012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Vore Lik.shtese kontr loti 3 Vore,urdh prok nr 120/6 dt 16.1.2012,ftese 120/7 dt 16.1.2012,njoft fit 120/11 dt 16.1.2012,kontr 120/11 dt 16.11.2012,sit punimesh 21.4.2014,fat 181 dt 21.4.2014 seri 05449686
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) CARA Shkoder 1,167,840 2014-12-18 2014-12-19 32410060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonale veriore likuj fat 05449643dt 18.11.2014,18954203 dt 15.12.2014