Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All C.C.S. All 27,000,839.00 36 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) C.C.S. Fier 10,000 2014-12-30 2014-12-31 27221110042014 Kancelari MATERIALE PER DREJTORINE E ARTIT DHE KULTURES FIER
  Agjensia e Prokurimit Publik (3535) C.C.S. Tirane 2,810,856 2014-12-29 2014-12-31 15510870012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Agjen.Prok. Publik lik b paisje hardware,autoriz lidhje kontr 2/18 dt 3.09.2014,kontr 19.9.2014,fat 450 dt 13.11.2014,seri 18596450,fl hyr nr 43 dt 23.12.2014
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) C.C.S. Tirane 87,900 2014-12-24 2014-12-26 50810030012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe shpenzimet instaluese te telekomunikacionit KM bl scaner, kontrat.nr.3313 dat 2.9.2014.autorizim nr.2/7,dat 29.7.2014,fat nr.321 dat 10.9.2014 seri 15683321,fh.nr.33 dat 10.9.2014,P-V marrje ne dorzim,dat 10.9.20142014
  Prefektura e qarkut Fier (0909) C.C.S. Fier 9,960 2014-12-19 2014-12-22 334110160642014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MATERIALE ZYRE PER PREFEKTUREN FIER
  Prefektura e qarkut Fier (0909) C.C.S. Fier 9,960 2014-12-19 2014-12-22 3331110160642014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MATERIALE ZYRE PER PREFEKTUREN FIER
  Prefektura e qarkut Fier (0909) C.C.S. Fier 6,900 2014-12-19 2014-12-22 333110160642014 Kancelari TONER PER PREFEKTUREN FIER
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) C.C.S. Tirane 364,704 2014-12-03 2014-12-03 58310140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri MINISTRIA E DREJTESISE pajisje elektronike,aut lidhje kont MB nr 2/11 dt 29.07.2014,kont nr 5567/1 dt 14.08.2014,fat nr 271 dt 04.09.2014 sr 15683271 fh nr 26 dt 10.09.2014
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) C.C.S. Tirane 10,185,626 2014-11-11 2014-11-12 98610100772014 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave DREJT PERGJ DOGANAVE. lik ft bl servera etj up dt 7.7.2014, nj fit dt 11.9.2014, kontr dt 22.9.2014, seri 185896411 dt 4.11.2014, fh dt 4.11.2014
  PIU Ndertimi i Portit te Peshkimit Durres (3535) C.C.S. Tirane 3,250 2014-10-28 2014-10-29 6910059162014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1005916,Porti peshkimit Durres, pagese tvsh per riparim kompjuteri,urdher pagese dt 24.10.2014,fat nr 945 seri 18199945 dt 23.10.2014
  Mini Bashkia 5 (3535) C.C.S. Tirane 384,000 2014-10-16 2014-10-17 19221011452014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Min Bashkia 5 lik paisje,urdh prok nr 84 dt 23.09.2014,proc verb dt 13.10.2014,fat 489 dt 13.10.2014 seri 15683489,fl hyr nr 12 dt 13.10.2014,njof fit 13.10.2014
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) C.C.S. Tirane 17,580 2014-10-14 2014-10-16 367 10130482014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre ISHP Bl skaner autorizim lidhjje kontr.2/11 dt. 29.07.2014 kontrate.853/1 dt. 20.08.2014 fat.310(15683310) dt. 09.09.2014 fh,.2 dt. 09.09.2014
  Qarku Elbasan (0808) C.C.S. Elbasan 238,800 2014-10-14 2014-10-14 34220480012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes RIP.FOTOKOPJE KESHILLI QARKUT
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) C.C.S. Tirane 191,142 2014-10-14 2014-10-14 39710130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - makineri printimi dhe grafimi Ministria shendetesise bl skanera autorizim 4991/1 dt. 15.08.2014 kontrate dt. 18.08.2014 fat.270(1568270) dt. 04.09.2014 fh. 16 dt. 04.09.2014 pv marrje ne dorezim dt. 04.09.2014
  Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) C.C.S. Tirane 17,580 2014-10-02 2014-10-10 49310060012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MTI,shpenz.blerje skanera,kontrate nr.4133/1dt.13.08.14,Fature nr.275 dt.04.09.14,nr.S.15683275,F.H.nr.32,dt.04.09.14,P.Verbal i marrjes ne dorezim dt.04.09.14,Autorizim per lidhjen e kontrates nr.66/1,dt.08.08.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) C.C.S. Tirane 91,176 2014-09-24 2014-09-25 60510930012014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete te tjera 231 MEI pajisje,autorizim per lidhje kontrate nr 2/11 d t29.07.2014,kontrate nr 4785/2-b dt 14.08.2014,fat nr 311 d t09.09.2014,seri 15683311,fh nr 8 dt 09.09.2014
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) C.C.S. Tirane 273,528 2014-09-22 2014-09-23 8010940262014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre AQTN blerje skaner autor per lidhje kont 2/11 29.07.2014 kont 1238 19.08.2014 fat 273 04.09.2014 fh 1 04.09.2014
  Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) C.C.S. Tirane 135,126 2014-09-23 2014-09-23 449101600120141 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1016001, Aparati Min.Brend pagese kontr 886/12 dt 03.9.14, up 2/4 dt 23.4.14, fitues 2/7 dt 21.7.14, ft 272 dt 04.9.14 seri 15683272 fh 36/2 dt 04.9.14
  Sherbimi i Kontrollit te Brendshem ne MB (3535) C.C.S. Tirane 199,932 2014-09-19 2014-09-22 14910161102014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1016110,Sherbimi Kontrollit te Brend. pagese kontr 1645/2 dt 14.8.14, ft 274 dt 4.9.14 sr 15683274, fh 64 dt 04.9.14
  Burgu Lushnje (0922) C.C.S. Lushnje 16,680 2014-09-19 2014-09-19 105/10140032014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1014003 I.E.V.P. Lushnje, Sa xhirojme ne llogari per likujdim te fat. seri 15683362, Nr;362, dt:16.09.2014, per mirembajtje aparate teknike
  Mini Bashkia 5 (3535) C.C.S. Tirane 111,600 2014-09-17 2014-09-18 17221011452014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Min Bashk Nr 5 ,lik rip paisje kompj urdh prok nr 6 dt 03.07.2014,proc verb dt 23.07.2041,njoft fit 23.07.2014,fat 315 dt 09.09.2014 seri 15683315,