Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BUJARI All 4,813,925.00 3 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Rajonale Tatimore Berat (0202) BUJARI Berat 464,605 2014-05-15 2014-05-19 410100422014 Shpenzime te tjera te jashtzakonshme per pagesen e detyrimeve te prapambetura te rimbursimit te TVSH drejtoria e tatimeve rimbursim TVSH
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) BUJARI Tirane 2,000,000 2014-04-15 2014-04-16 35 21011562014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Nderm Punet nr 3 lik mater bojaxhiu pjesor vazhd proced..urdh negoc dt 7/1 dt 01.10.2013,njoft fit 7/7 dt 06.10.2013,kontr 7/6 dt 08.10.2013, diference fat 43 dt 4.11.2013 seri 06339843,fl hyr nr 10 dt 4.11.2013
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) BUJARI Tirane 2,349,320 2014-01-31 2014-02-03 5 21011562014 Unspecified Nderm Punet nr 3 lik mater bojaxhiu pjesor .urdh negoc dt 7/1 dt 01.10.2013,njoft fit 7/7 dt 06.10.2013,kontr 7/6 dt 08.10.2013,fat 43 dt 4.11.2013 seri 06339843,fl hyr nr 10 dt 4.11.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >