Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BLU - IMPERIAL All 22,800.00 8 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) BLU - IMPERIAL Tirane 3,000 2014-12-22 2014-12-23 19110100972014 Shpenzime per pritje e percjellje DREJT PAR PASTR PARAVE. lik ft bl uji per pritje form emergjent dt 22.12.2014, seri 17938978 dt 22.12.2014, fh dt 22.12.2014
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) BLU - IMPERIAL Tirane 3,000 2014-12-22 2014-12-23 19010100972014 Shpenzime per pritje e percjellje DREJT PAR PASTR PARAVE. lik ft bl uji per pritje form emergjent dt 22.12.2014, seri 17938977 dt 22.12.2014, fh dt 22.12.2014
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) BLU - IMPERIAL Tirane 3,000 2014-11-25 2014-11-26 16710100972014 Shpenzime per pritje e percjellje DREJT PAR PASTR PARAVE. lik ft bl uji form emergjent dt 10.11.2014, seri 17938667 dt 10.11.2014, fh dt 10.11.2014
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) BLU - IMPERIAL Tirane 2,760 2014-10-28 2014-10-29 15510100972014 Shpenzime per pritje e percjellje DREJT PAR PASTR PARAVE.lik ft bl uji per pritje form emergjent dt 24.7.2014, seri 13337898 dt 24.7.2014, fh dt 24.7.2014
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) BLU - IMPERIAL Tirane 2,760 2014-09-26 2014-09-29 14010100972014 Shpenzime per pritje e percjellje DREJT PAR PASTR PARAVE. lik ft bl uji form emergjent dt 06.4.2014,FT NR 158 seri 12345308 dt 03.04.2014, fh 7 DT 03.04.14
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) BLU - IMPERIAL Tirane 2,760 2014-09-26 2014-09-29 13810100972014 Shpenzime per pritje e percjellje DREJT PAR PASTR PARAVE. lik ft bl uji form emergjent dt 24.2.2014, seri 12345197 dt 24.2.2014, fh 4 DT 24.2.14
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) BLU - IMPERIAL Tirane 2,760 2014-09-26 2014-09-29 13910100972014 Shpenzime per pritje e percjellje DREJT PAR PASTR PARAVE. lik ft bl uji form emergjent dt 14.5.2014, seri 13337678 dt 14.5.2014, fh dt 14.5.2014
  Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) BLU - IMPERIAL Tirane 2,760 2014-09-26 2014-09-29 14110100972014 Shpenzime per pritje e percjellje DREJT PAR PASTR PARAVE. lik ft bl uji form emergjent dt 17.06.2014,FT NR 586 seri 13337786 dt 17.6.2014, fh 15 DT 17.06.14
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >