Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BLERINA KAPEDANI All 22,529,647.00 131 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Gjykata Kushtetuese (3535) BLERINA KAPEDANI Tirane 300,000 2014-12-30 2014-12-31 30110300012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale GJYKATA KUSHTETUSE BL VESHJE UP 88 DT 9.12.2014 NJ. FIT 18.12.2014 FAT 214 DT 24.12.2004 SERI 177982214 FH 57 DT 24.12.2014
  Komuna Dushk (0922) BLERINA KAPEDANI Lushnje 249,600 2014-12-30 2014-12-31 25826140012014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale KOM.DUSHK 2614001 SA XH. PER LIK.BL.MAT.SPORTIVE
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) BLERINA KAPEDANI Tirane 114,000 2014-12-30 2014-12-31 19210930062014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 602 rep.inspektim shpetim miniera uniforma up nr 36 d t16.12.2014,ftese per oferte dt 17.12.2014,pv marrje ne dorezim dt 196 dt 24.12.2014,fat nr 213 dt 24.12.2014,seri 17798213,fh nr 2 dt 24.12.2014
  Shkolla profesionale "Stiliano Bandilli" Berat (0202) BLERINA KAPEDANI Berat 39,600 2014-12-29 2014-12-30 910111752014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Stiliano Bandilli per materjale Blerina Kapaedani 1011175
  Bashkia Kelcyre (1128) BLERINA KAPEDANI Permet 84,000 2014-12-29 2014-12-30 26321540012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MATERIALE B.KELCYRE
  Drejtoria e shendetit publik Lac (2019) BLERINA KAPEDANI Laç 74,400 2014-12-29 2014-12-30 14710130342014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale DREJTORIA E SHENDETIT PUBLIK LAC PAGUAR SHPENZIME PER BLERJE BLUZA TE BARDHA UPROK NR 9 DT 27.11.2014 FT NR 17798203 DT 09.12.2014
  Qendra e Zhvillimit Korce (1515) BLERINA KAPEDANI Korçe 51,600 2014-12-29 2014-12-30 20321220182014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale QENDRA E ZHVILL REZIDENCIAL KORCE BLERJE MBULESA TAVOLINA FAT 218 DATE 29.12.2014
  Prefektura e qarkut Durres (0707) BLERINA KAPEDANI Durres 78,000 2014-12-30 2014-12-30 38210160612014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 1016061 PREFEKTURA DURRES LIK TEL N/ KRUJE LIK FAT NR 223 DT 30.12.2014
  Spitali Fier (0909) BLERINA KAPEDANI Fier 350,400 2014-12-26 2014-12-29 87010130172014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale MATERIALE PER SPITALIN FIER
  Qendra Kombetare e Regjistrimit (3535) BLERINA KAPEDANI Tirane 400,800 2014-12-27 2014-12-29 22310040932014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 602 QKR veshje,up nr 193 dt 02.09.2014,ftese per oferte dt 02.09.2014,fat nr serie 15950047 dt 10.10.2014,fh nr 4 dt 31.10.2014
  Federata Shqipetare e Notit (3535) BLERINA KAPEDANI Tirane 9,778 2014-12-19 2014-12-29 7110112082014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit 1011208, FED E NOTIT shp stampimi urdh 111 dt 16.12.2014 up 10 dt 17.11.2014 pv f 5 dt 20.11..2014 ft 185 dt 20.11.2014 s 5951585
  Prefektura e qarkut Durres (0707) BLERINA KAPEDANI Durres 400,800 2014-12-26 2014-12-29 37710160612014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 1016061 PREFEKTURA DURRES UNIFORMA POLICESH FAT NR 212 DT 23.12.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) BLERINA KAPEDANI Tirane 220,800 2014-12-23 2014-12-24 18610930062014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 602 rep.inspektim shpetim miniera veshje,up nr 31 dt 17.11.2014,ftese per oferte dt 17.11.2114,fat nr 183 dt 20.11.2014,seri 15951583,fh nr 27 dt 20.11.2014
  Gjykata e Rrethit per Krimet (3535) BLERINA KAPEDANI Tirane 201,600 2014-12-22 2014-12-23 34910290422014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale GJYKATA E SHKALLES SE PARE PER KRIMET Lik uniforma up 173 dt 22.10.2014 fat 199 dt 12.12.2014 fh 44 dt 12.12.2014
  Klubi Sportiv Tirana (3535) BLERINA KAPEDANI Tirane 460,800 2014-12-22 2014-12-23 11721010172014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale Klubi sportiv Tirana,lik uniforma up 7 dt 10.12.14 ftese oferte 214/1 dt 10.12.14 vlers perf 04.12.14 fat 206 dt 17.12.14 fh 8 dt 17.12.14
  Sp. Devoll (1505) BLERINA KAPEDANI Devoll 370,800 2014-12-23 2014-12-23 30710130672014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SPITALI BILISHT PER BLERINA KAPEDANI PER BLERJE MATERJALE TE BUTA
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) BLERINA KAPEDANI Permet 48,960 2014-12-19 2014-12-22 23621350022014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MATERIALE P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) BLERINA KAPEDANI Permet 49,200 2014-12-19 2014-12-22 23421350022014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale MATERIALE P.GJELBERIMI
  Prefektura e qarkut Tirane (3535) BLERINA KAPEDANI Tirane 333,600 2014-12-18 2014-12-19 29510160722014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 1016072 Prefektura e Qarkut Tirane pagese blerje unifor spec PMNZSH, up 36 dt 25.11.14, ftesa 27.11.14, fituesi , pv 12.12.14 ft 197 dt 11.12.14 sr 15951597, fh 29 dt 12.12.14
  Teatri Operas dhe Baletit (3535) BLERINA KAPEDANI Tirane 34,200 2014-12-18 2014-12-19 46810120242014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012024, TOB materiale premiere up 160 dt.08.12.14 ftese oferte 09.12.14 ft.202 dt.13.12.14 nj.fituesi 10.12.14 fh 21 dt.13.12.14