Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BLEDI SHPK All 1,325,844.00 8 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Burgu Burrel (0625) BLEDI SHPK Mat 65,880 2014-07-11 2014-07-11 9410140062014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim I.E.V.P.Burrel (1014006) Lik.Materiale Pastrimi dhe Mater. per Funks. e Paisjeve te Zyres. Fat.Nr.29 Dt.30.06.2014. Urdh.Prok. Nr.18 Dt.25.06.2014.
  Komuna Ulez (0625) BLEDI SHPK Mat 33,600 2014-07-08 2014-07-08 9226460012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Komuna Ulez (2646001) Lik. Blerje Tonerash. Fat.Nr.30 Dt.30.06.2014 Urdh.Prok. Nr.4 Dt.16.06.2014
  Komuna Rukaj (0625) BLEDI SHPK Mat 47,880 2014-07-07 2014-07-08 11226480012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Komuna Rukaj (2648001) Lik.Tonerash Fat.Nr28 Dt.27.06.2014 Urdh.Pro.Nr.2 Dt.23.05.2014
  Komuna Rukaj (0625) BLEDI SHPK Mat 78,000 2014-07-07 2014-07-08 11126480012014 Kancelari Komuna Rukaj (2648001) Lik. Kancelari Fat.Nr.27&27/1/2 Dt.27.06.2014 Urdh.Pro.Nr.1 Dt.23.05.2014
  Komuna Rukaj (0625) BLEDI SHPK Mat 985,284 2014-04-24 2014-04-25 7126480012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala Komuna Rukaj (2648001) Lik. Garanci punime V.'13 Objekti "Rik. Kanali Ujites Fsh. Rukaj".Proc. - Verb. marrjes perf. ne dorez. Dt.26.03.2014.
  Burgu Burrel (0625) BLEDI SHPK Mat 31,320 2014-02-25 2014-02-27 2310140062014 Unspecified I.E.V.P.Burrel (1014006) Lik.Materiale Fuks.Zyre i Lik Fat.Nr.23 Dt.19.02.2014 Urdh.Prok.Nr.2 Dt.13.02.2014
  Burgu Burrel (0625) BLEDI SHPK Mat 50,280 2014-02-25 2014-02-27 2210140062014 Unspecified I.E.V.P.Burrel (1014006) Lik.Materiale Pastrimi Lik Fat.Nr.23 Dt.19.02.2014 Urdh.Prok.Nr.2 Dt.13.02.2014
  Gjykata e rrethit Mat (0625) BLEDI SHPK Mat 33,600 2014-02-17 2014-02-20 2110290302014 Unspecified Gjykata Mat (1029030) Lik. Materiale Pastrim Lik Fat.20 & 20/1 Dt.13.02.2014 Urdh.Prok.Nr.4 Dt.10.02.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >