Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BLEDAR TANDILI All 813,535.00 9 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Kujdesit Paresor Elbasan (0808) BLEDAR TANDILI Elbasan 96,000 2014-11-06 2014-11-07 16810130062014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Shendeti Publik Elbasan Mirmbajtje Pajisje Zyre
  Keshilli Kombetar i Kontabilitetit (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 6,000 2014-11-05 2014-11-05 1141820012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1082001 K.Kombetar Kontabilitetit RIP KOMPJUTERI,UP 12 D 30/10/14,PV 30/10/14,FAT 25 D 30/10/14 S7412030
  Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 61,925 2014-08-26 2014-08-27 7610100992014 Kancelari AGJENS ADM PAS SEK KONF.lik ft bl kancelari up dt 13.5.2014, nj fit dt 20.5.2014,seri 6293393 dt 7.7.2014, fh dt 7.7.2014
  Drejtoria e Akreditimit (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 56,400 2014-08-05 2014-08-06 6410040092014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 602 drejt.pergj.akreditimit materiale,pv emergjence dt 02.05.2014,fat nr 6 d t25.07.2014,seri 7412006
  Reparti Ushtarak nr.4400 Tirane (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 130,000 2014-07-03 2014-07-04 17410171202014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 1017120 602-REP 8001 pagese mater zyre , up 1580/1 dt 20.06.14, ftes 1580/2 dt 23.06.14, njoft fit 1580/3 dt 24.06.14, ft 6293397 nr 397 dt 25.06.14, fh 3 dt 25.06.14
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 24,900 2014-06-24 2014-06-25 18610130482014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale ISHP 602 SHERBIM bateri aparature up. 27 dt. 28.05.2014 pv dt. 18.06.2014 fat.394 dt. 18.06.2014 seri 6293394 fh. 58 dt. 18.06.2014
  Reparti Ushtarak nr.4400 Tirane (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 277,910 2014-03-05 2014-03-06 4710171202014 Unspecified 602-REP 8001 materiale,up nr 417/1 dt 17.02.2014,pv dt 20.02.2014,fat nr 361 dt 24.02.2014,seri 6293361,fh nr 1 dt 24.02.2014
  Presidenca (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 52,000 2014-02-21 2014-02-24 6410010012014 Unspecified Presidenca shpenz per mirembajtje kompjutera shk36 dt.24.01.2014 up.nr.36/1 dt.24.01.2014 pv.3,4 dt.24.01.2014 fat.135 dt.31.01.2014 fh.nr.24 dt.31.01.2014 vkm358 dt.24.04.2013 vm dorez.31.01.14
  Presidenca (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 108,400 2014-02-21 2014-02-24 6310010012014 Unspecified Presidenca Blerje ftesa zarfa per pritje shkr.133 dt.20.11.2013 up.133/1 dt.20.11.13 pv.3.4 dt.22.11.2013 fat.3,4 dt.22.11.2013 fat.124 dt.22.11.2013 fh.nr.97 dt.22.11.2013 vm dorezim 22.11.2013 vkm. 358 dt.24.04.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >