Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BIOMETRIC ALBANIA All 754,209,579.00 596 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Shkoder (3333) BIOMETRIC ALBANIA Shkoder 299,880 2014-12-30 2014-12-31 52910130232014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes spitali shkoder likuj fat nr 15669499 dt 29.12.2014
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 792,400 2014-12-30 2014-12-31 52710130482014 Ilaçe dhe materiale mjeksore ISHP kite vazhdim kontr. 1028/10 dt. 18.11.2014 fat.532(15669382)dt. 23.12.2014 fh. 18 dt. 23.12.2014 pvmd dt. 23.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,107,600 2014-12-30 2014-12-31 352510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore qsut barna ko 2568/4 dt 10.06.2014 fat 511 sr 15669361 dt 09.12.14 fh 4344 dt 09.12.14
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 15,685,200 2014-12-30 2014-12-31 51830482014 Ilaçe dhe materiale mjeksore ISHP MAT KONSUMI Up.1378 dt. 25.11.2014 njft. 1378/7 dt. 05.12.2014 kontr.1378/8 dt. 10.12.2014 fat.534(15669384) dt. 26.12.2014 fh. 177 dt. 26.12.2014
  Spitali Kukes (1818) BIOMETRIC ALBANIA Kukes 30,780 2014-12-30 2014-12-31 72110130202014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013020 medikamente seria 11026385nr235 dt 14.12..2014
  Sp. Peqin (0827) BIOMETRIC ALBANIA Peqin 68,946 2014-12-30 2014-12-31 19110130802014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Medikamente nga Spitali Peqin fat nr 815 dt 17.10.2013 , detyrime te prapambetura
  Sp. Peqin (0827) BIOMETRIC ALBANIA Peqin 59,712 2014-12-30 2014-12-31 17410130802014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Medikamente nga Spitali Peqin fat nr 647 dt 31.12.2008 fat nr 617 dt 31.12.2008, detyrime te prapambetura
  Maternitet Nr.2T. (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 28,800 2014-12-30 2014-12-31 73910130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ K.GLIOZHENI kite vazhdim kontr.44/22 dt. 21.07.2014 fat.11025893 dt. 26.11.2014 fh.4 dt. 26.11.2014 fat.15669465 dt. 10.12.2014 fh.9 dt, 10.12.2014 fat.15669467 dt. 11.12.2014 fh. 13 dt. 11.12.2014
  Spitali Gjirokaster (1111) BIOMETRIC ALBANIA Gjirokaster 3,999,360 2014-12-30 2014-12-31 57810130182014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013018 SPITALIT CIVIL GJIROKASTER MATERIALE MJEKESORE PER DIALIZEN FAT NR 522 DT 15.12.2014 NR SER 15669372 FH NR 194 DT 15.12.2014 KONTR 374.2 DT 10.12.2014
  Sp. Peqin (0827) BIOMETRIC ALBANIA Peqin 47,574 2014-12-30 2014-12-31 19210130802014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Medikamente nga Spitali Peqin fat nr 392 dt 13.11.2013 , detyrime te prapambetura
  Sp. Peqin (0827) BIOMETRIC ALBANIA Peqin 77,400 2014-12-30 2014-12-31 18710130802014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Medikamente nga Spitali Peqin fat nr 750 dt 07.01.2009 fat nr 636 dt 31.12.2008, detyrime te prapambetura
  Spitali Gjirokaster (1111) BIOMETRIC ALBANIA Gjirokaster 2,048,460 2014-12-30 2014-12-31 57410130182014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013018 SPITALIT CIVIL GJIROKASTER MATERIALE MJEKESORE PER DIALIZEN FAT NR 523 DT 15.12.2014 NR SER 15669373 FH NR 195 DT 15.12.2014 KONTR 374.2 DT 10.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 28,800 2014-12-29 2014-12-31 3532110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontr v 3286/6 dt 10.9.2014 ft 469 dt 12.12.2014 s 15669469 fh 4398 dt 12.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 477,504 2014-12-29 2014-12-30 352310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontr v 1947/9 dt 2.6.2014 ft 517 dt 12.12.2014 s 15669367 fh 4402 dt 12.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 682,200 2014-12-29 2014-12-30 353010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA kontr v 3286/6 dt 10.9.2014 ft 455 dt 5.12.2014 s 15669455 fh 4339 dt 5.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,509,840 2014-12-29 2014-12-30 343610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna, kon vazh 2735/22 d 29/8/14,fat 473 d 18/11/14 s 15669273,fh 4265 d 18/11/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,726,200 2014-12-29 2014-12-30 343710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna, kon vazh 1947/9 d 2/6/14,fat 482 d 21/11/14 s 15669282,fh 4281 d 21/11/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,070,640 2014-12-29 2014-12-30 340310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 602,QSUT BARNA,KON VAZH 2251/13 D 9/7/14,FAT 406 D 9/10/14 S 15669206 FH 4061 D 9/10/14
  Maternitet Nr.2T. (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 355,200 2014-12-29 2014-12-30 69910130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ K.GLIOZHENI kite vazhdim kontr.44/22 dt. 21.07.2014 fat.11025893 dt. 26.11.2014 fh.4 dt. 26.11.2014 fat.15669465 dt. 10.12.2014 fh.9 dt, 10.12.2014 fat.15669467 dt. 11.12.2014 fh. 13 dt. 11.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 21,600 2014-12-29 2014-12-30 352410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontr v 1947/9 dt 2.6.2014 ft 519 dt 15.12.2014 s 15669369 fh 4416 dt 15.12.2014