Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BESTA All 417,039,082.00 38 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Lumas (0202) BESTA Berat 4,275,000 2014-12-30 2014-12-31 24423050012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) komuna lumas lik fatura shkurt 2014 rikostruksion rruge
  Komuna Otllak (0202) BESTA Berat 3,029,379 2014-12-29 2014-12-30 40523040012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Komuna Otllak 2304001,likujdim fature nr 65.dt.29.12.2014
  Komuna Cukalat (0202) BESTA Berat 19,374,847 2014-12-26 2014-12-29 17923110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve komuna cukalat berat lik fat dhjetor 2014 rikostruksion rruge velmish-donofrose
  Bashkia Kucove (0217) BESTA Kuçove 23,833,566 2014-12-26 2014-12-29 51021240012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve rikonstruksion rruge naftetari bashkia kodi 2124001 fat nr 12910760
  Bashkia Kucove (0217) BESTA Kuçove 3,458,000 2014-12-29 2014-12-29 51121240012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve rikonstruksion KUZ 11 janari bashkia kucove kod.2124001 fat.12910763
  Bashkia Berat (0202) BESTA Berat 26,415,495 2014-12-24 2014-12-26 74921020012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 49.dt.17.11.2014
  Komuna Otllak (0202) BESTA Berat 5,709,367 2014-12-24 2014-12-24 38823040012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Otllak 2304001,likujdim fature nr 59.dt.20.12.2014
  Bashkia Kucove (0217) BESTA Kuçove 5,440,382 2014-12-22 2014-12-23 50421240012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) rikonstruksion rruge naftetari bashkia kodi 2124001 fat nr 12910756dt 12.12.2014
  Bashkia Berat (0202) BESTA Berat 3,020,772 2014-12-22 2014-12-23 73721020012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.17.12.2014
  Komuna Lumas (0202) BESTA Berat 719,336 2014-12-18 2014-12-19 23323050012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve komuna lumas lik fat shkuert 2013 rikostruksion rruge
  Komuna Lumas (0202) BESTA Berat 1,227,840 2014-12-18 2014-12-19 22923050012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) komuna lumas lik fat shtator 2014 rikostruksion rruge
  Komuna Lumas (0202) BESTA Berat 7,451,998 2014-12-16 2014-12-17 23023050012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) komuna lumas berat lik fat dhjetor 2014 rikostruksion rruge
  Komuna Cukalat (0202) BESTA Berat 6,444,710 2014-12-12 2014-12-15 15323110012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) komuna cukalat lik fat dhjetor 2014 rikostriksion rruge
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BESTA Tirane 15,347,288 2014-12-03 2014-12-03 59510140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MINISTRIA E DREJTESISE implem rruga Pb Berat,kont vazhdim nr 193/32 dt 16.07.2014,situacion dt 24.11.2014,fat nr 50 dt 25.11.2014 sr 12910750
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BESTA Tirane 20,184,330 2014-12-03 2014-12-03 59610140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - pritat mbrojtese e te ngjashme MINISTRIA E DREJTESISE sistemim i skarpateve,kont vazhdim nr 193/31 dt 16.07.2014,sit perf dt 24.11.2014,pv kolaud dt 24.11.2014 fat nr 51 dt 25.11.2014 sr 12910751
  Bashkia Berat (0202) BESTA Berat 7,829,155 2014-11-21 2014-11-24 68021020012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr46.dt.04.11.2014
  Bashkia Kucove (0217) BESTA Kuçove 18,333,480 2014-11-14 2014-11-17 44221240012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve rikonstruksion rruge naftetari bashkia kodi 2124001 fat nr 12910748 dt 12.11.2014
  Komuna Kozare (0217) BESTA Kuçove 1,729,640 2014-11-07 2014-11-07 4852510012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala kthim garancie KUZ Vlashuk komuna kozare kod.2531001 proces verbali i marrjes ne dorezim 14.10.2014
  Bashkia Kucove (0217) BESTA Kuçove 26,111,700 2014-10-28 2014-10-28 40821240012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve rikonstruksion rruge naftetari bashkia kodi 2124001 fat nr 12910744 dt 21.10.2014
  Bashkia Berat (0202) BESTA Berat 28,118,249 2014-10-24 2014-10-27 62721020012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 43.dt.21.10.2014