Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BEQIRI/M All 94,497,012.00 29 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Qender (3737) BEQIRI/M Vlore 272,266 2014-12-30 2014-12-30 31928350012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore K.QENDER 2835001PASTRIM KANALE 20% SHTESE KONTRATE
  Bashkia Berat (0202) BEQIRI/M Berat 2,151,066 2014-12-29 2014-12-30 76521020012014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 30.dt.26.12.2014
  Komuna Qender (3737) BEQIRI/M Vlore 454,794 2014-12-30 2014-12-30 32128350012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore K.QENDER 2835001 RIK I RRUGES XHYHERINE 20% SHTESE KONTRATE
  Drejtoria e Pergjithshme e Hekurudhave Durres (0707) BEQIRI/M Durres 5,785,386 2014-12-29 2014-12-30 535410060952014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve TDO 0707/DRE E PERGJ. E HEKUR. /KOD.1006095/RIAFTESIM I TRASESE HEKURUDH MILOT LEZHE
  Bashkia Delvine (3704) BEQIRI/M Delvine 268,967 2014-12-26 2014-12-29 27821040012014 Garanci te tjera, te viteve te meparshme,Te Dala lik.5%i marjes ne dorezim te rik.rruga e fshatit Stjar per rrugen Jorgo Xhavara siaps aktit perfundimtar te marre ne dorezim te punimeve nga bashkia delvine
  Bashkia Berat (0202) BEQIRI/M Berat 27,018 2014-12-24 2014-12-26 75221020012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 28.dt.23.12.2014
  Komuna Qender (3737) BEQIRI/M Vlore 105,253 2014-12-19 2014-12-23 31428350012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore K.QENDER 2835001RIKONSTRUKSOIN I RRUGES SE FSHATIT XHYHERINE
  Komuna Qender (3737) BEQIRI/M Vlore 23,256 2014-12-19 2014-12-23 31228350012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) K.QENDER 2835001 PASTRIM I KANALEVE BUJQESORE SITUACION PERFUNDIMTAR
  Bashkia Polican (0232) BEQIRI/M Skrapar 3,931,111 2014-12-17 2014-12-19 64521400012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2140001 Skrapar;Bashkia Poliçan; Rik Kopshti nr 2 Polican Fature 20/17546071 dt 12.12.2014 ur-prok 40 dt 29.07.2014
  Bashkia Berat (0202) BEQIRI/M Berat 6,521,894 2014-12-10 2014-12-12 71621020012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.09.12.2014
  Bashkia Berat (0202) BEQIRI/M Berat 2,299,152 2014-11-20 2014-11-21 67921020012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 15.dt.19.11.2014
  Komuna Fshat Ballsh (0924) BEQIRI/M Mallakaster 16,152,120 2014-11-17 2014-11-17 235 2635001 2014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2635001 PAGESE PER BEQIRI/M NGA KOMUNA QENDER MALLAKASTER
  Komuna Fshat Ballsh (0924) BEQIRI/M Mallakaster 11,400,000 2014-11-17 2014-11-17 233 2635001 2014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2635001 PAGESE PER BEQIRI/M NGA KOMUNA QENDER MALLAKASTER
  Komuna Qender (3737) BEQIRI/M Vlore 205,200 2014-11-11 2014-11-11 27228350012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore K.QENDER 2835001 PASTRIM I KANALEVE BUJQESORE SITUACION NR 2
  Komuna Qender (3737) BEQIRI/M Vlore 688,332 2014-11-11 2014-11-11 27428350012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) K.QENDER 2835001RIKONSTRUKSOIN I RRUGES SE FSHATIT XHYHERINE SIT 2
  Bashkia Berat (0202) BEQIRI/M Berat 506,610 2014-11-03 2014-11-04 63021020012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala bashkia berat pagese garanci punimi
  Komuna Qender (3737) BEQIRI/M Vlore 1,480,376 2014-10-20 2014-10-21 25228350012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore K QENDER 2835001 RIKONSTRUKSION I RRUGES SE VORREZES XHYHERINE
  Bashkia Delvine (3704) BEQIRI/M Delvine 1,155,011 2014-10-08 2014-10-09 21321040012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) lik.fat.nr.237 dif.e vitit 2011 per rik.rruges Jorgo Xhavara dhe qe eshte paraqitur ne pasqyrat ne detyrimeve te prapambetura te viteve nga bashkia delvine.lik.perfundimtar dok.bashkengjitur u.sh.nr.123 dt.15.05.2013
  Komuna Qender (3737) BEQIRI/M Vlore 1,132,875 2014-10-07 2014-10-08 23028350012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) K QENDER 2835001 PASTRIM KANALI
  Komuna Qender (3737) BEQIRI/M Vlore 298,800 2014-09-25 2014-09-26 21728350012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore K QENDER 2835001RIPARIM SHKOLLES BABICE