Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BASHKIM MATA All 4,035,608.00 16 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Mat (0625) BASHKIM MATA Mat 7,320 2014-12-29 2014-12-30 59221320012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashk. Burrel (2132001) Lik. Superv. Punime Objekti "Rehab. i Sheshit Ahm. Zogu Burrel".Fat.Nr.65 Dt.01.10.2014 Urdh. Prok. Nr.118 Dt.18.09.2014.
  Nd-ja Ruget Rurale (0606) BASHKIM MATA Diber 4,560 2014-12-23 2014-12-24 13020460122014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj RR RURALE KOLAUDIM PUNIMESH FAT NR 79 DATE 15.12.14
  Komuna Ulez (0625) BASHKIM MATA Mat 34,800 2014-12-15 2014-12-23 18926460012014 Shpenz. per rritjen e AQT - varrezat Komuna Ulez (2646001) Lik. Superv. punime Obj. " Rrethim varreza ne Fsh. Stojan".Fat.Nr.77 Dt.09.12.2014 Urdh. Prok. Nr.16 Dt.23.10.2014.
  Komuna Paskuqan (3535) BASHKIM MATA Tirane 420,000 2014-12-12 2014-12-15 20028070012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Komuna Paskuqan lik proj ujesjellesi urdh prok nr 552 dt 02.07.2012,njoft kontr 03.07.2012,kontr 09.10.2012,fat 61 dt 02.07.2014 seri 07264862
  Komuna Kutalli (0202) BASHKIM MATA Berat 4,560 2014-12-10 2014-12-11 26223030012014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive Komuna Kutalli per kualidim punimesh kontrata 2303001
  Komuna Nikel (0716) BASHKIM MATA Kruje 4,560 2014-12-10 2014-12-11 39525210012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve sa lik fat nr 75 dt 1.12.2014 nga komuna nikel
  Komuna Nikel (0716) BASHKIM MATA Kruje 141,840 2014-12-10 2014-12-11 39425210012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime sa lik fat nr 74 dt 1.12.2014 nga komuna nikel
  Komuna Shengjergj (3535) BASHKIM MATA Tirane 4,320 2014-12-03 2014-12-03 15427990012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Shengjergj lik kolaud punimesist rruge, urdh prok nr 29 dt 08.09.2014,njoft fit 11.09.2014,kontr 13.09.2014,fat 66 dt 13.09.2014 seri 07264867
  Komuna Petrele (3535) BASHKIM MATA Tirane 246,460 2014-11-11 2014-11-12 19427950012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Komuna Petrele ,lik superviz KUZ Vilat Mullet,urdher emerimi nr 2 dt 05.10.2009,kontr dt 05.10.2009, fat nr 72 dt 05.11.2014 seri 07264873 urdh likuid 24 dt 10.11.2014,
  Komuna Kutalli (0202) BASHKIM MATA Berat 12,120 2014-11-05 2014-11-06 22223030012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Kutalli Rikonstrion rruge Bashkim Mata 2303001
  Komuna Kutalli (0202) BASHKIM MATA Berat 2,028,000 2014-11-05 2014-11-06 21923030012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Komuna Kutalli per Bashkim Mata Studim projektimi kontrata 08.10.2013 2303001
  Komuna Petrele (3535) BASHKIM MATA Tirane 353,071 2014-10-16 2014-10-17 17427950012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Komuna Petrele lik lik supervizor KUZ Fikas,urdh emerimi 811 dt 09.09.2011,kontr dt 30.11.2011,fat 67 dt 06.10.2014 seri 07264868,urdh lik 21 dt 15.10.2014
  Komuna Paskuqan (3535) BASHKIM MATA Tirane 600,000 2014-10-15 2014-10-16 17128070012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Komuna Paskuqan lik projekt Ujesjellesi Babrru, kont ne vazhdim . dt.09.10.2012 , fat 61 dt 02.07.2014 seri 07264862 ,urdh lik 46 dt 14.10.2014
  Komuna Gjegjan (3330) BASHKIM MATA Puke 18,000 2014-09-22 2014-09-24 21527180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve komuna gjegjan puke kodi 2718001 SUPERVIZIM RRUGE KOMUNALE FAT 64 DT.18.09.2014
  Komuna Malzi (1818) BASHKIM MATA Kukes 11,997 2014-09-15 2014-09-15 10525400012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve supervizim(rik&sherb kanal vadites) ft63dt01.09.2014S0726864Malzi Kukes
  Komuna Nikel (0716) BASHKIM MATA Kruje 144,000 2014-06-25 2014-06-26 21225210012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime KOMUNA NIKEL LIK I FATURES 60 DT 05.05.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >