Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A All 1,032,140,594.00 915 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Pergjithshme Detare Durres (0707) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Durres 71,760 2014-12-30 2014-12-31 26910060982014 Te tjera transferta tek individet 1006098 DREJT PERGJ DETARE SHPERBLIM PER DALJE NE PENSION VLADIMIR NAQELLARI
  Komuna Luz I Vogel (3513) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Kavaje 57,000 2014-12-30 2014-12-31 28724710012014 Ndihme ekonomike KOMUNA LUZ SHPERBLIM FUNDVITI PER NDIHME DHE PAAFTESI
  Komuna Lekaj (3513) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Kavaje 98,100 2014-12-30 2014-12-31 21824700012014 Ndihme ekonomike KOMUNA LEKAJ NDIHMA EKONOMIKE DHJETOR 2014
  Komuna Lekaj (3513) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Kavaje 366,000 2014-12-30 2014-12-31 22324700012014 Ndihme ekonomike KOMUNA LEKAJ SHPERBLIM PER NDIHMA EKONOMIKE DHE PER PAAFTESITE DHJETOR 2014
  Bashkia Shkoder (3333) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Shkoder 1,653,000 2014-12-30 2014-12-31 89021410012014 Ndihme ekonomike 2141001 bashkia shkoder shperblim per ndihme ekonomike rajoni nr 4
  Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 7,801,065 2014-12-31 2014-12-31 80110250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18353 dt 30.12.2014 shkrese e MMSR 6762/1 dt 30.12.2014
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 59,280 2014-12-29 2014-12-31 176010060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr.7799/1 dt 16.12.14 VKM Nr 848 dt 03.12.14 Shpronesi Segmenti Shkoder Hani I hotit
  Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 6,685,456 2014-12-30 2014-12-31 79010250012014 Kompensim perndjekurit politike 1025001 MIN PUNES Demshperblim per ish te perndjekurit shkrese min fin 18184 dt 26.12.2014 shkrese e MMSR 6688/1 dt 09.12.2014
  Komuna Picar (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 9,900 2014-12-29 2014-12-30 21024510012014 Pagese paaftesie 2451001 KOM.PICAR GJIROKASTER PAAFTESI DHJETOR 2014 LISTE PAGESE
  Komuna Picar (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 3,000 2014-12-29 2014-12-30 20824510012014 Pagese paaftesie 2451001 KOM.PICAR GJIROKASTER SHPERBLIM PAAFTESI LISTE PAGESE
  Komuna Luz I Vogel (3513) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Kavaje 115,020 2014-12-29 2014-12-30 29024710012014 Ndihme ekonomike KOMUNA LUZ NDIHME EKONOMIKE DHJETOR 2014
  Komuna Livadhja (3731) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Sarande 384,000 2014-12-29 2014-12-30 13427320012014 Pagese paaftesie SHPERBLIM INVALIDET NGA KOMUNA LIVADHJA
  Zyra e Punes Sarande (3731) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Sarande 19,536 2014-12-26 2014-12-30 20610250312014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) PAGAT NX PUNESIMI NGA Z PUNESIMI
  Bashkia Shkoder (3333) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Shkoder 2,207,100 2014-12-29 2014-12-30 88421410012014 Ndihme ekonomike 2141001 bashkia shkoder ndihme ekonomike rajoni nr 4, dhjetor 2014
  Mini Bashkia 5 (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 1,526,660 2014-12-30 2014-12-30 24821011452014 Ndihme ekonomike Min Bashkia 5 lik nd ekonomike,dhjetor VKM nr 12 dt 26.12.2014
  Universiteti Politeknik (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 64,800 2014-12-29 2014-12-30 201010110402014 Paga me kontrate per kohe te kufizuar UNIVERSITETI POLITEKNIK o mesim sh 17.12.2014 lp 17.12.2014
  Komuna Rashbull (0707) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Durres 21,000 2014-12-29 2014-12-29 46523650012014 Ndihme ekonomike TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK SHPERBL.ND/EKONOMIKE DHJETOR 2014 SIPAS LISTPAGESES
  Komuna Rashbull (0707) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Durres 1,218,000 2014-12-29 2014-12-29 46423650012014 Pagese paaftesie TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK SHPERBL.INVALIDE DHJETOR 2014 SIPAS LISTPAGESES
  Komuna Luz I Vogel (3513) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Kavaje 348,000 2014-12-26 2014-12-29 28524710012014 Pagese paaftesie KOMUNA LUZ SHPERBLIM PER FUNDVIT PER PAAFTESI
  Bashkia Korce (1515) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Korçe 4,320,000 2014-12-29 2014-12-29 80221220012014 Pagese paaftesie BASHKIA KORCE 2122001 SHPERBLIM PAAFTESI MUAJI DHJETOR 2014