Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BAMI All 227,439,820.00 38 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) BAMI Tirane 1,201,054 2014-12-29 2014-12-30 131521010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane SIST ASFALT NJ BASH 2,KON VAZH 46/6 D 24/5/13,FAT 85627451 D 26/11/13,SIT 26/5/13-20/7/13,AKT RAK 26/12/14
  Bashkia Tirana (3535) BAMI Tirane 3,395,992 2014-12-29 2014-12-30 1316121010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane, SIST ASFALT NJ BASHK 4, KON VAZH 48/6 D 24/5/13,FAT 85627452 D 27/11/14,SIT 30/5/13-20/7/13,AKT 26/12/14
  Bashkia Tirana (3535) BAMI Tirane 2,283,591 2014-12-29 2014-12-30 131821010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane, SIST ASFALT NJ BASHK 8, KON VAZH 52/6 D 24/5/13,FAT 85627424 D 31/7/13 SIT 2 D 26/5/14-11/7/13,AKT RAK 26/12/14
  Bashkia Tirana (3535) BAMI Tirane 3,833,820 2014-12-29 2014-12-30 131921010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane SIST ASFALT NJ BASH 8,KON VAZH 52/6 D 24/5/13,FAT 85627453 D 27/11/13,SIT 26/5/14-21/7/14
  Bashkia Tirana (3535) BAMI Tirane 4,798,946 2014-12-29 2014-12-30 131421010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane SIST ASFALT NJ BASH 2,KON VAZH 46/6 D 24/5/13,FAT 85627421 D 31/7/13,SIT 26/5/13-11/7/13,AKT 26/12/14,SIT 26/5/13-20/7/13,AKT RAK 26/12/14
  Bashkia Tirana (3535) BAMI Tirane 4,362,097 2014-12-29 2014-12-30 1313210100120141 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane SIST ASFALT NJ BASH 7,KON VAZH 51/6 D 24/5/13, FAT 85627429 D 30/8/13,, SIT 26/5/13-12/7/13, AKT 26/12/14
  Bashkia Tirana (3535) BAMI Tirane 3,637,903 2014-12-29 2014-12-30 131321010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane SIST ASFALT NJ BASH 7,KON VAZH 51/6 D 24/5/13, FAT 85627469 D 23/12/13, SIT 26/5/13-20/7/13, AKT 26/12/14
  Bashkia Tirana (3535) BAMI Tirane 4,000,000 2014-12-29 2014-12-30 131221010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane SIST ASFALT NJ BASH 5,KON VAZH 49/6 D 30/5/13,FAT 85627484 D 23/12/13,SIT 1/6/13-27/7/14, AKT RAK 26/12/13
  Bashkia Tirana (3535) BAMI Tirane 2,102,559 2014-12-29 2014-12-30 131721010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane, SIST ASFALT NJ BASHK 4, KON VAZH 48/6 D 24/5/13,FAT 85627422 D 31/7/14,SIT 30/6/13-11/7/13,AKT 26/12/14
  Bashkia Kruje (0716) BAMI Kruje 4,681,968 2014-12-26 2014-12-29 96121230012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KRUJE LIK I FATURES ME NR 93 NR SERIAL 85629018 DT 22.12.2014
  Komuna Nikel (0716) BAMI Kruje 475,000 2014-12-22 2014-12-23 42225210012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj sa lik fat nr 89 dt 19.12.2014 nga komuna nikel
  Bashkia Mamuras (2019) BAMI Laç 97,457 2014-12-17 2014-12-18 60221620012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve BASHKIA MAMURRAS PAGUAR UP NR 14 DT 10.06.2014 KONTRATE 713/12 DT 11.09.2014 FATURE NR 67 DT DT 13.11.2014 NR SERIE 85628190 LIKUJDU VETEM TVSH
  Bashkia Mamuras (2019) BAMI Laç 178,402 2014-12-17 2014-12-18 60021620012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve BASHKIA MAMURRAS PAGUAR UP NR 14 DT 10.06.2014 KONTRATE 713/12 DT 11.09.2014 FATURE NR 67 DT DT 13.11.2014 NR SERIE 85628190 LIKUJDU VETEM TVSH
  Bashkia Mamuras (2019) BAMI Laç 9,034,158 2014-12-12 2014-12-18 55621620012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA MAMURRAS LIKUJDUAR KONTRATE NR 201/2 DT 04.11.2014 FAT NR 88 DT 11.12.2014 NR SERIAL 85629012 TITUAC NR 1 RIKONSTRUKSION RRUGE LAGJE DEMOKRACIA
  Bashkia Mamuras (2019) BAMI Laç 189,580 2014-12-17 2014-12-18 60121620012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve BASHKIA MAMURRAS PAGUAR UP NR 14 NR PROT 713 DT 10.06.2014 KONTRATE NR PROT 713/16 DT 11.09.2014 FATURE NR 68 DT 13.11.2014 NR SERIAL 85628191 VETEM TVSH
  Bashkia Fushe Kruje (0716) BAMI Kruje 15,168,676 2014-12-17 2014-12-18 68821630012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve SA LIK FAT NR 85629010 DT 9.12.2014 NGA BASHKIA F KRUJE
  Bashkia Kruje (0716) BAMI Kruje 6,020,568 2014-12-10 2014-12-11 92321230012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 83 DT 28.11.2014
  Bashkia Tirana (3535) BAMI Tirane 2,009,274 2014-12-04 2014-12-05 112221010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane SIT PERF KANALI DALIP TOPI KONT EN VAZHD 77/5 DT 27.11.12 FAT 85627454 DT 28.11.13 FAT 85627461 DT 18.12.13 PV KLAUD 21.10.13
  Qarku Durres (0707) BAMI Durres 506,218 2014-11-20 2014-11-21 25120470012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/CBLLOK GARANC. PER BL. ASF. 2521180PER 2008, DHE 254100PER BL. ASF. 2009
  Bashkia Vore (3535) BAMI Tirane 3,570,759 2014-11-18 2014-11-18 23721650012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Vore Likrip shtresa rrugeve,urdh prok nr 107 dt 05.5.2014,njoft fit 107/5 dt 16.6.2014,APP 23.06.2014,kontr 107/6 dt 26.06.2014,sit 01.09.2014,fat 46 dt 01.09.2014 seri 85628169