Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BAILIFF SEVICES-MATANI & CO All 58,092,805.00 133 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra e fomimit profesiona Tirane nr.1 (3535) BAILIFF SEVICES-MATANI & CO Tirane 383,000 2014-12-30 2014-12-31 10510250382014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna DRFPPNR.1 Vendim gjyqesor Vasil Kito ,vendim nr 6133 dt 14.11.2011,shkres MF 16183/12 dt 2.12.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BAILIFF SEVICES-MATANI & CO Tirane 40,000 2014-12-30 2014-12-31 267410130492014 Paga baze qsut debitore engjlellushe nezaj urdher Korrik-Gushte-Shtator-Tetor 2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BAILIFF SEVICES-MATANI & CO Tirane 10,000 2014-12-30 2014-12-31 284210130492014 Paga baze qsut debtiroe engjellushe nezaj urdher 3022 dt 06.06.14 urdher 21.06.13
  Komuna Picar (1111) BAILIFF SEVICES-MATANI & CO Gjirokaster 30,000 2014-12-29 2014-12-30 2052451001 Shpenzime gjyqesore 2451001 KOM.PICAR GJIROKASTER SHPENZIME GJYQESORE TARIFE E PJESHME FAT NR 685 DT 17.11.2014 NR 13303335
  Aparati Ministrise se Punes (3535) BAILIFF SEVICES-MATANI & CO Tirane 212,786 2014-12-24 2014-12-26 71910250012014 Shpenzime gjyqesore 1025001 MIN PUNES Vendim gjykate Flora Sakiqi,Shkres MF 16183/12 dt 2.12.14,Shkres MMSR 6105/2 dt 4.12.14,Vendim 80 dt 22.11.2011
  Kuvendi Popullor (3535) BAILIFF SEVICES-MATANI & CO Tirane 16,104 2014-12-23 2014-12-24 102410020012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Kuvendi tarife sherbimi permbarimor fat 712 s 13358512
  Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BAILIFF SEVICES-MATANI & CO Tirane 532,903 2014-12-22 2014-12-23 82310260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Mjedisit vendim gjyqi kastriot Mema nr 465 dt 16.5.2011 sh 15.12.2014
  Bashkia Sarande (3731) BAILIFF SEVICES-MATANI & CO Sarande 50,000 2014-12-18 2014-12-19 58321380012014 Te tjera transferime korrente likujdim dety. gjykate per Elida Vogli nga bashkia
  Aparati Ministrise se Punes (3535) BAILIFF SEVICES-MATANI & CO Tirane 4,484,599 2014-12-17 2014-12-19 66410250012014 Shpenzime gjyqesore 1025001 MIN PUNES Vendim gjykate Flora Sakiqi,Shkres MF 16183/12 dt 2.12.14,Shkres MMSR 6105/2 dt 4.12.14,Vendim 80 dt 22.11.2011
  Nd-ja Ruget Rurale (1111) BAILIFF SEVICES-MATANI & CO Gjirokaster 25,000 2014-12-15 2014-12-16 7120110192014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2011019 NDERM E RRUGEVE RRURALE SHPENZ GJYQESORE PER DEMIR SHEHU
  Dega e rezervave Vlore (3737) BAILIFF SEVICES-MATANI & CO Vlore 298,400 2014-12-15 2014-12-15 11610160972014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016097 REZERVAT VENDIM GJYQI (ARLI ASKUSHI) NR 50 DT 26.05.2011
  Administrata Kopshte Cerdhe (3535) BAILIFF SEVICES-MATANI & CO Tirane 205,717 2014-12-15 2014-12-15 35221010542014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Q Eduk,Zhv.fem VENDIM GJQYI PER ALKO URDHER 462 DT 09.12.14 VENDIM 9483 DT 26.12.07
  Sp. Tepelene (1134) BAILIFF SEVICES-MATANI & CO Tepelene 18,300 2014-12-12 2014-12-15 220/10130862014 Paga baze T. NELA .F. MUCA SPITALI TEP
  Komuna Picar (1111) BAILIFF SEVICES-MATANI & CO Gjirokaster 30,000 2014-12-11 2014-12-12 18524510012014 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 2451001 KOM.PICAR GJIROKASTER DETYRIME GJYQESORE PER DHAME AKTMAREVESHJE NR 310 PROT DT 14.10.2014 VENDIMI NR 322 DT 15.07.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3535) BAILIFF SEVICES-MATANI & CO Tirane 200,000 2014-12-10 2014-12-11 35121010542014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Q Eduk,Zhv.fem VENDIM GJYQ AGROKONI URDHER 463 DT 09.12.2014
  Dogana Gjirokaster (1111) BAILIFF SEVICES-MATANI & CO Gjirokaster 18,000 2014-12-10 2014-12-10 14010100862014 Shtese page per funksionin 1010086 DEGA E DOGANES KAKAVIE URDHER SEKUESTRO NR 572012 NR 2274.337/2011 NR 2272 PER RAIFF BANK, FAF SHA, MEHMET SHEHU, LISTE PAGESE NENTOR 2014
  Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) BAILIFF SEVICES-MATANI & CO Tirane 20,000 2014-12-03 2014-12-04 21810051172014 Paga baze AZHBR pagese sipas urdher sekuestros nr 744/2013 regj. dhe nr 2260.prot dt 14.07.2014, ndalese nga paga per muajin nentor 2014
  Kuvendi Popullor (3535) BAILIFF SEVICES-MATANI & CO Tirane 441,824 2014-11-21 2014-11-21 90610020012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Kuvendi detyrim i mbetur (I.Laska)shk MF 15659/1 18.11.2014 urdher 2924/1 05.09.2014 vend 44 10.12.2013 njoft ekz 2206 08.07.2014
  Dogana Gjirokaster (1111) BAILIFF SEVICES-MATANI & CO Gjirokaster 18,000 2014-11-19 2014-11-20 11510100862014 Shtese page per funksionin 1010086 DEGA E DOGANES KAKAVIE , URDHER SEKUESTRO PER RAIFFAISEN BANK, URDHER SEKUESTRO NR 572012 NR 2274 DT 15.07.2014, URDHER SEKUESTRO 337/2011 NR 2272.PROT 15.07.2014 NGA DHOMA KOMBET E PERMBARUESVE GJYQ
  Administrata Kopshte Cerdhe (3535) BAILIFF SEVICES-MATANI & CO Tirane 200,000 2014-11-11 2014-11-11 31521010542014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2101054 Q Eduk,Zhv.fem vendim gjyqi agrkoni urdher 314 DT 10.11.2014