Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All B-93 All 177,654,799.00 51 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Hekal (0924) B-93 Mallakaster 14,958,453 2014-12-30 2014-12-31 200 2636001 2014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) PAGESE PER B-93 NGA KOMUNA HEKAL MALLAKASTER
  Bashkia Vore (3535) B-93 Tirane 1,968,570 2014-12-30 2014-12-31 285216500120114 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Vore,lik sist asfalt rruga dedej,vazhd kontr 55 dt 11.03.2011,situac nr 2 dt 30.06.2012,fat 15 dt 30.06.2012,seri 85877815
  Bashkia Gjirokaster (1111) B-93 Gjirokaster 13,633,925 2014-12-24 2014-12-26 55121150012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA GJIROKASTER 2115001 , RIKONSTRUKSION I SHKOLLES SE MESME "SIRI SHAPLLO"
  Bashkia Patos (0909) B-93 Fier 115,902 2014-12-15 2014-12-16 69421120012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Patos 2112001 garanci objekti
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) B-93 Gjirokaster 516,000 2014-12-12 2014-12-12 54610060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER MIREMBAJTJE RUTINE AKSI FIER VLORE FAT NR 36 SERIA 11903386 SITUACION PJESOR, SITUACION PROGRESIV KONTRATE DT 01.07.2013
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) B-93 Gjirokaster 396,000 2014-12-12 2014-12-12 54710060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER MIREMBAJTJE RUTINE AKSI URA E GAJDARIT DELVINE MUZINE FAT TAT 38 SERIA 11903388 SITUACION PJESOR, SITUACION PROGRESIV.LISTA 2.3 KONTRATE 01.07.2013
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) B-93 Gjirokaster 678,000 2014-12-05 2014-12-09 54410060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER MIREMBAJTJE PERFORMANCE AKSI GJIROKASTER TEPELENE. FAT NR 37 SERIA 11903387 SITUACION PUNIMESH, SITUACION PROGRESIV,
  Bashkia Gjirokaster (1111) B-93 Gjirokaster 3,621,464 2014-11-24 2014-11-26 49121150012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , RIKONSTRUKSION I SHKOLLES SE MESME SII SHAPLLO, KONTRATE DT 07.11.2014, FATURA NR 33 DT 17.11.2014, NR SERIAL 11903383, SIT NR 1
  PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) B-93 Tirane 3,410,561 2014-11-14 2014-11-17 19610940202014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT PMI Zona Bregdetare tvsh sit perf.Permirserimi me uje fshatit Bajkaj&Palavli ref nr B.4.a/II/CW/W/4 nr 870 24.07.2013 fat 17 s 11903418 urdher 14.11.2014
  PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) B-93 Tirane 682,112 2014-11-14 2014-11-17 19510940202014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT PMI Zona Bregdetare kosto lokale sit perf.Permirserimi me uje fshatit Bajkaj&Palavli ref nr B.4.a/II/CW/W/4 nr 870 24.07.2013 fat 17 s 11903418 urdher 14.11.2014
  Komuna Kote (3737) B-93 Vlore 224,808 2014-11-13 2014-11-14 12128440012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2844001 KKOTE PUNIME TE NDRYSHME TE KOMUNES KOTE FAT NR 27 DAT 15.10.2014
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) B-93 Gjirokaster 588,000 2014-11-10 2014-11-10 49010060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER MIREMBAJTJE RUTINE AKSI GJIROKAS TEPELENE FAT NR 31 DT 02.11.2014 SERIA 11903381 SITUACION PUNIMESH, SITUA PUNIMESH PROGRESIV
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) B-93 Gjirokaster 1,594,200 2014-11-10 2014-11-10 49110060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER MIREMBAJTJE RUTINE AKSI FIER VLORE FAT NR 32 DT 02.11.2014 SERIA 11903382 SITUAC OJESOR LISTA 2.3 SITUAC PROGRESIV KONTRATE 01.07.2014
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) B-93 Gjirokaster 396,000 2014-11-10 2014-11-10 49210060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER MIREMBAJTJE RUTINE AKSI URA E GAJDARIT DELVINE MUZINE FAT NR 29 DT 02.11.2014 SERIA 11903379 SITUACION LISTA 2.3 SITUACON PROGRESIV, KONTRATE 01.07.2013
  PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) B-93 Tirane 1,810,323 2014-11-04 2014-11-06 18710940202014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrene te shtresave PMI Zona Bregdetare tvsh furnizim me uje Qeparo kont va 949 06.08.2013 urdher 527 03.05.2013 fat 15 31.10.2014 urdher 03.11.2014 sit nr 3
  Bashkia Vlore (3737) B-93 Vlore 23,559,405 2014-10-16 2014-10-16 51421460012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) RIK.LAGJA KUSHTRIM ZONA INFORMALE BASHKIA 2146001 FAT 26 DT 15.10.2014
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) B-93 Gjirokaster 498,000 2014-10-13 2014-10-14 42910060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER MIREMBAJTJE RUTINE AKSI GJIROKASTER TEPELENE FAT NR 19 DT 30.09.2014 SERIA 11903369 SITUACI SHTATOR LISTA 2.3 KONTRATE 22.08.2014
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) B-93 Gjirokaster 626,160 2014-10-13 2014-10-14 43010060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER MIREMBAJTJE RUTINE AKSI FIER VLORE FAT NR 18 DT 30.09.2014 SERIA 11903368 SITUACION PUNIMESH LISTA 3 SITUA PROGRESIV
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) B-93 Gjirokaster 396,000 2014-10-13 2014-10-14 43310060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER pagese ub 6439 MIREMBAJTJE RUTINE URA E GAJDARIT DELVINE MUZINE SHTATOR 2014 FAT NR 20 20 DT 30.09.2014 SERIA 11903370 SITUACION PUNIMESH , SIT PROGRESIV
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) B-93 Gjirokaster 480,000 2014-10-06 2014-10-07 41810060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER , MIREMBAJTJE AKSI FIER VLORE. GUSHT 2014, FAT NR 12. DT 31.08.2014 SERIA 11903362 SITUACION PUNIMESH , LISTA 3, SIT PROGRESIV KONT 01.07.2013