Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All B & A - 02 SH.A All 139,493.00 3 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Presidenca (3535) B & A - 02 SH.A Tirane 8,520 2014-11-25 2014-11-25 49910010012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Presidenca lik bateri automjet.proc verb emergj 9/1 dt 9.10.2014,fat 285 dt 9.10.2014 seri 17492455,fl hyr nr 149 dt 9.10.2014
  Presidenca (3535) B & A - 02 SH.A Tirane 13,500 2014-04-10 2014-04-11 16910010012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Presidenca Riparim Bateri automjeti, pv. emegjent 48 dt.05.02.2014 fat. dalje 17 dt.05.02.2014 nrs. 11709399 pv. dt.05.02.2014
  Presidenca (3535) B & A - 02 SH.A Tirane 117,473 2014-03-10 2014-03-11 10310010012014 Unspecified Presidenca riparim automjete kont. 58/1 dt.31.05.2013 fat. dalje 352 dt.10.12.2013 NRS. 11709252 pv.dorezim 09.12.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >