Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All A V E CONSULTING All 17,740,252.00 5 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A V E CONSULTING Tirane 7,000,000 2014-12-29 2014-12-31 165210060542014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime ARSH - Shkresa Nr 9316/1 dt 24.12.14 Sit Nr. 1 FAt Nr. 30 dt 19.12.14 Se 05966532 Kontrata Nr. 4328/6 dt 15.10.14
  ALUIZNI-Tirana (3) A V E CONSULTING Tirane 6,252,000 2014-12-29 2014-12-30 14810940282014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Aluizni Tirana 3 evidentimi faktik ne terren up 211 15.10.2014 njoft fit 07.11.2014 rap perf 14.11.2014 kont nr 5180 18.11.2014 fat 33 s 05966535
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A V E CONSULTING Tirane 3,622,790 2014-12-19 2014-12-29 127710060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH -Shkresa Nr.8249/1 dt 27.11.14 , Shkresa 8865/1 dt 15.12.14 Fat Nr. 25 dt 19.11.14 ser 05966527 Fat 10/12 Dt 10.12.14 Ser 05966529 Kontrata Nr.3676/6 Dt 13.07.13
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A V E CONSULTING Tirane 265,462 2014-12-10 2014-12-12 1338110060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH - Shkresa Nr.3110/2 dt 28.10.14 Diference pagese Fat Nr. 20 dt 28.05.14 ser 05966521 Sit Nr 3 Kontrata Nr.1810/2 Dt 09.04.2012
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A V E CONSULTING Tirane 600,000 2014-11-19 2014-11-20 113010060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa Nr.3110/1 dt 28.10.14 Fat Nr. 20 dt 28.05.14 ser 05966521 Sit Nr 3 Kontrata Nr.1810/2 Dt 09.04.2012
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >