Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All A T L A N T I K All 7,495,903.00 91 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Prefektura e qarkut Berat (0202) A T L A N T I K Berat 60,020 2014-12-30 2014-12-31 40910160592014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit prefektura berat lik fat dhjetor 2014 sigurim mjete
  Bashkia Tirana (3535) A T L A N T I K Tirane 498,000 2014-12-30 2014-12-31 1066121010012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Bashkia Tirane siguracion mjetes fat 18563568 dt 07.11.14 kont 12099/8 dt 05.11.2014
  Komuna Selite (2026) A T L A N T I K Mirdite 17,380 2014-12-29 2014-12-30 9526700012014 Ilaçe dhe materiale mjeksore komuna selite per siguracion mjeti
  Bashkia Bajram Curri (1836) A T L A N T I K Tropoje 140,000 2014-12-29 2014-12-30 32521450012014 Kancelari Bashkia B.Curri tropoje kancelari up 22 dt 11.12.2014 ft nr 215 dt 17.12.2014 fh nr 30 dt 17.12.2014
  Bashkia Pogradec (1529) A T L A N T I K Pogradec 51,060 2014-11-04 2014-12-24 50221360012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK FAT= 1317139/1317141/1317140 DT 19.09.2014
  Komisariati i Policise Diber (0606) A T L A N T I K Diber 298,178 2014-12-22 2014-12-23 25110160242014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit KOM POLICISE LIK FAT NR 62DT 21.11.14
  Bordi i KullimitDurres (0707) A T L A N T I K Durres 16,080 2014-12-11 2014-12-12 27610050682014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1005068 BORDI I KULLIMIT DURRES KRUJE SHPENZIME SHPENZIME SIGURACIONE FAT NR 106 27.11.2014
  Avokati i Shtetit (3535) A T L A N T I K Tirane 25,440 2014-12-11 2014-12-12 34510140582014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit avokati i shtetit,sigurim TPL up nr 48 dt 30.10.14 fto dt 19.11.2014 pn fit 20.11.2014 fat nr 09 dt 24.11.2014 sr 18563609
  Komisariati i Policise Diber (0606) A T L A N T I K Diber 298,178 2014-12-11 2014-12-11 22710160242014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit kom policise lik fat nr 62dt 21.11.14
  Komuna Mollas (1514) A T L A N T I K Kolonje 23,760 2014-12-10 2014-12-11 23524860012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2486001 komuna mollas kolonje shpenz per sig te mjeteve te transportit lik i fta nr 379 dt 02.12.2014,up nr 31 dt 14.11.2014
  Bashkia Tirana (3535) A T L A N T I K Tirane 498,000 2014-12-10 2014-12-11 106621010012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Bashkia Tirane siguracion mjetes fat 18563568 dt 07.11.14 kont 12099/8 dt 05.11.2014
  Sp. Bulqize (0603) A T L A N T I K Bulqize 101,880 2014-12-09 2014-12-10 22110130652014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim siguracion autoambulance tek furnitori ATLANTIK .
  Paraburgimi Tropoje (1836) A T L A N T I K Tropoje 49,920 2014-12-09 2014-12-10 16610140532014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Paraburgimi Tropoje, likujdim siguracion mjeti, UB 10 dt. 13.11.2014, ft 30 DT. 5.12.2014
  Muzeu Historik Kombetar (3535) A T L A N T I K Tirane 15,000 2014-12-03 2014-12-04 20810120102014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 602 MUZEU siguracion makine,up nr 1046 d t21.11.2014,ftese per oferte dt 21.11.52014,fat nr 8 dt 24.11.2014,seri 18563608,2309 dt 24.11.2014,seri 1431519
  Dega Rajonale e Inspektoriatit Shteteror te Mjedisit, Pyjeve dhe Ujerave Vlore A T L A N T I K Vlore 15,960 2014-11-26 2014-11-27 2510260842014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit SIGURACION MJETI ISHMPU VLORE 1026084 FAT 103 DT 24.11.2014
  Bordi i Kullimit Berat (0202) A T L A N T I K Berat 35,940 2014-11-25 2014-11-26 22010050672014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Bordi i kullimi per Atlantik sigurim mjeti 1005067
  Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Diber (0606) A T L A N T I K Diber 81,480 2014-11-25 2014-11-26 16410161042014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit POLICIA KUFITARE lik fat nr 61dt 21.11.14
  Drejtoria e SHIK Kukes (1818) A T L A N T I K Kukes 101,880 2014-11-25 2014-11-25 7410180122014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1018012 sherbim tel sherbim fat 26 dt 25.11.2014
  Garda e Republike Tirane (3535) A T L A N T I K Tirane 11,150 2014-11-24 2014-11-24 66410160042014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1016004 Garda e Republikes pagese shpen sig nderkombetar, up 2503/31 dt 7.11.14, ftesa 2503/31 dt 7.11.14, fituesi 10.11.14, ft 81 dt 10.11.14 seri 18563581
  Dega Rajonale e Inspektoriatit Shteteror te Mjedisit, Pyjeve dhe Ujerave Kukes A T L A N T I K Kukes 17,880 2014-11-20 2014-11-21 14010260782014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1026078 sigURACION MAKINE fat 25 dt 19.11.2014