Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ARTAN LLOZANA All 3,082,228.00 28 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Gjykata e rrethit Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 6,000 2014-12-24 2014-12-26 31210290162014 Blerje dokumentacioni kalendare Gjykata
  Qendra e Trashegimise Kulturore - Bashkia Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 6,000 2014-12-23 2014-12-23 13021090202014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 2109020 Qendra e Trasheg Kulturore blerje materiale
  Drejtoria Rajonale AKU Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 19,800 2014-12-17 2014-12-18 16410051222014 Sherbime te tjera DRAKU Elbasan materiale te ndryshme
  ALUIZNI - Drejtorite Elbasan (1) + Elbasan (2) (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 135,960 2014-12-05 2014-12-09 15410940052014 Kancelari Kanceleri Aluizni Elbasan
  Drejtoria e shendetit publik Peqin (0827) ARTAN LLOZANA Peqin 108,049 2014-11-26 2014-11-27 481013039 Kancelari kancelari nga drejt Shendetit Publik Peqin nw favor te Artan Llozani fat nr 301 dt 20.11.2014
  Drejtoria e shendetit publik Peqin (0827) ARTAN LLOZANA Peqin 133,711 2014-11-26 2014-11-27 4710130392014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim MATERIALI PASTRIMI nga drejt Shendetit Publik Peqin nw favor te Artan Llozani fat nr 302 dt 20.11.2014
  Komisariati i Policise Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 57,600 2014-10-23 2014-10-24 33710160262014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Drejtoria Policise riparim paisje zyrash
  ALUIZNI - Drejtorite Elbasan (1) + Elbasan (2) (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 264,280 2014-10-14 2014-10-15 12210940052014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Materiale zyre Aluizni Elbasan
  ALUIZNI - Drejtorite Elbasan (1) + Elbasan (2) (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 15,000 2014-09-26 2014-09-26 11410940052014 Kancelari Kanceleri Aluizni Elbasan
  Komuna Labinot Mal (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 462,558 2014-09-19 2014-09-19 121236910012014 Kancelari Komuna Labinot-Mal kancelari
  Bashkia Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 3,960 2014-09-17 2014-09-18 62921090012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Bashkia Elbasan blerje materiale
  Dega e Thesarit Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 6,500 2014-09-15 2014-09-16 11910100082014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes riparim printeri Dega Thesarit
  Dogana Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 66,300 2014-07-21 2014-07-21 8010100882014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Kancelari Dogana Elbasan
  Dega e Thesarit Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 3,500 2014-07-17 2014-07-17 9610100082014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes fotokopje Dega Thesarit
  Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 220,800 2014-07-11 2014-07-11 24110110082014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres SHP.MATERIALE DREJT.ARSIMORE RAJONALE
  ALUIZNI - Drejtorite Elbasan (1) + Elbasan (2) (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 100,000 2014-07-09 2014-07-10 7710940052014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Materiale zyre Aluizni Elbasan
  ALUIZNI - Drejtorite Elbasan (1) + Elbasan (2) (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 100,000 2014-06-20 2014-06-23 6710940052014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres materiale Aluizni Elbasan
  Komuna Gostime (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 36,000 2014-06-19 2014-06-20 15723830012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri BLERJE KOMPJUTER KOMUNA GOSTIME
  Bashkia Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 1,920 2014-06-12 2014-06-13 33721090012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Bashkia Elbasan shpenz blerje materiale
  Spitali Elbasan (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 468,000 2014-06-11 2014-06-12 26310130162014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme blerje Spitali Civil Elbasan