Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ARKONSTUDIO All 1,526,006.00 8 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Avokati i Shtetit (3535) ARKONSTUDIO Tirane 135,600 2014-12-30 2014-12-31 40510140582014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre avokati i shtetit, blerje karrige e tavolina,up nr 70 dt 17.12.14 fto dt 24.12.2014 pv dt 26.12.2014 fat nr 14 dt 29.12.2014 sr 18830064 fh nr 10 dt 29.12.2014
  Kuvendi Popullor (3535) ARKONSTUDIO Tirane 193,200 2014-12-30 2014-12-31 105910020012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Kuvendi PROJEKT RIKON TUALETE FTESE 220/1 DT 17.11.14 UP 220 DT 17.11.14 FAT 8 DT 22.12.14 SR 18830058
  Avokati i Shtetit (3535) ARKONSTUDIO Tirane 126,000 2014-12-27 2014-12-29 39010140582014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore avokati i shtetit, riparim tavan zyre,up nr 67 dt 11.12.2014 njof fit dt 19.12.14 fat nr 9 dt 24.14.14 sr 18830059 sit
  Avokati i Shtetit (3535) ARKONSTUDIO Tirane 346,800 2014-12-27 2014-12-29 39510140582014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore avokati i shtetit, riparim dhe mirembajtje zyre,up nr 57 dt 25.11.14 njof fit dt 19.12.2014 fat nr 10 dt 26.12.2014 sr 18830060 sit
  Drejtoria e Patentave dhe Markave (3535) ARKONSTUDIO Tirane 84,000 2014-12-19 2014-12-23 15810040762014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 602 drejt.pergji.patentave mirembajtje,up nr 31 dt 05.12.2014,ftese per oferte dt 09.12.2014,njofti fit dt 16.12.2014,fat nr 6 dt 16.12.2014,seri 18830056
  Inspektoriati Kombetar i Arsimit Parauniversitar (3535) ARKONSTUDIO Tirane 90,000 2014-12-19 2014-12-22 13110111582014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1011158 602 IKAP shp miremb paisje zyre up 21 dt 2.12.2014 njf 10.12.2014 kontr 15.12.2014 ft 5 dt 15.12.2014 s 18830055
  Akademia e Fiskultures (3535) ARKONSTUDIO Tirane 240,000 2014-12-18 2014-12-19 34410110482014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore UNIVERSITETI I SPORTEVE rik up 21.11.14 fo 26.11.14 f 9.12.14 sit 9.12.14
  Inspektoriati Kombetar i Arsimit Parauniversitar (3535) ARKONSTUDIO Tirane 310,406 2014-11-27 2014-11-27 11810111582014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 600 IKAP shp miremb rrjeti hidraulik up 16 dt 30.10.2014 kontr sherb 587/2 dt 4.11.2014 njf 14.11.2014 pv md 14.11.2014 ft 3 dt 20.11.2014 s 18830053
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >