Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ARKAD ILIJAZI All 2,257,319.00 23 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ARKAD ILIJAZI Tirane 374,400 2014-12-30 2014-12-31 89310260012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MIN MJEDIISIT kondicioner up 13.12.2014 fo 16.12.2014 fat 22.12.2014 fh 30.12.2014
  Avokati i Shtetit (3535) ARKAD ILIJAZI Tirane 14,400 2014-12-30 2014-12-31 40810140582014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave avokati i shtetit, riparim kondicioneri,pv emergj dt 30.12.2014 fat nr 12 dt 30.12.2014 sr 12829712
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) ARKAD ILIJAZI Tirane 28,600 2014-12-30 2014-12-31 73210180012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes SHISH Miremb pajisje teknike up 396/1 dt 16.12.2014 pv 18 .12.2014 fat 22.12.2014 pvmd 22.12.2014
  Teatri Operas dhe Baletit (3535) ARKAD ILIJAZI Tirane 23,640 2014-12-24 2014-12-24 47810120242014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012024, Materiale premiere UP 1674 dt.16.12.14 ftese oferte17.12.14 ft.6 dt.19.12.2014 seria 12829706 fh 27. dt19.12.14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) ARKAD ILIJAZI Tirane 207,480 2014-12-19 2014-12-23 19310570012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 231, Qendra komb kinemat , KONDICIONER,UP 26 D 27/11/14,NJF 16/12/14,FAT 5 D 17/12/14 S 12829705,FH 14 D 17/12/14
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) ARKAD ILIJAZI Tirane 9,840 2014-12-17 2014-12-19 69510180012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes SHISH Miremb mjete pajisje teknike up 408/1 dt 02.12.2014 pv 04.12.2014 fat 12829702 dt 05.12.2014 fh 33 dt 05.12.2014
  Drejtoria Metrologjise e Kalibrimit (3535) ARKAD ILIJAZI Tirane 19,200 2014-12-17 2014-12-19 37410041092014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 602 DPM sherbime,up nr 27 dt 04.12.2014,ftese per oferte dt 04.12.2014,pv i marrjese ne dorezim dt 15.12.2014,fat nr 4 dt 12829704 dt 15.12.2014
  N/Prefektura Lushnje (0922) ARKAD ILIJAZI Lushnje 58,000 2014-12-17 2014-12-18 10410160652014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1016065 N/Prefektura per sa likujdojme riparim kondicioneri fat.nr.01 dt.05.12.2014,u.prok.nr.24 dt.03.12.2014
  Qendra Kombetare e Trajtimit te Viktimave te Dhunes ne Familje (3535) ARKAD ILIJAZI Tirane 71,880 2014-12-16 2014-12-16 13210251132014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike Qendra Kombetare e Trajtimit te Viktimave te dhunes, Mirembajtje, kerkese 561 dt.12.11.2014 up. 563 dt.12.11.2014 ft. of.564 dt.12.11.2014 pv.565 dt.20.11.2014 fat.39/ seria 12829892 dt.20.11.2014fh.133 dt.20.11.2014
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) ARKAD ILIJAZI Tirane 34,800 2014-12-09 2014-12-10 1210940262014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instalimi i kondicionereve AQTN blerje kondicioner up 21 03.12.2014 ftese 04.12.2014 njoft 04.12.2014 fat 3 05.12.2014 fh 5 05.12.2014
  Gjykata e rrethit Diber (0606) ARKAD ILIJAZI Diber 95,199 2014-12-04 2014-12-05 16010290142014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instalimi i kondicionereve GJYKATA DIBER BLERJE DOKUMENTACIONI FAT NR 42 DATE 01.12.14
  Drejtoria e Sherbimeve te Peshkimit dhe Akuakultures Tirane (3535) ARKAD ILIJAZI Tirane 28,800 2014-12-03 2014-12-04 22410051312014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes DSHPA Tirane miremb.paisje teknike fat 40 dt 24.11..14,seri 12829693, U.P. NR 62,62/1, DT 12-14--11.14, Ftes ofert ,PV vleresimi dt 18.11.2014
  Zyra Arsimore Peqin (0827) ARKAD ILIJAZI Peqin 58,800 2014-11-25 2014-11-25 32310111002 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave ser. mirmbajtje paisje nga Zyra Arsimore per Arkad Iljazi fat nr36 dt 23.10.2014
  Dega e rezervave Tirane (3535) ARKAD ILIJAZI Tirane 149,880 2014-11-12 2014-11-13 9110160922014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Drejt Raj Rez Mat Tirane SHERBIM,UP 23 D 14/10/14,NJF 29/10/14,FAT 38 D 31/10/14 S 12829691 22/10/14
  Mini Bashkia 11 (3535) ARKAD ILIJAZI Tirane 80,400 2014-10-27 2014-10-28 18721011382014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Min Bashk Nr 11 Bl. paisje zyre up.nr.14dt13.10.2014 ft,of.2761dt.13.10.14 dek.origj.malli 21.10.2014 fat.34 dt.21.10.2014 seria 12829687 fh.13 dt.21.10.2014 pv. marrje dorez.21.10.2014 flet.garanc dt21.10.2014
  Agjencia Kombetare Berthamore (3535) ARKAD ILIJAZI Tirane 95,760 2014-10-17 2014-10-17 8810930042014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instalimi i kondicionereve 231 AKOB pajisje,up nr 19 dt 09.09.2014,ftese dt 09.09.2014,njoftim dt 11.09.2014,fat nr 30 dt 16.09.2014,seri 12829683,fh nr 12 dt 16.09.2014
  Universiteti Politeknik (3535) ARKAD ILIJAZI Tirane 9,600 2014-09-04 2014-09-05 121410110402014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1011040 UNIVERSITETI POLITEKNIK sh 17.7.2014 f 27.7.2014
  Dogana Sarande (3731) ARKAD ILIJAZI Sarande 52,800 2014-07-22 2014-07-22 8810100912014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instalimi i kondicionereve BLERJE PAJISJE KONDICIONERI NGA DOGANA LIKUJDIM FAT NR.22 DT 03.07.2014
  Prokuroria e rrethit Lushnje (0922) ARKAD ILIJAZI Lushnje 19,200 2014-06-23 2014-06-24 13010280192014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instalimi i kondicionereve 1028019 PROKURORIA E RR.GJ. LU. Sa xhirojme per likudim te 5% garanci per blerje e Instalim Kondicioneri sipas fat. seri 12829666, Dt.13.05.2014
  Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Durres (0707) ARKAD ILIJAZI Durres 50,400 2014-06-20 2014-06-23 12010161012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1016101 DREJT RAJ KUFI MIGRACION MIREMBAJTJE PAJISJE ZYRA