Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ANSIG All 8,836,725.00 98 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Universiteti Aleksander Moisiu (0707) ANSIG Durres 477,600 2014-12-30 2014-12-31 82710111502014 Shpenzime per sigurimin e ndertesave dhe te tjera kosto sigurimi te ngjashme POLICE SIGURIMI / UNIVERSITETI "A.MOISIU " DURRES/ KOD 1011150 / TDO 0707/
  Spitali Ushtarak (3535) ANSIG Tirane 199,200 2014-12-27 2014-12-30 67310131042014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES SIGURACION Mjeti Up.141/1 dt. 01.12.2014 bnjft. 04.12.2014 fat.32 (16996482) dt. 04.12.2014
  Kuvendi Popullor (3535) ANSIG Tirane 5,640 2014-12-29 2014-12-29 102710020012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Kuvendi Sig karton jeshil,kont vazhdim nr 153 dt 12.05.2014,fat nr 7641 dt 19.12.2014 sr 18477641
  Spitali Ushtarak (3535) ANSIG Tirane 199,200 2014-12-27 2014-12-29 67310131042014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES SIGURACION Mjeti Up.141/1 dt. 01.12.2014 bnjft. 04.12.2014 fat.32 (16996482) dt. 04.12.2014
  Komuna Leshnje (0232) ANSIG Skrapar 17,030 2014-12-23 2014-12-24 184/27420012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 2742001 Skrapar;Komuna Leshnje;Fature nr.495/1443473 dt 04.10.2014 ur-prok 14 dt 17.10.2014
  Sp. Laç (2019) ANSIG Laç 49,020 2014-12-19 2014-12-23 39510130752014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit SPITALI LAC PAGUAR SHPENZIME PER SIGURIM TPL FT NR 211 DT 09.12.2014 UPROK 36 DT 05.12.2014 SIG NR 1423524,1423523
  Komisariati i Policise NSH Shkoder (3333) ANSIG Shkoder 36,510 2014-12-18 2014-12-19 28510160132014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit KOMISARIATI I POLICISE NSH FAT.16996214 DT. 16.12.2014
  Drejtoria e Bujqesise Shkoder (3333) ANSIG Shkoder 49,999 2014-12-18 2014-12-19 23510050332014 Shpenzime per sigurimin e ndertesave dhe te tjera kosto sigurimi te ngjashme DREJTORIA E BUJQESISE DHE USHQIMIT SHKODER FAT. 16996213 dt 16.12.2014
  Komuna Vaqarr (3535) ANSIG Tirane 15,530 2014-12-19 2014-12-19 18328010012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2801001 Komuna Vaqarr lik sig makine ,urdh prok nr 15 dt 5.12.2014,ftese oferte 5.12.2014,njoft fit APP dt 5.12.2014,fat 7536 dt 10.12.2014,seri 18477536
  Gjykata e rrethit Kukes (1818) ANSIG Kukes 25,510 2014-12-18 2014-12-19 133.10290252014 Shpenzime per sigurimin e ndertesave dhe te tjera kosto sigurimi te ngjashme 1029025 Siguracion automjeti fat Nr 27 dt 04.12.2014 Gjykata Kukes
  Komisariati i Policise NSH Tirane (3535) ANSIG Tirane 425,184 2014-12-17 2014-12-18 21910160122014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1016012,Kom.Pol.NSH-se pagese siguracion TPL, up 2775/1 dt 27.11.14, ftesa 2775/2 fitues 4.12.14, fature 542 dt 5.12.14, serial 18477542
  Drejtoria e Bujqesise Tirane (3535) ANSIG Tirane 24,510 2014-12-17 2014-12-18 20710050352014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit DRBBUMK Shpenzime siguracion automjeti TR 6218R,U.P. NR 26 DT 03.12.14,F.OFT. DT 04.12.14, P.V. DT 05.12.14,FAT NR 7655 DT 05.12.14, SERI 18477655
  Instituti i Studimeve te Krimeve te Komunizmit (3535) ANSIG Tirane 18,030 2014-12-16 2014-12-18 16610920012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1092001 ISKPK, siguarcion mjeti up. 28 dt. 21.11.2014 fat.540 dt. 04.12.2014 18477540
  Drejtoria e shendetit publik Tropoje (1836) ANSIG Tropoje 24,510 2014-12-15 2014-12-16 13510130472014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit D.shendetit Publik Tropoje, siguracion mjeti Toyota, FT 28 dt.4.12.2014 sipas UB 16 dt.2.12.2014
  Sp. Mallakaster (0924) ANSIG Mallakaster 24,510 2014-12-12 2014-12-15 287 1013077 2014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit PAGESE PER ANSIG NGA SPITALI MALLAKASTER
  Komuna Qender (1514) ANSIG Kolonje 17,030 2014-12-12 2014-12-15 38624850012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2485001 komuna qender erseke shpenz per sig te mjeteve te transportit lik i fta nr 118 dt 05.12.2014,up nr 88 dt 03.12.2014
  Drejtoria e informacionit te Klasifikuar (3535) ANSIG Tirane 17,030 2014-12-15 2014-12-15 13210870042014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1087004 DSIK taks fat 10.12.2014
  Dega e Kujdesit Paresor Gjirokaster (1111) ANSIG Gjirokaster 24,510 2014-12-11 2014-12-12 17610130082014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1013008 DREJT E SHERBIMIT PARESOR GJIROKASTER SIGURACION AUTOMJETI FAT NR 29 SERIA 16996479.UP 20 DT 02.12.2014 FTESE PER OFERTE, PV 04.12.2014
  Sp. Malesi e Madhe (3323) ANSIG M.Madhe 49,020 2014-12-12 2014-12-12 14710131012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1013101-Spitali (Bl.fature nr.195,ser.16996212 dt.05.12.2014
  Prefektura e qarkut Tirane (3535) ANSIG Tirane 219,570 2014-12-11 2014-12-12 27110160722014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1016072,Prefektura e Qarkut Tirane,pagese sig makina PMNZH, ftesa 4.12.14 fitues 5.12.14, pv5.12.14, up 34 dt 25.11.14, ft 7532 dt 9.12.14 sr 18477532