Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ANDON ZHIDRO All 9,660,309.00 60 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 229,133 2014-12-23 2014-12-24 42310130592014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat blerje buke Spitali Psikiatrik
  Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 214,811 2014-12-24 2014-12-24 43110130592014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat blerje buke Spitali Psikiatrik
  Bashkia Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 206,935 2014-12-22 2014-12-23 90021090012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Elbasan ushqime buke
  Bashkia Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 301,006 2014-12-10 2014-12-11 85521090012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Elbasan buke
  Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 429,624 2014-12-09 2014-12-10 40110130592014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat blerje buke Spitali Psikiatrik
  Bashkia Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 350,993 2014-11-14 2014-11-14 78321090012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Elbasan ushqime buke
  Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 443,945 2014-11-12 2014-11-13 37010130592014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat blerje buke Spitali Spikiatrik 1013059
  Bashkia Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 288,509 2014-11-04 2014-11-05 75321090012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Elbasan ushqime buke
  Bashkia Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 141,597 2014-11-04 2014-11-05 7521090012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Elbasan ushqime buke
  Bashkia Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 210,871 2014-11-04 2014-11-05 75121090012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Elbasan ushqime buke
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 141,597 2014-10-14 2014-10-15 25621090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit ushqime
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 3,435 2014-10-14 2014-10-15 25421090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit ushqime
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 288,508 2014-10-14 2014-10-15 25521090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit ushqime
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 210,871 2014-10-14 2014-10-15 25821090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit ushqime
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 7,281 2014-10-14 2014-10-15 25721090082014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ek Arsimit ushqime 2013
  Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 429,624 2014-10-09 2014-10-10 33910130592014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat blerje buke Spitali Spikiatrik 1013059
  Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 443,945 2014-09-18 2014-09-18 31810130592014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat blerje buke Spitali Psikiatrik
  Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 443,945 2014-08-13 2014-08-13 27910130592014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat blerje buke Spitali Psikiatrik 1013059
  Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 14,315 2014-07-18 2014-07-21 25510130592014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat blerje buke Spitali Spikiatrik 1013059
  Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 14,321 2014-07-16 2014-07-16 25210130592014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat blerje buke Spitali Spikiatrik 1013059