Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All AN&RA All 63,058,880.00 84 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kavaja (3513) AN&RA Kavaje 117,600 2014-12-30 2014-12-31 71921180012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIJA KJ LIKUIDIM BLERJE VESHJE E VEGLA PUNE UP 96 DT 15.11.2013 FAT 803 DT 04.12.2013
  Shkolla "Loro Borici", Tirane (3535) AN&RA Tirane 357,600 2014-12-24 2014-12-26 7110110772014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 1011077 602 Shk.Loro Borici bl veshje sporti up 6 dt 5.1202014 ftes 11.12.2014 pv 14.12.2014 njf 17.12.2014 ft 894 dt 22.12.2014 s 16977800 fh 7 dt 23.12.2014
  Shkolla profesionale "Profesionale" Kamez Tirane (3535) AN&RA Tirane 379,200 2014-12-24 2014-12-26 1510111942014 Kancelari 1011194 Shkolla prof Kamez BL, UP 14 D 12/12/14,FT OF 12/12/14,FAT 892 D 18/12/14 S 16977798, FH 38 D 18/12/14
  Shtepia e te Moshuarve Kavaje (3513) AN&RA Kavaje 213,600 2014-12-23 2014-12-23 13421180102014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale AZILI LIKUIDIM UNIFORMA E VESHJE UP 23 DT 15.12.2014 FAT 893 DT 22.12.2014
  Sp. Laç (2019) AN&RA Laç 223,200 2014-12-17 2014-12-23 40910130752014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 1013075 KOD INST 1013075 PAGUAR SHPENZIME PER ILACE FT NR 887 SER 16977793 DT 05.12.2014 UPROK NR 35 DT 21.11.2014
  Drejtoria e Policise Tirane (3535) AN&RA Tirane 141,600 2014-12-19 2014-12-23 47410160202014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 1016020,Drejtoria e Policise Qarkut Tirane pagese blerje dysheke, up 2697 dt 27.11.14, ftesa 2697 dt 27.11.14pv 5.12.14, fitues 9.12.14, ft 890 dt 11.12.14 fh 25 dt 11.12.14
  Shkolla "Elektrike", Tirane (3535) AN&RA Tirane 80,640 2014-12-18 2014-12-19 10210110782014 Kancelari Shkolla Teknike Elektrike bl shkumes up 14 dt 20.11.2014 ftes 21.11.2014 njf 25.11.2014 ft 883 dt 27.11.2014 s 16977789 fh 10 dt27.11.2014
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) AN&RA Tirane 196,156 2014-12-16 2014-12-18 33621011462014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Drej Nd.Pr 1 Punet lik MISH HOMARI KONT NE VAZHD 542 DT 12.03.14 FAT 884 dt 31.11.14 sr 16977790 fh 21 dt 30.11.14
  Inspektoriati Qendror Teknik (3535) AN&RA Tirane 228,000 2014-12-12 2014-12-15 23910930112014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 602 IQT materiale,kontrate nr 3013/14 dt 25.06.2014 ne vazhdim,fat nr 891 dt 09.12.2014,seri 169797,fh 38 dt 09.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) AN&RA Tirane 500,220 2014-12-12 2014-12-15 314410130492014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013049 QSUT Paisje per menaxh.mbetjeve spitalore kontr. ne vazhdim 935/6 dt. 03.04.2014 fat. 849 seri 12364687 dt. 01.07.2014 fh. 10 dt. 2.7.14 PV KOLADUIM 01.07.14
  Sp. Berati (0202) AN&RA Berat 1,249,200 2014-12-11 2014-12-12 68410130642014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale spitali berat lik fat nentor 2014 materiale te buta
  Inspektoriati Qendror Teknik (3535) AN&RA Tirane 437,760 2014-12-11 2014-12-12 22010930112014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 602 IQT materiale,kontrate nr 3013/14 dt 25.06.2014 ne vazhdim,fat nr 862 dt 08.09.2014,seri 16977795,fh dt 05.12.2014
  Qendra e Formimit Policor Tirane (3535)/Akademia e Sigurise Tirane (3535) AN&RA Tirane 3,480,000 2014-12-11 2014-12-11 25110160032014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 1016003,Qendra e Formimit Policor pagese kontrate blerje kostume sportive nr 2171 dt 3.11.14 up 45 dt 3.9.14, ft 885 dt 1.12.14 seri 16977791, fh 53 dt 9.12.14, pvdorez malli 9.12.14
  Spitali Ushtarak (3535) AN&RA Tirane 626,820 2014-12-11 2014-12-11 56010131042014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale SUT bl uniforma Up.45 dt. 03.09.2014 njft. 3.11.2014 kontr.105 dt. 22.10.2014 fat.877(169777783) dt. 07.11.2014 fh 5 dt. 07.11.2014
  Sp. Berati (0202) AN&RA Berat 1,050,240 2014-12-03 2014-12-04 66610130642014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale spitali berat lik fat nentor 2014 materiale te buta
  Zyra Arsimore Mat (0625) AN&RA Mat 190,800 2014-12-02 2014-12-03 26010110922014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Arsimi Mat (1011092) Lik. Tet tjera mater.dhe sherb. speciale(Blerje shkumesi).Fat.Nr.879 Dt.10.11.2014. Urdh.Prok.Nr.120 Dt.27.10.2014
  Drejtoria e pergjithshme per Kufirin dhe Migracionin (3535) AN&RA Tirane 2,700,000 2014-11-27 2014-11-27 12110160992014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje per policine 1016099,Ap.Depart.per Kuf.Migracionin . lik ft bl pajisje speciale kv dt 27.8.2014, seri 16977786 dt 26.11.2014, fh dt 26.11.2014
  Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) AN&RA Durres 975,120 2014-11-19 2014-11-20 23221070082014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2107008 QEA BLERJE MATERIALE PASTRIMI
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) AN&RA Tirane 323,000 2014-11-14 2014-11-14 13521011562014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Nderm Punet nr 3 lik MAT ELEKTRIKE KONT NE VAZHD 6/8 DT 14.07.14 FAT 846 DT 18.07.2014 SR 12364696 FH 18.07.2014
  Instituti i Femijeve qe nuk shikojne (3535) AN&RA Tirane 58,800 2014-11-11 2014-11-12 12710110512014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1011051 602 Inst Nx.S,shikokjne shp rip soba up 21 dt 9.10.2014 ftes 22.10.2014 pv 29.10.2014 ft 878 dt 7.11.2014 s 16977784