Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All AMOS OIL All 19,420,500.00 7 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria E Konvikteve (3535) AMOS OIL Tirane 268,000 2014-12-22 2014-12-23 27121011132014 Karburant dhe vaj Drejt Konvikt lik gaz kont 404 dt 12.08.14 fat 11630492 dt 13.12.2014 fh 11 dt 13.12.2014
  Drejtoria E Konvikteve (3535) AMOS OIL Tirane 1,186,000 2014-11-26 2014-11-27 24721011132014 Karburant dhe vaj Drejt Konvikt lik nafte kont vazhdim nr 404 dt 12.08.2014 fat nr 11630482 dt 21.11.2014 fh nr 10 dt 21.11.2014
  Drejtoria E Konvikteve (3535) AMOS OIL Tirane 810,000 2014-11-19 2014-11-19 23821011132014 Karburant dhe vaj Drejt Konvikt NAFTE UP 398 DT 08.08.14 PV 11.08.2014 NJOF FIT 403 DT 12.08.14 KONT 404 DT 12.08.14 FAT 11630479 dt 11.11.2014 fh 9 dt11.11.2014
  Drejtoria E Konvikteve (3535) AMOS OIL Tirane 1,780,000 2014-10-27 2014-10-28 21521011132014 Karburant dhe vaj Drejt Konvikt lik nafte per ngrohje,kont vazhdim nr 404 dt 12.08.2014 fat 11630471 dt 24.10.2014,fh nr 7 dt 24.10.2014
  Drejtoria Metrologjise e Kalibrimit (3535) AMOS OIL Tirane 15,000,000 2014-10-14 2014-10-15 29710041092014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike 231 DPM autolaborator,up nr 11 dt 30.06.2014,njofti fit nr 3938 dt 29.08.2014,kontrate dt 29.09.2014,fat nr 89 dt 14.10.2014,seri 11630469,pv i marrjese ne dorezim dt 14.10.2014
  Drejtoria E Konvikteve (3535) AMOS OIL Tirane 192,500 2014-09-23 2014-09-24 17721011132014 Karburant dhe vaj Drejt Konvikt NAFTE UP 398 DT 08.08.14 PV 11.08.2014 NJOF FIT 403 DT 12.08.14 KONT 404 DT 12.08.14 FAT 11630457 DT 13.09.2014
  Drejtoria E Konvikteve (3535) AMOS OIL Tirane 184,000 2014-09-23 2014-09-24 17621011132014 Karburant dhe vaj Drejt Konvikt NAFTE UP 398 DT 08.08.14 PV 11.08.2014 NJOF FIT 403 DT 12.08.14 KONT 404 DT 12.08.14 FAT 08414495 DT 13.08.14 FH 4 DT 13.08.14
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >