Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ALTIN KARARI All 551,600.00 30 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Nd-ja Rregullimit Territorit (0909) ALTIN KARARI Fier 9,900 2014-12-23 2014-12-24 14521120022014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Nd.rreg.Terit.Patos 2112002 mirembajtje mjeti
  Ndermarrja Pastrimit Patos (0909) ALTIN KARARI Fier 9,900 2014-12-10 2014-12-10 17221120072014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Nd.pastrimit Patos 2112007 mirembajtje mjeti
  Nd-ja Rregullimit Territorit (0909) ALTIN KARARI Fier 9,800 2014-12-04 2014-12-05 13521120022014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Nd.rreg.Terit.Patos 2112002 likujdim fature
  Nd-ja Rregullimit Territorit (0909) ALTIN KARARI Fier 9,800 2014-11-19 2014-11-19 12721120022014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Nd.rreg.Terit.Patos 2112002 likujdim fature
  Ndermarrja Pastrimit Patos (0909) ALTIN KARARI Fier 9,900 2014-11-19 2014-11-19 15621120072014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Nd.pastrimit Patos 2112007 likujdim fature
  Nd-ja Rregullimit Territorit (0909) ALTIN KARARI Fier 21,000 2014-11-14 2014-11-14 12321120022014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Nd.rreg.Terit.Patos 2112002 likujdim fature
  Ndermarrja Pastrimit Patos (0909) ALTIN KARARI Fier 10,000 2014-10-29 2014-10-30 14421120072014 Karburant dhe vaj Nd.Pastrimit Patos 2112007 likujdim fature
  Ndermarrja Pastrimit Patos (0909) ALTIN KARARI Fier 9,900 2014-10-23 2014-10-24 14221120072014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Nd.pastrimit Patos 2112007 lavazho mjeti
  Nd-ja Rregullimit Territorit (0909) ALTIN KARARI Fier 9,800 2014-10-14 2014-10-15 10721120022014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Nd.rreg.Terit.Patos lavazho mjeti
  Bashkia Patos (0909) ALTIN KARARI Fier 1,000 2014-10-06 2014-10-07 53021120012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Bashkia Patos 2112001 pjese kembimi
  Bashkia Patos (0909) ALTIN KARARI Fier 35,000 2014-09-19 2014-09-19 47221120012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Bashkia Patos 2112001 pjese kembimi
  Ndermarrja Pastrimit Patos (0909) ALTIN KARARI Fier 59,500 2014-09-09 2014-09-10 12721120072014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Nd.pastrimit Patos 2112007 likujdim fature
  Ndermarrja Pastrimit Patos (0909) ALTIN KARARI Fier 9,900 2014-09-09 2014-09-10 12621120072014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Nd.pastrimit Patos 2112007 likujdim fature
  Nd-ja Rregullimit Territorit (0909) ALTIN KARARI Fier 9,800 2014-09-09 2014-09-09 8921120022014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Nd.rreg.Terit.Patos 2112002 lavazho gusht 2014
  Ndermarrja Pastrimit Patos (0909) ALTIN KARARI Fier 19,500 2014-08-14 2014-08-14 11521120072014 Pjese kembimi, goma dhe bateri PJESE KEMBIMI BENZI PER ND E PASTRIMIT FIER
  Bashkia Patos (0909) ALTIN KARARI Fier 2,000 2014-08-07 2014-08-07 41121120012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Bashkia Patos 2112001 pjese kembimi
  Nd-ja Rregullimit Territorit (0909) ALTIN KARARI Fier 9,800 2014-08-05 2014-08-06 7621120022014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Nd.rreg.Terit.Patos2112002 fature korrik 2014
  Nd-ja Rregullimit Territorit (0909) ALTIN KARARI Fier 9,800 2014-07-09 2014-07-10 6721120022014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Nd.rreg.Terit.Patos 2112002 mirembajtje mjeti qershor 2014
  Ndermarrja Pastrimit Patos (0909) ALTIN KARARI Fier 24,000 2014-06-24 2014-06-24 9221120072014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Nd.pastrimit Patos 2112007 pjese kembimi
  Ndermarrja Pastrimit Patos (0909) ALTIN KARARI Fier 18,000 2014-06-19 2014-06-19 8921120072014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Nd.pastrimit Patos 2112007 pjese kembimi