Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ALI VESELI All 7,441,008.00 121 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 29,500 2014-12-30 2014-12-31 62510130732014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale DSHS "STEFAN GJONI "LIK I FATURES ME NR 30 ME NR SERIAL 006477 DT 21.12.2014
  Zyra Arsimore Mat (0625) ALI VESELI Mat 58,600 2014-12-30 2014-12-31 30610110922014 Sherbime te tjera Arsimi Mat (1011092) Lik. Lyerje e ambjenteve te ZA. Fat.Nr.28 Dt.23.12.2014. Urdh.Prok.Nr.122 Dt.09.12.2014
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 6,200 2014-12-29 2014-12-30 15021230032014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale KLUBI SPORTIV KASTRIOTI LIK I FATURES ME NR 27 NR SERIAL 006438
  Drejtoria e shendetit publik Lac (2019) ALI VESELI Laç 97,600 2014-12-29 2014-12-30 14810130342014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale DREJTORIA E SHENDETIT PUBLIK LAC PAGUAR SHPENZIME PER HIDRAULIKE E LEKTRIKE UP NR 10 DT 09.12.2014 FT NR 006474 DT 24.12.2014
  Sherbimi Gjeologjik Shqiptar (3535) ALI VESELI Tirane 87,000 2014-12-29 2014-12-30 44610930052014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 602 SHGJSH mirembajtje,up nr 33 d t01.10.2014,ftese per oferte dt 01.10.2014,njoftim fit dt 06.10.2014,fat nr 25 dt 10.10.2014,seri 0008271
  Sp. Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 387,000 2014-12-26 2014-12-29 61910130732014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale DSHS "STEFAN GJONI " KRUJE LIK I FATURES ME NR 31 NR SERIAL 006478 DT 24.12.2014
  Muzeu "Gjergj Kastrioti Skenderbeu" Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 27,000 2014-12-19 2014-12-23 18810120162014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri sa lik fat nr 26 dt 18.12.2014 nga muzeu kruje
  Sp. Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 24,883 2014-12-18 2014-12-19 59810130732014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme DSHS "STEFAN GJONI " KRUJE LIK I FATURES ME NR 25 NR SERIAL 006465 DT 17.12.2014
  Sp. Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 8,000 2014-12-17 2014-12-18 59510130732014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale DSHS "STEFAN GJONI " KRUJE LIK I FATURES ME NR 28 NE SERIAL 006466 DT 24.11.2014
  Sp. Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 83,999 2014-12-17 2014-12-18 59410130732014 Pjese kembimi, goma dhe bateri DSHS "STEFAN GJONI " KRUJE LIK I FATURES ME NR 20 NR SERIAL 006460 DT 09.12.2014
  ALUIZNI-Tirana (2) ALI VESELI Tirane 18,623 2014-12-16 2014-12-18 6310940272014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim ALUIZNI TIRANA 2 materiale pastrimi up ftese per of njoftim fit.fat 36 s 006295
  Qarku Durres (0707) ALI VESELI Durres 18,945 2014-12-15 2014-12-16 27720470012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/BL.
  Drejtoria e Pyjeve Durres (0707) ALI VESELI Durres 125,000 2014-12-16 2014-12-16 15210260072014 Sherbime te tjera TDO 0707 DREJTORIA SHERBIMIT PYJOR 1026007 LIK RIP SISTEMI ELEKTRIK SEK.QAFSHTAME FAT 25
  Bashkia Vau Dejes (3333) ALI VESELI Shkoder 238,900 2014-12-16 2014-12-16 27121570012014 Sherbime te tjera BASHKIA VAUDEJES SHKODER FAT 006461 DT 12.12.2014
  Te qendrojme se bashku (3535) ALI VESELI Tirane 17,000 2014-12-11 2014-12-16 10121011582014 Shpenzime per pritje e percjellje 2101158 Q Soc Te Qend se bashku lik PRITJE UP 10 DT 11.11.14 PV 25.11.14 FAT 36 DT 26.11.14 SR 6299 FH 9 DT 26.11.14
  Paraburgimi Durres (0707) ALI VESELI Durres 47,800 2014-12-12 2014-12-12 21010140542014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave TDO 0707/PARABURGIMI/1014054LIK FAT 30 XHAM RRJET TELI
  Drejtoria e Pergjithshme Detare Durres (0707) ALI VESELI Durres 85,600 2014-12-12 2014-12-12 25310060982014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1006098 DREJT PERGJ DETARE BLERJE MATERIALE PASTRIMI
  Komuna Ishem (0707) ALI VESELI Durres 39,800 2014-12-12 2014-12-12 22223720012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative TDO 0707/KOM. ISHEM /KOD 2372001/BL.
  Komuna Cudhi (0716) ALI VESELI Kruje 89,000 2014-12-11 2014-12-12 21725240012014 Sherbim per ngrohje KOMUNA CUDHI PAGAT LIK I FATURES ME NR19 DT 04.12.2014
  Komuna Cudhi (0716) ALI VESELI Kruje 17,000 2014-12-11 2014-12-12 21625240012014 Sherbim per ngrohje KOMUNA CUDHI PAGAT LIK I FATURES ME NR 20 DT 04.12.2014