Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ALEN-CO All 57,613,953.00 26 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Paskuqan (3535) ALEN-CO Tirane 548,340 2014-12-22 2014-12-23 22828070012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Komuna Paskuqan lik paisje hidraulikeurdh prok nr 8 dt 16.09.2013,buletin dt 23.09.2013,kontr 1436 dt 16.9.2013,,fat nr 8 dt 30.1.2014 seri 11909008,fl hyr nr 1 dt 30.1.2014
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) ALEN-CO Durres 4,769,520 2014-12-19 2014-12-19 71610170312014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 1017031 REP USHT 2001 BLERJE MATERIALE
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) ALEN-CO Durres 458,160 2014-12-16 2014-12-17 682/210170312014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 1017031 REP USHT 2001 BLERJE MATERIALE
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) ALEN-CO Durres 1,404,360 2014-12-16 2014-12-17 68210170312014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 1017031 REP USHT 2001 BLERJE MATERIALE
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) ALEN-CO Durres 372,168 2014-12-16 2014-12-17 682/410170312014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 1017031 REP USHT 2001 BLERJE MATERIALE
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) ALEN-CO Durres 1,742,400 2014-12-16 2014-12-17 682/110170312014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 1017031 REP USHT 2001 BLERJE MATERIALE
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) ALEN-CO Durres 2,688,120 2014-12-16 2014-12-17 682/310170312014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 1017031 REP USHT 2001 BLERJE MATERIALE
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) ALEN-CO Durres 2,504,280 2014-12-05 2014-12-09 67610170312014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 1017031 REP USHT 2001 BLERJE MATERIALE
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) ALEN-CO Durres 8,977,200 2014-11-17 2014-11-17 59610170312014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 1017031 REP USHT 2001 BLERJE MATERIALE PER MTD
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) ALEN-CO Durres 4,104,000 2014-11-17 2014-11-17 59710170312014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 1017031 REP USHT 2001 BLERJE MATERIALE PER MTD
  Universiteti Korce (1515) ALEN-CO Korçe 80,160 2014-11-11 2014-11-12 34710110462014. Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik UNIVERSITETI "FAN S. NOLI"KORCE MAKINE MJELESE LIK FAT NR.61 DT.06.11.2014
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Drejtesise (3535) ALEN-CO Tirane 123,600 2014-11-11 2014-11-12 19410111412014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1011141 Fak.Drejtesise SHP. PER QEVERINE STUDENTORE UP 33 DT 3.11.2014 NJ. FIT 5.11.2014 FAT. 62 DT 6.11.2014 SERI 11909062
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) ALEN-CO Durres 5,708,400 2014-11-04 2014-11-05 57210170312014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 1017031 REP USHT 2001 BLERJE MATERIALE PER MTD
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) ALEN-CO Durres 4,675,200 2014-10-24 2014-10-27 55910170312014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 1017031 REP USHT 2001 BLERJE MATERIALE PER MTD
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) ALEN-CO Durres 6,725,160 2014-10-24 2014-10-27 55810170312014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 1017031 REP USHT 2001 BLERJE MATERIALE PER MTD
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) ALEN-CO Durres 9,482,040 2014-09-15 2014-09-16 42910170312014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 10170312 REP USHT 2001 BLERJE MATERIALE
  Universiteti Politeknik (3535) ALEN-CO Tirane 6,105 2014-09-04 2014-09-05 122310110402014 Garanci te vitit vazhdim per sigurimin e kontrates,Te Dala 1011040 UNIVERSITETI POLITEKNIK 5% garanci sh 3.9.2014
  Klubi Skenderbeu (1515) ALEN-CO Korçe 348,000 2014-08-12 2014-08-13 19921220092014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale K SHUMESPORTESH FAT 46 DT 11.08.2014 MATERIALE SPORTIVE
  Bashkia Cerrik (0808) ALEN-CO Elbasan 57,480 2014-08-06 2014-08-07 30721100012014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi dhe pajisje mence paisje per mence frigorifer Bashkia Cerrik
  Universiteti Korce (1515) ALEN-CO Korçe 22,680 2014-05-13 2014-05-14 16110110462014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore UNIVERSITETI "FAN S. NOLI" KORCE MIREMBAJTJE OBJEK NDERTIMORE LIK FAT NR.34 DT.06.05.2014