Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ALCANI SHPK All 2,914,166.00 5 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Kashar (3535) ALCANI SHPK Tirane 475,200 2014-12-23 2014-12-24 43228090012014 Sherbim per ngrohje Komuna Kashar Lik bl dru zjari up 40 dt 24.10.2014 pv 30.10.2014 fat 216 dt 09.12.2014 fh 51 dt 09.12.2014 leje shfr 25.10.2013
  Komuna Shengjergj (3535) ALCANI SHPK Tirane 62,000 2014-12-17 2014-12-18 15827990012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Komuna Shengjergj lik dru,vazhdim ,kontr 727 dt 31.10.2014,sit 6.11.2014,fat 193 dt 6.11.2014 seri 12780657,fl hyr nr 11 dt 06.11.2014
  Komuna Shengjergj (3535) ALCANI SHPK Tirane 310,000 2014-11-12 2014-11-13 1417990012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Komuna Shengjergj lik dru,urdh prok nr 37 dt 27.10.2014,njoft fit 31.10.2014,kontr 727 dt 31.10.2014,sit 6.11.2014,fat 193 dt 6.11.2014 seri 12780657,fl hyr nr 11 dt 06.11.2014
  Komuna Zall Here (3535) ALCANI SHPK Tirane 478,800 2014-09-25 2014-09-26 12128050012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Komuna Zall Herr Dru zjarriurdher.19dt.07.02.14 up.nr.11dt.21.07.14 of. 21.07.14 pv.6 per anull prok.dt.15.08.14 kont.shfrytez.06.08.2013 fat170 dt.19.08.14 seria 12780583 akt marrje dorez.22.08.14 fh.nr10 dt.22.08.14
  Drejtoria Rajonale Tatimore Tirane (3535) ALCANI SHPK Tirane 1,588,166 2014-08-29 2014-09-01 6610100402014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Drejtoria Rajonale e Tatimeve .rimbursim TVSH koherente sipas kerkeses subj dt 30.7.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >