Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ALBDESIGN All 24,346,262.00 19 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Qendror INSTAT (3535) ALBDESIGN Tirane 730,800 2014-12-30 2014-12-31 7021050012014 Libra dhe publikime profesionale INSTAT Botim shtypshkrime kont ne vazhdim dt.683/11 dt.29.08.2014 fat.1386 dt.17.12.2014 seria 14062902 fh.43 dt.17.12.2014 pv. malli 17.12.2014
  Dogana Kukes (1818) ALBDESIGN Kukes 45,600 2014-12-31 2014-12-31 20210100932014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme bl logo ft14062940dt26.12.2014 Dogana kukes
  Kuvendi Popullor (3535) ALBDESIGN Tirane 498,000 2014-12-30 2014-12-31 104210020012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Kuvendi materiale kont va 34/8 17.09.2014 fat 1421 s 14062937 fh 57 29.12.2014
  Kuvendi Popullor (3535) ALBDESIGN Tirane 169,200 2014-12-18 2014-12-19 96610020012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Kuvendi sherbime printime kont va 34/8 17.09.2014 fat 131527,1300 fh 43 01.12.2014
  Aparati Qendror INSTAT (3535) ALBDESIGN Tirane 22,546 2014-12-16 2014-12-18 64510500012014 Libra dhe publikime profesionale INSTAT Botime shtypshkrime kont ne vazhdim nr.683/11 dt.29.08.2014 fat.118 dt.03.11.2014 seria 14062704 fh. nr.32 dt.03.11.2014 pv. pritje malli dt.03.11.2014
  Aparati Qendror INSTAT (3535) ALBDESIGN Tirane 1,096,800 2014-12-11 2014-12-12 65410500012014 Libra dhe publikime profesionale INSTAT Botim shtypshkrime , kont ne vazhdim 683/11 dt.29.08.2014 up.683 dt.29.05.2014 pv.1,4 dt.07.07.2014 fat.1290 dt.26.11.2014 seria 14062806 fh.39 dt.26.11.2014 pv.prit.malli 26.11.2014
  Dogana Durres (0707) ALBDESIGN Durres 78,000 2014-11-20 2014-11-21 15810100812014 Sherbime te tjera LOGO SIMBOLE ETJ /DEGA E DOGANES DURRES/KOD 1010081/ TDO 0707/
  Aparati Qendror INSTAT (3535) ALBDESIGN Tirane 59,972 2014-11-19 2014-11-20 60110500012014 Libra dhe publikime profesionale INSTAT Botim shtypshkrime kont ne vazhdim nr.683/11 dt.29.08.2014 sig. kont.27.08.2014 seria 8365015 up683dt.29.05.2014 njof. fit.18.08.2014 fat1137dt20.10.2014 seria 14062653pv. pritje malli 20.10.2014 fh.30 nr.20.10.2014 seria 14062653
  Kuvendi Popullor (3535) ALBDESIGN Tirane 655,800 2014-11-18 2014-11-19 88610020012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Kuvendi kancelari up 34 14.07.14 kont 34/8 07.09.14 fat 1130,1135,1230 13.11.2014 fh 33,37 13.11.2014,
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) ALBDESIGN Tirane 6,102,000 2014-11-07 2014-11-07 36910940182014 Te tjera transferime korrente AGJ.KOMB TURIZMIT materiale promocionale up 273 07.08.14 pv 692/2 08.08.14 629/9,629/15,629/16 14.08.14 kont 692/17 18.08.2014 ub 274/1 19.08.2014 fat 952 fh 84 01.09.14
  Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ALBDESIGN Tirane 133,000 2014-10-27 2014-10-27 550110120012014 Rimbursim TVSH 1012001, MIN KLUTURES, LIKUIDIM tvsH-SE um 269 DT.06.10.314 FT.950 DT.29.08.14 SERI 1403466 FH 22/1 DT.01.09.14
  Aparati Qendror INSTAT (3535) ALBDESIGN Tirane 766,560 2014-10-13 2014-10-14 52310500012014 Libra dhe publikime profesionale INSTAT Botim shtypshkrime kont ne vazhdim nr.683/11 dt.29.08.2014 sig. kont.27.08.2014 seria 8365015 up683dt.29.05.2014 njof. fit.18.08.2014 fat1003dt11.09.2014 seria 14062519 pv. pritje malli 11.09.2014 fh. nr.15.09.2014
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) ALBDESIGN Tirane 4,662,000 2014-10-03 2014-10-06 89310100772014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale DREJT PERGJ DOGANAVE. lik ft bl mat publ up dt 18.7.2014, nj fit dt 1.8.2014, kontr dt 8.8.2014, seri 14013490 dt 5.9.2014, fh dt 5.9.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) ALBDESIGN Tirane 39,984 2014-09-22 2014-09-22 29910870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Kom Prok Publik lkthim te ardhurash, ,urdher brendshem nr 250 dt 18.08.2014,vend KPP nr 455/2014 dt 06.08.2014
  Dogana Gjirokaster (1111) ALBDESIGN Gjirokaster 14,400 2014-09-02 2014-09-03 7710100862014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1010086 DEGA E DOGANES KAKAVIE , BLERJE BANER I PRINTUAR, UP NR 18 DT 06.08.2014, FH NR 22 DT 07.08.2014, FATURA NR14013390 DT 07.08.2014
  Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBDESIGN Tirane 22,800 2014-08-21 2014-08-21 35310260012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike 231 MINISTRIA E MJEDISIT pagese tvsh rezervati biosforik prespes marveshje kfw dhe qeverise shqiptare , vkm 606 dt 11.9.2006 ft 748 dt 20.7.14 seri 14013264 drejt projekteve shkrese 1.8.14
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) ALBDESIGN Tirane 1,320,000 2014-07-17 2014-07-18 19210140482014 Blerje dokumentacioni Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve blerje dokumentacioni,up nr 24 dt 09.04.2014,njof fit 23.05.2014,kont nr 24/14 dt 30.05.2014,fat nr 597 dt 04.06.2014 sr 140313113,fh nr 4 dt 20.06.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) ALBDESIGN Tirane 10,000 2014-07-07 2014-07-08 195 10870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Kom Prok Publik kthim operat teknik urdher brend 163 dt 20.06.2014,vend KPP nr 294/2014 dt 10.06.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) ALBDESIGN Tirane 7,918,800 2014-03-28 2014-03-31 5110940182014 Te tjera transferime korrente AGJ.KOMB TURIZMIT arredim stende panairi Berlin Up.27 dt.03.02.2014 pv dt.170/12 dt.28.02.2014 kontrate 170/14 dt.28.02.2014 fat.34 dt.03.03.2014 seria 88714634 fh.31 dt.03.03.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >