Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ALBANIA MOTOR COMPANY All 4,054,272.00 4 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) ALBANIA MOTOR COMPANY Tirane 3,984,000 2014-12-19 2014-12-22 28110760012014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete te tjera ILDKP lik sherbime urdh prok nr 4940 dt 07.10.2014,njoft fit 29.10.2014kontr 6.11.2014,fat 18567147 dt 16.12.2014 nr 377,fl hyr nr 47 dt 16.12.2014,proc verb dt 16.12.2014
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) ALBANIA MOTOR COMPANY Tirane 1,200 2014-11-12 2014-11-13 36210060472014 Shpenzime te tjera transporti DPUK kontroll mjeti up 18 20.10.14 pv form 5 20.10.14 fat 2811 s 16254302
  Mini Bashkia 5 (3535) ALBANIA MOTOR COMPANY Tirane 22,320 2014-11-03 2014-11-04 20121011452014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Min Bashkia 5 lik rip pjese kemb urdh prok nr 34 dt 26.02.2014 proc verb dt 27.10.2014,fat 2888 dt 27.10.2014 seri 16254281
  Mini Bashkia 5 (3535) ALBANIA MOTOR COMPANY Tirane 46,752 2014-04-24 2014-04-25 6621011452014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Min Bashkia 5 Riparim auoto , up nr.1 dt26.03.2014 proc. verbal 26.03.2014 fat.746 dt.26.03.2014 seria 13696678 akt difektim nr.1 dt.26.03.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >