Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ALBA KONSTRUKSION All 336,111,629.00 26 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Peqin (0827) ALBA KONSTRUKSION Peqin 7,000,000 2014-12-30 2014-12-31 44321340012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashkia Peqin LIKUJDIM PJESEN E MBETUR PER RIKONSTRUKSION UJESJELLESI FATURE NR 02 DT 30.12.2010
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALBA KONSTRUKSION Tirane 11,306,929 2014-12-26 2014-12-29 28510560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . Rivitalizim urban i dy shesheve ne Tirane kont nr P10 dt 05.12.2014 fat nr 50 dt 23.12.2014 sr 72440589 paradhenie
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) ALBA KONSTRUKSION Tirane 45,714,000 2014-12-11 2014-12-16 42910060472014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore DPUK KUZ perroi agait Qerret kont va 2851 29.12.2014 sit nr 5 30.09.2014 fat 37 72440576 urdher 3216 05.12.2014
  PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) ALBA KONSTRUKSION Tirane 1,209,609 2014-11-24 2014-11-25 20910940202014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrene te shtresave PMI Zona Bregdetare pagese e pjesshme kosto lokale,kont Riorganizim i shshit te fashatit dhe rrugeve Nivice,Kont nr 1029 dt 22.08.2013,sit perfundimtar dt 13.11.2014,fat nr 45 sr 72440584,nr 46 sr 72440585 dt 13.11.2014
  PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) ALBA KONSTRUKSION Tirane 2,015,296 2014-11-21 2014-11-24 20810940202014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT PMI Zona Bregdetare tvsh rikonstr rruge udhezim MF 29 24.12.2013 kont 1070 39.9.2013 fat 43,44 13.11.2014 urdher 20.11.2014
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBA KONSTRUKSION Tirane 8,753,207 2014-10-31 2014-11-03 49310140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MINISTRIA E DREJTESISE TVSH -Ndertimi i Qendres P/Burgim shkoder , kont.nr.2012/310-587 IPA 2011 memo dt.16.10.2014,fat nr 15 dt 30.04.2014 sr 72440554
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBA KONSTRUKSION Tirane 5,024,471 2014-10-31 2014-10-31 49210140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MINISTRIA E DREJTESISE TVSH -Ndertimi i Qendres P/Burgim shkoder , kont.nr.2012/310-587 IPA 2011 memo dt.16.10.2014,fat nr 12 dt 31.03.2014 sr 72440551
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) ALBA KONSTRUKSION Tirane 66,500,000 2014-10-14 2014-10-14 30310060472014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore DPUK ndert KUZ Perooi i Agait Qerret kont vazhd 2851 29.12.2011 sit pun 30-05 deri 23-09.2014 urdher 06.10.2014 shkr 2564 13.10.2014 fat 17,20,33 23.09.2014 amendament kont 02.07.2013 02.12.2013
  Komuna Sauk (3535) ALBA KONSTRUKSION Tirane 19,000,000 2014-10-10 2014-10-13 13028110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Komuna Farke Lik rikonstr zyrat e qendres up 10 dt 15.08.2013 kontr vazhd 1654/3 sit 01.08.2014 fat lik plote 25 dt 15.08.2014 akt kol 01.08.2014 pvmd 08.10.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALBA KONSTRUKSION Tirane 1,542,936 2014-10-08 2014-10-08 17210560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin e rrugeve dytesore dhe lokale kont WL REC 130 DT 28.06.2013 FAT NR 16 DT 27.05.2014 SR 72440555
  Komuna Sauk (3535) ALBA KONSTRUKSION Tirane 19,362,427 2014-09-09 2014-09-09 11428110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Komuna Farke Rikonstr Zyrat e QSHI up 10 dt 15.08.2013 kontr vazhd 1654/3 dt 24.09.2013 njoft fit 19.09.2013 fat 25 dt 15.08.2014 akt kol 01.08.2014 lik pjesor i fat 25 dt 15.08.2014
  Komuna Berxull (3535) ALBA KONSTRUKSION Tirane 18,525,000 2014-08-05 2014-08-06 15328080012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Berxulle Sistemim asfaltim rruga kamez up 21 dt 28.06.2013 njoft fit 570 dt 19.08.2013 kontr 626 dt 20.09.2013 sit 20.09.2013 fat 22 dt 02.07.2014
  Komuna Mesopotam (3704) ALBA KONSTRUKSION Delvine 2,806,833 2014-06-13 2014-06-13 6123280012014 Garanci te tjera, te viteve te meparshme,Te Dala kalim 5% garanci punimesh per objektinRikonstruksion i rruges Mesopotam Livine sipas certifikates se marrjes ne dorezim perfundimtar bazuar ne kontraten e punimeve lidhur date 21.07.2011 nga k.mesopotam
  Komuna Sauk (3535) ALBA KONSTRUKSION Tirane 6,490,011 2014-06-11 2014-06-11 7128110012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Kom Farke Rikonstruksion zurat qender up 2603/1 dt 17.03.2014 kontr 2603/2 dt 20.03.2014 sit 1 dt 11.04.2014 fat 4 dt 20.04.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALBA KONSTRUKSION Tirane 4,799,897 2014-06-06 2014-06-06 8110560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per rikonstr rruge kontr dt 28.6.2013, seri 72440740 dt 30.1.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALBA KONSTRUKSION Tirane 5,858,664 2014-06-06 2014-06-06 9610560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per rikonstr rruge kontr dt 28.6.2013, seri 72440741 dt 31.1.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALBA KONSTRUKSION Tirane 2,000 2014-06-06 2014-06-06 96105600120141 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per rikonstr rruge kontr dt 28.6.2013, seri 72440747 dt 18.3.2014
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBA KONSTRUKSION Tirane 32,966,946 2014-05-14 2014-05-15 20310140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MINISTRIA E DREJTESISE TVSH ndertimi i qendres P.burgimit shkoder , kont.2012/310-587 ipa 2011 memo 06.05.2014 ftsh.62 dt.30.12.2013 seria 72440739 ftsh 03 dt.31.01.2014 seria 72440742 ftsh 06 dt.28.02.2014 seria 72440745 ftsh.09 dt.18.03.1
  PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) ALBA KONSTRUKSION Tirane 282,079 2014-04-10 2014-04-11 4710940202014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT PMI Zona Bregdetare TVSH per kontraten 1029 dt.22.08.2013 fat.7 dt.18.03.2014 seria 72440746 urdher per likujdim dt.09.04.2014
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBA KONSTRUKSION Tirane 56,257,417 2014-03-20 2014-03-21 5210140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MINISTRIA E DREJTESISE TVSH -Ndertimi i Qendres P/Burgim shkoder , kont.nr.2012/310-587 IPA 2011 memo dt.02.12.2012memodt.22.01.14FTSHNr.46dt.31.10.13seria72440723FTSH57dt.18.12.13se72440734FTSH50dt.30.11.2013se72440727ftsh54dt13.12.13