Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ALB - SHPRESA All 128,313,634.00 33 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Zyra e Punes Tirane (3535) ALB - SHPRESA Tirane 314,170 2014-12-29 2014-12-31 63310250352014 Subvencion per te nxitur punesimin (Shpenzime Korente) ZYRA E PUNES. lik subvension urdher dt 11.12.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALB - SHPRESA Shkoder 460,800 2014-12-29 2014-12-30 39010060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonit verior likuj fat nr 85389078 dt 02.12.2013
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALB - SHPRESA Shkoder 1,130,000 2014-12-29 2014-12-30 38910060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonit verior likuj fat nr 85389077 dt 02.12.2013
  Muzeu Historik Kombetar (3535) ALB - SHPRESA Tirane 24,000 2014-12-26 2014-12-26 24310120102014 Sherbime te tjera 1012010 MUZEU 602 eKSPERTE TE LICENSUAR UP 152 DY.21.11.14 FTESE OFERTE 1053 DT.21.11.14 PCV 15.12.14 FT.119 DT.19.12.14 SERI 85389124
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALB - SHPRESA Shkoder 1,294,800 2014-12-22 2014-12-23 34810060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonit verior likuj fat nr 85389118 dt 01.12.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALB - SHPRESA Shkoder 1,830,000 2014-12-19 2014-12-22 34210060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 85389117 DT 30.11.2014
  Universiteti Politeknik (3535) ALB - SHPRESA Tirane 96,000 2014-12-17 2014-12-18 192310110402014 Sherbime te tjera 1011040 UNIVERSITETI POLITEKNIK shp trans pv 26.10.14 fat 26.10.14
  Prokuroria e rrethit Kruje (0716) ALB - SHPRESA Kruje 732,010 2014-12-10 2014-12-11 15110280142014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1028014 PROKURORIA E RRETHIT KRUJE LIK I FATURES ME NR 110 DT 20.11.2014
  Gjykata e larte (3535) ALB - SHPRESA Tirane 11,880 2014-11-27 2014-11-27 33310290412014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Gjykata e Larte Shp miremb ambjentete e zyrave pv emergj nr 4 fat 111 dt 24.11.2014 seri 85389116 fh 118 dt 24.11.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALB - SHPRESA Shkoder 1,798,500 2014-11-24 2014-11-25 29210060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 85389113 DT 01.11.2014
  Prokuroria e rrethit Kruje (0716) ALB - SHPRESA Kruje 1,741,152 2014-11-20 2014-11-21 13810280142014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1028014 PROKURORIA E RRETHIT KRUJE LIK I FATURES ME NR 110 DT 20.11.2014
  Zyra e Punes Tirane (3535) ALB - SHPRESA Tirane 314,182 2014-11-13 2014-11-14 52010250352014 Subvencion per te nxitur punesimin (Shpenzime Korente) ZYRA E PUNES. lik subvension sipas VKM ne fuqi, urdher lik dt 10.11.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALB - SHPRESA Shkoder 7,120,800 2014-11-13 2014-11-13 26210060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 85389098,85389108,85389112 DT 01.07.2014,03.10.2014,01.11.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALB - SHPRESA Shkoder 10,730,520 2014-11-05 2014-11-06 24010060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonale rajonit verior likuj fat nr 83589095, 12.06.2014,8538909 21.07.2014,85389101 dt 04.08.2014,8538910 dt 05.09.2014,85389109 dt 07.10.2014
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALB - SHPRESA Tirane 32,551,426 2014-10-29 2014-10-30 101710060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa Nr.6287/1 dt 28.10.14 Sit Nr. 2 Fat Nr. 95 dt 23.07.14 ser 85389100 diference & Sit 3 Fat 102 dt 17.09.14 ser 85389107 Kontrata ne vazhdim Nr. 4227/5 dt 22.10.2012
  Gjykata e larte (3535) ALB - SHPRESA Tirane 239,999 2014-10-16 2014-10-17 29110290412014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Gjykata e Larte Miremb.godine up 43 dt 21.07.2014 fo 23.07.2014 kontr 37 dt 04.08.2014 fat 106 dt 15.10.2014 urdh 212 dt 05.09.2014 amd 15.10.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALB - SHPRESA Tirane 1,499,568 2014-10-08 2014-10-09 15610560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt WL REC 89 DT 12.09.2012 FAT NR 89 DT 09.06.2014 SR 85389094
  Universiteti Politeknik (3535) ALB - SHPRESA Tirane 86,400 2014-09-15 2014-09-15 126810110402014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1011040 UNIVERSITETI POLITEKNIK sh pv 25.8.2014 f 25.8.2014 s 85389102
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALB - SHPRESA Shkoder 1,782,192 2014-08-26 2014-08-26 18110060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 85389093 dt 07.05.2014
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALB - SHPRESA Tirane 10,000,000 2014-08-19 2014-08-21 76410060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa Nr.5020/1 dt 25.08.14 Sit Nr. 2 Fat Nr. 95 dt 23.07.14 ser 85389100 Kontrata ne vazhdim Nr. 4227/5 dt 22.10.2012