Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ADVANCE BUSINESS SOLUTIONS - ABS All 44,328,728.00 50 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra Kombetare e Regjistrimit (3535) ADVANCE BUSINESS SOLUTIONS - ABS Tirane 416,400 2014-12-30 2014-12-31 23210040932014 Sherbime te tjera 602 QKR sherbime,up nr 250 dt 19.12.2014,ftese per oferte dt 19.12.2014,fat nr serie 16049362 dt 29.12.2014,
  Qendra Kombetare e Regjistrimit (3535) ADVANCE BUSINESS SOLUTIONS - ABS Tirane 5,734,800 2014-12-30 2014-12-31 22410040932014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 231 QKR ndertime sisteme te vazhdueshmerise,up nr 189 dt 15.08.2014,njoftim fit dt 28.10.2014,njoftim app dt 03.11.2014,kontrate nr 13592 dt 25.11.2014,fat nr serie 16049340 dt 12.12.2014,akt kolaudimi dt 24.12.2014
  Maternitet Nr.2T. (3535) ADVANCE BUSINESS SOLUTIONS - ABS Tirane 30,480 2014-12-29 2014-12-30 73510130882014 Sherbime te tjera SUOGJ K.GLIOZHENI mirmb faqe interneti vazhdim kontr. 27.02.2014 fat.16049344 dt. 16.12.2014
  Qendra Kombetare e Regjistrimit (3535) ADVANCE BUSINESS SOLUTIONS - ABS Tirane 1,363,200 2014-12-29 2014-12-30 22610040932014 Sherbime te tjera 602 QKR shebime Lan-To-Lan,kontrate nr 4934 dt 22.04.2014 ne vazhdim,fat nr serie 16049333 dt 01.1.2014
  Kontrolli i Larte i Shtetit (3535) ADVANCE BUSINESS SOLUTIONS - ABS Tirane 24,090 2014-12-28 2014-12-29 40310240012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1024001 602-Kon.Lart.Shteti . lik ft rip tel form emergjent dt 19.12.2014, seri 16049348 dt 16.12.2014
  Qendra Kombetare e Regjistrimit (3535) ADVANCE BUSINESS SOLUTIONS - ABS Tirane 479,760 2014-12-27 2014-12-29 20210040932014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 602 QKR sherbime,up nr 205 dt 22.09.2014,ftese per oferte dt 22.09.2014,fat nr serie 16049339 dt 04.12.2014
  Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ADVANCE BUSINESS SOLUTIONS - ABS Tirane 721,800 2014-12-23 2014-12-26 31110870062014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes AKSHI PAGESE PER MIRMBAJTJEN E QENDRES SE TE DHENAVE QEVERITARE UP.NR.505 DT.17.04.2014 FORMULAR i njoftim fitues dt.01.09.2014 formul.i kontrates nr.1383 dt.29.09.2014 kontrate nr.1383 dt.29.09.2014 ft. nr.212 s/16049312 dt.03.11.2014
  Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) ADVANCE BUSINESS SOLUTIONS - ABS Tirane 721,800 2014-12-23 2014-12-26 31210870062014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes AKSHI pagese per mirmbajtje ne qendren e te dhenave qeveritare kontrate ne vd. nr.1383 dt.29.09.2014 ft.nr.235 s/16049335 dt.03.12.2014
  Aparati Ministrise se Financave (3535) ADVANCE BUSINESS SOLUTIONS - ABS Tirane 210,000 2014-12-23 2014-12-24 73710100012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje qe sigurojne energji Min.Fin.bl.dhe instalim paneli automatik urdh.prok.44 dt.03.12.2014,p.verb. dt.17.11.2014,03.12.2014,ftese per oferte,njoftim i APP dt.17.12.2014 Fat.241 dt.12.12.2014 seri 16049341,F.h.67 dt.22.12.2014
  Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ADVANCE BUSINESS SOLUTIONS - ABS Tirane 126,000 2014-12-19 2014-12-22 73210040012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 602 MZHETS riparime,pv emergjence dt 08.11.2014,fat nr 231 dt 08.11.2014,seri 16049331
  Maternitet Nr.2T. (3535) ADVANCE BUSINESS SOLUTIONS - ABS Tirane 10,000 2014-12-17 2014-12-18 68510130882014 Sherbime te tjera SUOGJ K.GLIOZHENI, internet gusht 2014 vazhdim kontrate 27.02.2014 fat.16049277 dt. 03.09.2014
  Maternitet Nr.2T. (3535) ADVANCE BUSINESS SOLUTIONS - ABS Tirane 5,240 2014-12-17 2014-12-17 68510130882014 Sherbime te tjera SUOGJ K.GLIOZHENI, internet gusht 2014 vazhdim kontrate 27.02.2014 fat.16049277 dt. 03.09.2014
  Maternitet Nr.2T. (3535) ADVANCE BUSINESS SOLUTIONS - ABS Tirane 30,480 2014-11-26 2014-11-27 61110130882014 Sherbime te tjera SUOGJ K.GLIOZHENI mirmb faqe internet vazhdim kontr.dt. 27.02.2014 fat.16049314 dt. 03.11.2014
  Maternitet Nr.2T. (3535) ADVANCE BUSINESS SOLUTIONS - ABS Tirane 30,480 2014-11-26 2014-11-27 60910130882014 Sherbime te tjera SUOGJ K.GLIOZHENI mirmb faqe internet vazhdim kontr.dt. 27.02.2014 fat.16049261 dt. 08.08.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) ADVANCE BUSINESS SOLUTIONS - ABS Tirane 37,680 2014-11-25 2014-11-26 366108701020104 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre Kom Prok Publik lik aparat telef,urdh prok nr 1765 dt 10.11.2014,njoft fit 17.11.2014,fat 223 dt 18.11.2014 serui 16049323,fl hyr nr 15 dt 18.11.2014
  Qendra Kombetare e Regjistrimit (3535) ADVANCE BUSINESS SOLUTIONS - ABS Tirane 1,363,200 2014-11-20 2014-11-21 19110040932014 Sherbime te tjera 602 QKR sherbime lan-to-lan,kontrate nr 4934 dt 22.04.2014 ne vazhdim,fat nr seri 16049316 dt 03.11.2014
  Qendra Kombetare e Regjistrimit (3535) ADVANCE BUSINESS SOLUTIONS - ABS Tirane 1,363,200 2014-10-30 2014-10-31 16710040932014 Sherbime te tjera 602 QKR sherbime lan-to-lan,kontrate nr 4934 dt 22.04.2014 ne vazhdim,fat nr seri 16049293 dt 01.10.2014
  Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ADVANCE BUSINESS SOLUTIONS - ABS Tirane 381,600 2014-10-27 2014-10-27 62010040012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 231-MZHETS pajisje,up nr 383 dt 29.07.2014,ftese per oferte dt 30.07.2014,njofti fit dt 30.07.2014,fat nr 198 dt 09.10.2014,seri 16049298,fh nr 19 dt 14.10.2014
  Maternitet Nr.2T. (3535) ADVANCE BUSINESS SOLUTIONS - ABS Tirane 45,720 2014-10-23 2014-10-24 53110130882014 Sherbime te tjera SUOGJ K.GLIOZHENI mirmb faqe interneti Up. 2 dt. 20.01.2014 fto 23.01.2014 njft. 23.01.2014 kontr. 27.02.2014 fat. 16049220 dt. 25.06.2014
  Bashkia Tirana (3535) ADVANCE BUSINESS SOLUTIONS - ABS Tirane 4,766,400 2014-10-22 2014-10-23 87921010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje per sistemin e sigurimit Bashkia Tirane BLERJE KAMERA SIGURIE UP 7994 DT 20.08.13 URDHER 7994/1 DT 20.08.13 KONT 7994/5 DT 11.10.13 FAT 07140083 DT 01.11.13 FH 48/1 DT 01.11.13