Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All A.SH. ENGINEERING All 2,582,780.00 20 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Fratar (0924) A.SH. ENGINEERING Mallakaster 475,200 2014-12-30 2014-12-31 237 2638001 2014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime PAGESE PER A.SH.ENGINERING PER KOMUNEN FRATAR
  Bordi i Kullimit Vlore (3737) A.SH. ENGINEERING Vlore 220,800 2014-12-30 2014-12-31 22610050802014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj MBIKQYRJE OBJEKTESH NE KULLIM,UJITJE DHE MBROJTJE FAT.NR.10 B.KULLIMIT 1005080
  Bashkia Polican (0232) A.SH. ENGINEERING Skrapar 67,200 2014-12-24 2014-12-26 64721400012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2140001 FATURE 06/09414856 DT 15.12.2014,urdh-prok 53 dt 26.08.2014 Bashkia Polican SKRAPAR
  Komuna Ishem (0707) A.SH. ENGINEERING Durres 11,880 2014-12-23 2014-12-24 24123720012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve TDO 0707/KOM. ISHEM /KOD 2372001/SUPERV. UJESJ KAPIDANAJ
  Komuna Ishem (0707) A.SH. ENGINEERING Durres 460,800 2014-12-23 2014-12-24 24223720012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve TDO 0707/KOM. ISHEM /KOD 2372001/SUPERV.RRUGE TE BREND
  Bordi i KullimitDurres (0707) A.SH. ENGINEERING Durres 111,600 2014-12-17 2014-12-17 28910050682014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1005068 BORDI I KULLIMIT DURRES KRUJE SUPERVIZIM PER MIRMBAJTJE PER VITIN 2014
  Komuna Fratar (0924) A.SH. ENGINEERING Mallakaster 200,000 2014-12-15 2014-12-16 227 2638001 2014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore PAGESE PER A.SH ENGINEERING NGA KOMUNA FRATAR
  Universiteti Bujqesor (3535) A.SH. ENGINEERING Tirane 11,820 2014-12-03 2014-12-04 47410110412014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1011041 Univer.Bujqesor KOLAUDATOR UP 46 DT 3.04.2014 NJ FIT 15.04.2014 KONTRATE 1962/29 DT 25.04.2014 FAT 41 DT 27.10.2014 SERI 09414847
  Komuna Bubullime (0922) A.SH. ENGINEERING Lushnje 9,240 2014-12-02 2014-12-03 19826070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2607001 Kom.Bubullim LU lik.kolaudim i punimeve Shtrime mirembajtje te rrugeve me cakull dhe sistemim i qendrave te fshatrave Imshte,Eskaj dhe Rrethimi i vorrezave te fshtrave te kom.Bubullime fat.42dt.03.11.2014,u.prok.nr.61 dt.22.09.2014
  Drejtoria e Sherbimeve te Peshkimit dhe Akuakultures Tirane (3535) A.SH. ENGINEERING Tirane 22,800 2014-10-14 2014-10-15 17610051312014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DSHPA Tirane Mbikqurje punimesh Rruga Manastir. Sarande, , U.P. nr 47 dt 17.07.2014,ft. of. dt 18.07.2014, kontrate mbikq.punumesh. nr 170 dt 21 07.2014 fat nr 39. dt 14.10.2014,p.verbal vleresimi dt 18.07.2014
  Komuna Gracen (0808) A.SH. ENGINEERING Elbasan 472,800 2014-10-14 2014-10-14 10323840012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime projekt Komuna Gracen
  Komuna Qender (1134) A.SH. ENGINEERING Tepelene 294,000 2014-10-13 2014-10-14 168/27800012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime PROJEKT PREVENTIV KOMUNA QENDER
  Komuna Bubq (0716) A.SH. ENGINEERING Kruje 38,400 2014-09-22 2014-09-23 PT24525220012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA BUBQ PAGAT LIK I FATURES ME NR 33 DT 25.08.2014
  Drejtoria e Sherbimeve te Peshkimit dhe Akuakultures Tirane (3535) A.SH. ENGINEERING Tirane 48,960 2014-09-09 2014-09-10 14510051312014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DSHPA Tirane ,mbikyrje,up 32 d 12/5/14,ft of 13/5/14,fat 35 d 1/9/14 s 09414838,license MK2463/1
  Drejtoria e Sherbimeve te Peshkimit dhe Akuakultures Tirane (3535) A.SH. ENGINEERING Tirane 33,840 2014-09-09 2014-09-10 14410051312014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DSHPA Tirane ,mbikyrje,up 33 d 12/5/14,ft 34 D 1/9/14 S 09414837,LICENS MK2463/1
  Universiteti Bujqesor (3535) A.SH. ENGINEERING Tirane 11,520 2014-07-14 2014-07-15 25710110412014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Univer.Bujqesor kolaudim punim up 147 dt 27.11.13 pr verb 9.12.2013 ft 15 dt 16.12.13 s 09414816
  Komuna Miras (1505) A.SH. ENGINEERING Devoll 4,680 2014-05-13 2014-05-13 11323350012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative KOMUNA MIRAS PER A.SH. ENGINEERING KOLAUDIM PUNIMESH VENDOSJE E KANGJELLAVE TE ZYRAVE TE KOMUNES
  Komuna Luz I Vogel (3513) A.SH. ENGINEERING Kavaje 28,800 2014-05-08 2014-05-09 8124710012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative KOMUNA LUZ LIKUJDIM FAT NR 27 DT 17.4.2014
  Bordi i Kullimit Shkoder (3333) A.SH. ENGINEERING Shkoder 22,560 2014-05-06 2014-05-06 5010050782014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes BORDI KULLIMIT SHKODER FAT 09414827 DT 31.03.2014
  Komuna Rajce (0821) A.SH. ENGINEERING Librazhd 35,880 2014-04-17 2014-04-18 10925940012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve KOM.RRAJCE LB,SUPERVIZIM KANAL VADITES
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >