Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All 6+1 VLORA All 1,556,000.00 41 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Arsimore Vlore (3737) 6+1 VLORA Vlore 48,000 2014-12-29 2014-12-30 43410110382014 Sherbime te printimit dhe publikimit KRONIKA TV D.A.R 1011038
  Universiteti "I.Qemali", Vlore (3737) 6+1 VLORA Vlore 40,000 2014-12-29 2014-12-30 37410111362014 Sherbime te printimit dhe publikimit UNIVERSITETI KODI 1011136 SHERBIME TE PUBLIKIMIT FATURA NR.170 DT.09.12.2014
  Bashkia Vlore (3737) 6+1 VLORA Vlore 27,000 2014-12-26 2014-12-29 7701460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA 2146001 FAT 17.12.2014
  Federata Te Tjera (3737) 6+1 VLORA Vlore 30,000 2014-12-26 2014-12-29 22221460252014 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik KRONIKA TV SHUMSPORTI 2146001 FAT 15 DT 19.12.2014
  Bordi i Kullimit Vlore (3737) 6+1 VLORA Vlore 26,000 2014-12-24 2014-12-26 21110050802014 Sherbime te printimit dhe publikimit SHERBIM MEDIATIK B.KULLIMIT 1005080
  Komuna Qender (3737) 6+1 VLORA Vlore 35,000 2014-12-24 2014-12-24 31728350012014 Sherbime te printimit dhe publikimit K.QENDER 2835001 FAT 18.11.2014
  Bashkia Vlore (3737) 6+1 VLORA Vlore 82,500 2014-12-10 2014-12-11 70221460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale KRONIKA TV BASHKIA 2146001 FAT 178 DT 17.10.2014
  Qendra Ekonomike Kultures (3737) 6+1 VLORA Vlore 40,000 2014-12-09 2014-12-10 11821460152014 Libra dhe publikime profesionale KRONIKE SPECIALE KULTURA 2146015 FAT 2 DT 04.12.2014
  Bordi i Kullimit Vlore (3737) 6+1 VLORA Vlore 20,000 2014-11-26 2014-11-27 17510050802014 Sherbime te printimit dhe publikimit SHERBIM MEDIATIK B.KULLIMIT 1005080
  Dogana Vlore (3737) 6+1 VLORA Vlore 80,000 2014-11-25 2014-11-26 13810100872014 Sherbime te printimit dhe publikimit SHERBIME TV DOGANA 1010087 FAT 166,172,173,189 NENTOR
  Bashkia Vlore (3737) 6+1 VLORA Vlore 87,000 2014-11-07 2014-11-10 55621460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale INTERVISTA PER 70 VJETORIN E CLIRIMIT BASHKIA 2146001 FAT 156 DT 20.10.2014
  Qarku Vlore (3737) 6+1 VLORA Vlore 79,000 2014-11-06 2014-11-06 22120370012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 2037001 K QARKUT KRONIKE TELEVIZIVE FAT NR 155,135 DAT 17.10.2014
  Komuna Qender (3737) 6+1 VLORA Vlore 27,000 2014-11-06 2014-11-06 26828350012014 Sherbime te printimit dhe publikimit K QENDER 2835001 PRIMTIME 6+1 VLORA FAT NR 160 DAT 25.10.2014
  Federata Te Tjera (3737) 6+1 VLORA Vlore 20,000 2014-11-05 2014-11-06 15921460252014 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik KRONIKA TV SHUMSPORTI 2146025 FAT 164 DT 26.10.2014
  Bordi i Kullimit Vlore (3737) 6+1 VLORA Vlore 20,000 2014-11-06 2014-11-06 16310050802014 Sherbime te printimit dhe publikimit SHERBIM MEDIATIK B.KULLIMIT 1005080
  Bordi i Kullimit Vlore (3737) 6+1 VLORA Vlore 20,000 2014-10-15 2014-10-16 14810050802014 Sherbime te printimit dhe publikimit SHERBIM MEDIATIK B.KULLIMIT 1005080
  Bashkia Vlore (3737) 6+1 VLORA Vlore 56,000 2014-10-10 2014-10-10 47721460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale KRONIKA TV BASHKI A2146001 FAT 143 DT 07.10.2014
  Komuna Qender (3737) 6+1 VLORA Vlore 32,000 2014-10-06 2014-10-07 22828350012014 Sherbime te printimit dhe publikimit K.QENDER 2835001 FAR 01.10.2014
  Qendra Ekonomike Kultures (3737) 6+1 VLORA Vlore 80,000 2014-09-16 2014-09-16 8221460152014 Libra dhe publikime profesionale KRONIKA TV KULTURA 2146015 FAT 99 DT 18.08.2014
  Komuna Qender (3737) 6+1 VLORA Vlore 27,000 2014-09-04 2014-09-05 196 2835001 2014 Sherbime te printimit dhe publikimit K.QENDER 2835001 FAR 30.08.2014