Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All 47 EK 79 & ILIRIADA P.K.S All 68,766,505.00 10 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 47 EK 79 & ILIRIADA P.K.S Tirane 166,691 2014-12-24 2014-12-29 161710060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH - Shkresa Nr.8890/1 dt 19.12.14 Sit Nr. 4 Fat Nr. 22 dt 10.12.14 ser 07942134 Kon Nr.1733/6 Dt 08.04.2011
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 47 EK 79 & ILIRIADA P.K.S Tirane 13,845,341 2014-12-17 2014-12-22 134510060542014 Shpenz. per rritjen e AQ - koncesione, patenta, licenca, marka, te drejta e tjera ARSH - Shkresa Nr.1665/1 dt 13.12.14 Situacion Perfundimtar Fat Nr. 10 dt 03.04.14 ser 07942122 Kon Nr. 2040 Dt 07.07.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 47 EK 79 & ILIRIADA P.K.S Tirane 6,746,480 2014-12-16 2014-12-22 145110060542014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime ARSH - Shkresa Nr. 8484/5 dt 04.11.14 Sit Perfundmitar Fat.Nr 11 dt 03.04.14 ser 07942123 Kontrata Nr. 2657/5 dt 26.06.2009
  Drejtoria Rajonale Tatimore Tirane (3535) 47 EK 79 & ILIRIADA P.K.S Tirane 475,382 2014-12-12 2014-12-15 1410100402014 Tatim mbi fitimin nga subjektet e sektorit privat Drejtoria Rajonale e Tatimeve .kthim tat e derdhur teper
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 47 EK 79 & ILIRIADA P.K.S Tirane 15,676,820 2014-12-10 2014-12-12 1344110060542014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime ARRSH - Shkresa Nr. 1664/1 dt 03.12.14 Sit Perfundmtar Fat Nr. 8 dt 03.04.14 ser 07942120 Kontrata nr. 17711 Dt 24.10.07
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 47 EK 79 & ILIRIADA P.K.S Tirane 11,504,624 2014-12-10 2014-12-12 1310110060542014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime ARRSH - Shkresa Nr.8484/1 dt 04.12.14. Sit Perfundimtar Fat Nr. 9 dt 03.04.14 ser 07942121 Kontr Nr. 9589/7 dt 29.12.2008
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 47 EK 79 & ILIRIADA P.K.S Tirane 8,000,000 2014-12-10 2014-12-12 1343110060542014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime ARRSH - Shkresa Nr 8587/1 dt 03.12.14 Situacioni pjesor Fat Nr. 21 dt 02.12.14 ser 07942133 Kon Nr. 17231/7 Dt 12.09.12
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) 47 EK 79 & ILIRIADA P.K.S Tirane 1,995,785 2014-12-11 2014-12-12 43810060472014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore mbrojtje mjedisore liqenit te Shkodres urdher 3271 10.12.2014 kon va 04.02.2009 fat 18,19,20 s 17942130,17942131,17942132
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 47 EK 79 & ILIRIADA P.K.S Tirane 9,456,464 2014-12-10 2014-12-12 1346110060542014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime ARRSH - Shkresa Nr. 1667/1 dt 03.12.14 sit Perfundimtar Fat Nr. 7 dt 03.04.14 ser 07942119 Kontrata nr. 9265/5 Dt 29.12.2008
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) 47 EK 79 & ILIRIADA P.K.S Tirane 898,918 2014-06-17 2014-06-18 15510060472014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore DPUK TVSH urdher dt.13.06.2014 kontrate dt.04.02.2009 ne vazhdim sit.2 dt.28.02.2014 fat.01 DT.15.01.2014 S07942113
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >